• Thriller

Gambit (2012)

Bratia Kohnovci už asi natočili všetko čo sa dalo a teraz točia to, čo sa nedá. Tejto novej výzvy sa zhostili bravúrne. Každý náznak niečoho zaujímavého zabili pre istotu ešte skôr, než to celé vymysleli. Podľa mňa sa páni scenáristi vrátili z ťažkého detoxu, na ktorom zanechali aj väčšinu talentu. Bolo to akoby to napísali ich ruskí dvojníci. Bol tam ten ich vtip, ale tentokrát z nejakej odvrátenej trápnej strany. Mal som sa radšej 89 minút venovať "majorovi".

The Wicked (2013)

Toto nie je déčkový, céčkový a už vôbec nie béčkový film (a horor už vôbec vôbec nie). Mimozemská abeceda nemá toľko písmen na vyjadrenie kategórie tohoto strašidelne blbého niečoho. Ku koncu som mal dokonca dojem, či to náhodou nie je nejaká nevydarená vec z trezoru Marlona Wayansa, ktorá sa dostala do obehu čírym omylom. Začalo to ešte celkom dobre (v porovnaní s tým, akým smerom sa to nakoniec vydalo), za to tá jedna hviezda. No ale čo sa dialo v pomyselnej kinosále potom, keď sa začala objavovať tá zeschnutá čarodejnica... Neverím, že niekto verí, že to je horor, a že existuje niekto, kto sa nesmial. Ći už na tom ako stále utekali z domu do domu z domu z domu do domu z domu (až mi to pripomenulo Mojsejov hit - Aj ja chcem byť v dome) alebo na začarovaných čarovných čarodejnosieťových .. niečom, v čom boli obete začarokuklené :)))))))))))) Trohu to pripomínalo to niečo do čoho balili obete alieni, ale toto tu malo asi viac % nylonu a menej elastanu. Mlynček radšej už ani nekomentujem. Keby som si to pozrel ešte raz či dvakrát, nikdy v živote by som sa už ničoho nebál a môj život by bol jedna nikdynekončiaca sranda.

Java Heat (2013)

Film, v ktorom je paradoxne najlepším hercom Mickey R., nemôže odo mňa dostať viac než 2 hviezdy a ešte aj tak mám dojem, že som to prehnal a prižmúril priveľa očí. Stret kultúr je v tomto filme... nie je tu žiadny stret ani kultúr ani ničoho, len také náznaky. A pritom som mal dojem, že práve na tom majú byť podobné filmy postavené. Všetko ostatné ale ide podľa šablóny akčného filmu tretej televíznej kategórie. Mariňák a indonézsky policajt zachraňujú princeznú a popritom sa deje kopa zbytočných vecí, ktoré vôbec nie sú dôležité ani zaujímavé, ale nejakým záhadným spôsobom je z nich vytvorený celý film.

Dead Shadows (2012) odpad!

Neviete režírovať, neviete točiť, neviete kamerúvať, neviete zostaviť príbeh a napísať scenár... A ste úplný debil a zo siedmych sedmín omnianalfabet? Choďte robiť "akčné horory" do Francúzska! Absolútny spodok všetkého, čo sa dá v takomto žánri vidieť. Jedna zvláštnosť: všetky údery pri akožebitkách na ulici či v budovách majú rovnaký zvuk, bez ohľadu či udiera palica, päsť, topánka... Jedine toto naplno zaujalo moju pozornosť a na tých sekvenciách sa dá zasmiať aj po pár dňoch.

Hon (2012)

"Videla si Lucasov penis?" "Nie." "A kde ti ho ukazoval? Tu v škôlke?" Tak neviem kto písal scenár, ale je to uveriteľné asi ako veštenie z ostrihaných nechtov. Všetci slepo veria, nikto nič neoveruje, je to hotová vec. To robí príbeh až príliš zjednodušeným a nezaujímavým. Nebyť môjho obľúbeného Madsa Mikkelsena, ani by som to nedopozeral. Malo to ku koncu však aj svetlejšie momenty (ako napr nakupovanie v supermarkete alebo vianočná omša v kostole).

Teenage Bank Heist (2012) (TV film)

Videli ste niekedy Walkera Teksas Randžera? Tak toto je v podobnom duchu, ale bez Walkera a kopancov. Asi mi to tak pripadalo preto, že tam hrá Maeve Quinlan, ktorá mi pripomenula Walkerovu hlavnú babu, rovnako špatnú (..aj ako herečka). Je to TV film, nečakal som od toho moc, a preto ma to príjemne prekvapilo o 50 dolárov vyšším rozpočtom, než som čakal. Každopádne je to trochu lepšie než randžer teksas walker. Nemá to síce pozerateľných hercov a aspoň podpriemerného kameramana, má to však jedenapolhviezdičkový dej nadpriemerného TV filmu a záverečné titulky to celé vyťahujú na 2 celé nula. Malo to asi stáť na tom, ako Maeve pobehuje v halenke bez podprsenky (alebo už na podprsenku nevydal bužét), nebola však v zábere tak často ako hlavné tínedžerské mutant hrdinské hrdinky. Každopádne odviedli ochotníci dobrú prácu.

Kon-Tiki (2012)

Knihu mám v polici od detstva a aj keď KON-TIKI, bolo jedno z prvých slov, o ktorých som vedel ako vyzerajú, ešte som ju nečítal. Ale budem asi musieť. Už len preto, aby som zistil, či to naozaj na tej plti (na voru) bolí takí idioti, ako ich zobrazili vo filme. Okrem iného - malý SPOILER - pred cieľom zistia, že nie sú v cieli a skoro všetci okrem mighty Thora sú náramne prekvapení. Tomu sa hovorí príprava. Neviem ako vy, no ja sa dôslednejšie pripravím, keď idem do obchodu. Síce nechodím do obchodu na voru (na plti), ale aspoň viem, kde to asi tak je, prípadne kde sú ďalšie obchody s mojimi obľúbenými rožkami, aby som nemusel počítať 13 vĺn. Tiež by som rád vedel, či tí nóri zostávajú takí zmrazení aj pri obratníku (ako to bolo vo filme), alebo to Thor vnímal inak. Napriek všetkému uvedenému to bolo veľmi pôsobivé. No čo, aspoň viem, že je lepšie zostať doma so ženou, než sa opaľovať 101 dní s piatimi polonahými bradatými chlapíkmi na malej plti. Na voru. Polovicu filmu ale budete premýšľať, prečo im nalepili tie brady tak zle. Zaujímavá vec: blond brady, ale žiadna spálená pleť. Valhalla týchto severanov vybavila naozaj pozoruhodne.

Inspektor Regan (2012)

Lepšie než som čakal. O dosť. Z anglických filmov som mal vždy pocit, že sú buď úplne dekadentné alebo úplne zábavné. Tento je dekadentný takým trochu (ale len trochu) zábavným spôsobom. No a čo mnohí ocenia, že konečne tu je film, kde kameraman nemal parkinsona, takže ani pri akčných scénach sa nemusíte diviť a domýšľať si, že čo a komu sa to a to stalo. Ale postavy sú vlastne dosť nezaujímavé a dej by tiež mohol byť zapletenejší o niečo viac. A vŕta mi v hlave to naozaj "nenápadné" sledovanie domu. Tak ale nebudem to kvôli tomu predsa pozerať ešte raz....

Z cizího krev neteče (2013)

Len na pár výnimiek je jasné čo sa bude diať a ako to skončí, takže sa čaká len na nejaký ten humor. Zasmial som sa, však prečo nie. Hlvavne, že to nebola blbosť. Ale nečakajte, že to bude kultová top komédia.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Nebyť toho jehovistu Toma, nedalo by sa na to vôbec pozerať. S hercami v tomto filme bol dokonca taký problém, že do jednej z vedľajších hlavných úloh musel Werner Herzog obsadiť Wernera Herzoga (zjednodušene seba) a sám seba sa režírovať a nadávať si, že čo robí zle. Namiesto Rosamundy Pilkerovej mohli nafúknuť Rosamundu z gumy a to všetko s kvalitnejšou mimikou bez obrny. U tej autonaháňačky som sa radšej modlil, nech už skončí a nech sa do toho nezapletie driver Gosling, pretože už len ten by ma dokázal viac sklamať. Na konci vraj je dobrá prestrelka. Ja som si myslel, že to Duvall žere pukance a do toho sa blýskajú jehova prdy. Dúfam, že toto bol naozaj posledný výstrel.