Těžká váha (2005)

Ano! opravdu musím říct že při posledním zápase jsem fandil jako bych byl členem publika a při jeho výhře brečel dojatostí. Russell Crowe v roli milujícího,zásadového otce ,slušného občana a milujícího manžela za Velké hospodářské krize opravdu obstál na jedničku.Velmi dojemné a politováníhodné od začátku do konce.Hospodářská krize -> Lidé nemají peníze,protože nemají práci tudíž začínají krást a šidit ,avšak hrdý "lidský" americký občan ,který je nakonec zlomen k tomu ,že si musí dojít pro podporu což mu je na prosto proti srsti. Sražen až na samé dno jeho sebevědomí ,kdy se přestává i modlit protože už nemá síly ani věřit že to bůh napraví. "Bojující pro mléko ?" Nemám co dodat snad jen plný počet !

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Jakožto milovník filmů s mafiánským námětem nedokážu být touto trilogií více polichocen,všechny tři díly za plný počet! Možná mi trochu chyběl Marlon Brando ve druhém a třetím díle , protože tento herec je jako stvořený pro tuto roli,avšak patří to k příběhu který nemá žádnou chybu.Na začátku prvního dílu jsem se nadechl a na konci třetího jsem s trochou lítostí vydechl a šel jsem si znova stáhnout hru Mafia.................... "Kdo neviděl,přichází tím o vynikající zážitek!"

Počátek (2010)

Absolutně žádné klišé ba naopak úplně nový námět na příběh,který vás posadí na zadek a nedokážete odtrhnout oči, není to film typu (v půlce vím jak to dopadne), ale něco nového .Nevíte co se bude dít kam to vůbec směřuje ,nebo snad co by mělo být vyvrcholením a zároveň oblíbené téma konspiračních teoretiků "Sny".Něco tajemného a velice zajímavého ,avšak pro normálního člověka absolutně běžného dějící se skoro den co den.Christopher Nolan stvořil opravdu skvostný a úctyhodný film a nemůžu nic jiného než doporučit! DiCaprio je vynikající herec,takže opět nezklamal .Já jsem se spíše zaměřil na Toma Hardyho , který byl pro mě do 2010 skoro neznámí herec a ještě tento rok prolomil ledy a dostal se s dvěma filmy do mé TOP.Hudba Hanz Zimmer skvělá klasika ,která nikdy nezklame.Opravdu nemám tomuto filmu co vytknout , nezapomenutelná scéna ,kde se Joseph Gordon-Levitt snaží zneškodnit své nepřátele na chodbě v hotelu ve stavu beztíže a dočetl jsem se ,že tato scéna nebyla vytvořena počítačem! Po shlédnutí tohoto filmu jsem si položil otázku: „Žiji opravdu v realitě? Není to jen sen?“

Plivu na váš hrob (2010)

V některých filmech mě chybí že se herci málo pomstí za to co ten druhý udělal.Ten konec bych možná i trochu spojil s Nezvratným osudem kdy jsi s těmi "násilníky" opravdu hraje a vyžívá se v tom,ve svojí podstatě si to zasloužili. Avšak jelikož jsem majitelem mužského přirození tak musím konstatovat že si to nezasloužili! Strčit někomu brokovnici do řitního otvoru a nechat jí pak vystřelit ,natož mu ho ustřihnout nůžkami na keře nemusí být zrovna příjemné a za to že jsi chtěli trochu užít ? to mi přijde trochu drsné.

Podfu(c)k (2000)

Nějak takto si představuji akční komedii! Naprosto brilantně zpracovaný scénář.Ve většině filmů si v půlce domyslím konec ,ale tady jsem byl příjemně překvapen,asi jen cikáni v naší zemi jsou "hloupý".Ve scénce jak tři černoši né zrovna přetékající chytrostí přepadnou sázkovou kancelář ,po jejich snaze dostat se ven přijde jejich kamarád a naprosto v klidu otevře dveře a zeptá se co se děje ,to jsem už opravdu vybouchl smíchy.Skvělé herecké výkony převážně Pitt,Statham,James, zakládám do mých TOP!

Všechno musí pryč (2010)

Naprosto klidný průběh příběhu skoro bez zápletky,která ani není třeba.Tento film má své vlastní kouzlo,doporučil bych ho na klidný nedělní večer na uvolnění a odreagování.Avšak není to film na který bych šel do kina! po celou dobu spíše nudný bez rychlých scén a speciálních efektů.

Warrior (2011)

Dle mého názoru nejlepší film desetiletí! Strhující drama o dvou bratrech, který šel každý svou cestou oba bez nějakého dobrého zázemí,péče a lásky protloukající se životem jak to jen šlo.Příběh natažený od začátku do konce a při průběhu se pomalu dozvídáme určité skutečnosti potřebné k závěru .Konečný zápas bratrů ve finále mě dojal až jsem uronil slzu!

Prokletý ostrov (2010)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem měl celý týden v hlavě usazeného brouka, nemohl jsem vypustit z hlavy myšlenku na konec tohoto filmu, po celou dobu se mě Scorsese snažil zatáhnout do úžasného příběhu od kterého jsem nemohl odtrhnout oči a netrpělivě jsem čekal na rozuzlení,které však nepřišlo.Naopak v posledních pár minutách filmu to tak zapeklitě zamotal,že jsem nevěděl co si mám myslet.Herecké výkony DiCapria a Kingsleyho mě opravdu opět potěšili, naprosto klidný a vyrovnaný Kingsley mu předkládá fakta ve vyvrcholeném rozhovoru, který jsem myslel že skončí jeho smrtí.Myslím si že tento film si plně zaslouží plný počet!

Resident Evil: Odveta (2012)

Po předešlých dílech, které se mi líbily jsem kladl vysoké nároky na tento film což byla obrovská chyba ,naprosto bezpředmětný nenavazující bezpříběhový film v kterém jsou nasekané jen akční scény se zpomalením a mizernými zvukovými efekty "lámání kostí" při každém úderu a když už jsem myslel že začne film tak naskočili titulky.Dle mého názoru naprostý propadák a nechápu proč tento film vůbec točili.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tento film mě moc nepřekvapil, ale zajisté naplnil moje očekávání. Strhující akční film neustálé výbuchy,spousta krve lehce navozený příběh a hlavní hrdinové opět přežijí přičemž zničí celou armádu.Příběh je typické akční klišé ,ale za to že Simon West dal všechny hrdiny akčních filmů historie do jednoho a musíme brát v potaz jejich aktuální věk.Nezbývá mi nic jiného než jen poklona a palec na horu zvláště pro herce! ;)