• Thriller

Pohřešovaná (2011)

Ujha, ehja! Snažil som sa nájsť na tom niečo zaujímavé, pretože pozerať šoférovanie emancipovanej švédky Hedvigy Malin a jej následné behanie s kumpánmi po lesoparku a hľadanie hojdačiek, preliezok a všakovakých radôstok ma veľmi nebavilo. A čudujsasvete, nenanšiel som nič, ani keď som sa snažil sústrediť na postavy. Tie nemali žiadny príbeh, vývoj, minulosť a dúfam, že ani budúcnosť. Aj tá kamera bola asi dosť emancipovaná, vždy keď o niečo išlo, tak uhla, akože: tak, a teraz si predstavte čo sa stalo a my vám ukážeme už len telo na zemi. A ak aj neuhla, tak to bolo zrežírované tak, aby divák prd videl. Na konci som mal, napriek všetkému, pocity pozitívne, pretože sa to skončilo a Hedviga dúfam odletela ďalekoďaleko z mojej obrazovky.

Odporná hra (2011)

Nič nového nepredviedli, bolo tu už dosť lepších kúskov z tohoto žánru (ak sa to dá vôbec žánrom alebo dokonca filmom nazvať - ale asi áno). Aspoňže tá čiernovlasá sviňa dostala čo jej patrilo, aj keď každý vie, že jej patrilo ešte viac. Jedna hviezda za každú zlomeninu na jej zachcanej čeľusti. Snáď som to odhadol presne.

Kde je Albert? (2012)

Dá sa. Keby Knoxville niekedy aspoň trochu niečo zahral, možno by to bolo aj podpriemerné. Našťastie sa tam objavil len na chvíľu. Všetky očakávané klišé sa objavili, takže ani to moc nesklamalo. (Vindaloo myslím volá z Turkey-Slovakia).

Mistr (2012)

Tak už vieme nad čím si budú tento rok akademici šukchať brká. Podľa mňa to vyhrá všetkých oskarov a stane sa to kultom v obore "čovina o kulte". (Kult dúfam nemá nič spoločné so slovom kultúra!) Možno pridajú aj osobitné kategórie ako "najlepšia hra zjazvenou perou" alebo "najlepší fúzkatý spev". Teraz už viem, že na Phoenixa sa už nechcem nikdy vo filme pozerať, aj keby to mal byť film storočia. PS Hoffman to zahral celkom dobre a nebol taký otravný ako Choakin. Film vo mne ale rozhodne zanechal stopu - ešte teraz premýšľam, že o čom to bolo - nebolo to dobré, nebolo to zaujímavé a nemalo to vhodnú dĺžku. Zas sa raz potvrdilo, že čím dlhší film, tým viac sa treba mať napozore. Asi začnem všetky vypínať najneskôr v stej minúte. No a odkiaľ asi vytiahla Cassandra Kulukundis (vedúca castingu) nápad obsadiť do úlohy Freddieho práve JP, tak na to neprídem do konca života.

The ABCs of Death (2012)

Dobrý nápad, inak hrozné. Niektoré príbehy super, a niektoré úplne desivo blbé. Tých super bolo naozaj málo (dogfight aj pre mňa najlepší) a tých úplne desivo blbých bolo úplne desivo veľa. Ľutujem vynález abecedy. Mohli to urobiť v "digitálnej forme" - jeden príbeh na "1" a jeden príbeh na "0" a za 20 minút by bolo po paráde a nikto by nenadával, pokojne by si mohlo tie 2 príbehy robiť aj 260 režisérov naraz. Tie 3 hviezdy sú za asi 3 dobré príbehy, tak sa nedajte pomýliť, ostatných 105 minút stojí za "odpad".

Tower Block (2012)

Ale no, išlo to. Príbehu však chýba poriadne pozadie. Pozadie Sheridan Smith rozhodne nestačí a jej popredie je len na odlákanie pozornosti od občasnej nudy. Škoda, že prežili až traja, škoda, že bolo málo pascí a škoda, že krvi nestriekalo viac...

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013) odpad!

Nielenže tento film nestraší vôbec v Connecticute, ale on nestraší nikde. Nikdy. Nikoho. Nikdá nikdajs nikeho. Čakal som ako spoja Georgiu s Connecticutom a dostali ma. Spojenie žiadne. Koniec ma tiež dostal :) Oni tí filmári si asi naozaj myslia, že takto spracovaný príbeh je uveriteľný, ba čo viac: že divák uverí, že to bolo na základe skutočných udalostí. No ak by to tak bolo, tak potom vravím, že blbšia rodinka na svete nie je a všetci si zaslúžili pokapať. Najviac tá malá nesympatická a potom všetci ďalší nesympatickí. Stručne - všetci. Vrátane štábu. Čím viac duchov - tým lepší horor, tak toto rozhodne nevyšlo. No a hlavný masterchefduch vyzeral ako môj prd zašitý vo vreci na zemiaky (brambory). Záverečný dušný/duchovný combat, to bolo ako sledovať.. neviem.. ako sledovať vlastný prd zašitý vo vreci na zemiaky? K tej blbosti postáv: vieme, že niekto z rodiny vidí "veci", preto ak sa niečo deje, tak sa rozdeľme, choďme všade každý sám, najlepšie v noci do lesa za neznámym svetlom, decko nechajme samé v lese nech čaká atď. Otravný film, herci, otravné všetko.

Náš den přijde (2010)

Stúpalo to a stúpalo celý film, ale ani 10 balónov by to nevynieslo medzi priemerné filmy. Všetko tam bolo dosť zlé, ale akákoľvek road movie má aj tak svoje čaro. V dvojke/prequele asi bude okrem histórie s Barnaby Žubérom možno už aj ten čierny humor, napätie a hudba sfér.

Rozbouřené vody (2008)

Tomáš Rosický ako nórsky varhaník a vrah detí. Trochu natiahnutý film, to asi preto, že všetko je tam dvakrát, raz z jednej a raz z druhej strany. Takáto dráma sa dala vyriešiť v pohode aj za 90 minút. Ale inak ma zaujímalo čo sa stane/stalo, takže celkom dobré. Pre mňa tam neboli žiadne sympatické postavy. Na druhej strane ani nesympatické, je to pochmúrne, severské, bez citov u diváka.

Jako za starejch časů (2012)

Sú starí? Sú! Sú dobrí? Sú perfektní! Hlavne Al Pacino ako vždy bechybný, Walken tiež výborne kecá a Alan Arkin je najlepší šofér dôchodca na svete. Na pohrebe, na ktorom boli, by som chcel byť ešte viac než na svojom vlastnom. V tomto filme bolo všetko ako má byť, začiatok, koniec, všetko. Po skončení si uvedomíte, že to inak ani nemohlo byť. Už vidím ako to pozerá DeNiro a závidí, že tam nehral :)