• Fantasy

Most (2011) (seriál)

Saga a Martin jsou fascinující dvojice. Nicméně Saga a Henrik jsou geniální. Zajímavý komentář: Luckyboy.

Barbie: Psí dobrodružství (2015)

Třetí film, kde vystupuje Barbie a její sestry. První "Barbie: A Perfect Christmas" z roku 2011 je nudný (třikrát podtrženo) a scenáristicky nedotažený vánoční mišmaš s hnusnýma coververzema 100x ohraných písní, za mě rozhodně: ne. Druhý film "Barbie And Her Sisters In A Pony Tale" z roku 2013 je celkem v pohodě (klasické neduhy barbie filmů tam jsou, hlavně mi vadilo to sterilní prostřední, je to film o koních, ale globálně vzato: dá se skousnout). Tenhle třetí je z celé řady dle mě jednoznačně nejlepší. Ségry, zvířátka, dobrodružství... To co slibuje anotace, dostanete v plné míře. Jako velké plus bych uvedla, že tu bude líp fungovat ztotožnění diváků s hrdinkami. Není tam nic vyloženě přestřeleného, co by naštvalo (jako např. když Skipper v Pony Tale během pár dnů zvládne drezúru koní). A pokud chcete nějaký bonus, koukněte se s dětma na originál v angličtině, je to velmi pěkně srozumitelné, na tom si dává Mattel záležet.

Lotrando a Zubejda (1996)

Ten kyselý ksicht Táborského je k nezaplacení: "Když vy ptáte ... ženy ..., zeptáme ženy". Moje nejoblíbenější hláška.

Barbie: Odvážná princezna (2015)

Zatímco oba loňské filmy (Barbie and the Secret Door a Barbie: The Pearl Princess) byly příšerně nudné recykláty 100x ohraných témat, letošní superhrdinka je mezi ostatními barbie filmy aspoň zapamatovatelná. Mix různých klišé ze superhrdinských filmů a starších barbie filmů kupodivu funguje docela dobře a film obstojně odsýpá (i když pár WTF momentů tam samozřejmě je).

Barbie a Kouzelná dvířka (2014) odpad!

Nuda, recyklace 100x ohraných motivů, místy fakt hodně trapné. Jediný nový prvek: dost neobvyklá záporačka. Bohužel pointa s ní byla lehce předvídatelná a shodila celý předchozí děj. Scény s ní jsou ale to jediné, co si pamatuju. Necelý měsíc po zhlédnutí už vůbec nevím, o čem to jinak bylo. Přetrval jen pocit, že šlo o jeden z úplně nejnudnějších barbie filmů.

Veronica Marsová (2014)

Předesílám, že jsem velký fanda seriálu a jeden z přispěvatelů na Kickstarteru. I když jsem v podstatě dostala, co jsem chtěla, byla jsem po prvním zhlédnutí docela zklamaná z klišovité hlavní dějové linky ("Veroničina volba" podaná velmi provařeným způsobem, ne moc promyšlená detektivní zápletka). To je asi nejslabší článek tohoto projektu. Jinak ovšem vše šlape skvěle a další zhlédnutí mi dojem hodně vylepšilo. Detaily ve scénáři jsou vypiplané, herci si to návrat do Neptunu evidentně užívají, dočkáme se spousty popkulturních narážek jako vždy a samozřejmě i neustálého odkazování na původní seriál (na pár sekund se mihne i např. advokát Cliff McCormack, ředitel Van Clemmons nebo všeuměl Corny, nádhernou scénu má Leo, do scénáře se vešel i odkaz na kampaň na Kickstarteru a na nikdy nerealizovanou 4. řadu, ke které existuje asi 10minutová ochutnávka dostupná na YouTube). Pro fanoušky povinnost. Zajímavé komentáře: Cedr, hellstruck, Tom Riddle.

Barbie a Poníková akademie (2013)

Další barbie animák, který ničím nepřekvapí ani ničím neurazí (což berte jako pochvalu, dle mě se dá opakovaně dívat jedině na Barbie a Kouzelné vánoce z r. 2008, jinak šeď nebo v horší případě odpad, hvězdičky tady uděluju dle toho, co mi přijde jako menší zlo). Koně jsou sázka na jistotu. Zápletka nestojí za řeč, vše kompletně od začátku až do konce jsme už viděli jinde (a to nejmíň 1000x). Na pohled mi to přišlo ještě kýčovitější než obvykle (jestli to vůbec jde), muškáty v oknech a Matterhorn included. Nicméně dohromady to vše funguje docela obstojně, věřte nebo ne... Přesně to vystihla NinadeL. Vydavatel si letos usnadňuje práci, stejně jako v letošní Maripose, ani tady písnička není nadabovaná (ani titulky nejsou), škoda. Pro zájemce český překlad.

Barbie - Mariposa a Květinová princezna (2013)

První díl Mariposy (Motýlí víla, 2008) je můj nejoblíbenější z Fairytopie. Dle mého názoru má i tento druhý díl slušný scénář (s ohledem na to, že jde o Barbie film, samozřejmě). Tentokrát jde hlavně o překonávání předsudků a starých nedorozumění. Jen tu Zee si mohli nechat od cesty (prakticky doslovná kopie Brepty, mazlíčka Eliny z hlavní řady). A ta všudypřítomná modrá voda, no fuj! Při lokalizaci do češtiny si vydavatel moc práce nedal. Název je úplně mimo, Catania je víla krystalová nikoli květinová.

Barbie: Motýlí víla (2008)

Dle mě mnohem lepší než příběhy z hlavní linie Fairytopie. Hlavní hrdinka má aspoň nějakou osobnost, takže mi nebylo šumafuk co se s ní stane (na rozdíl od Eliny, hrdinky hlavní řady). Dobrý dojem z filmu kazí jen to, že hlavní zápletka (hledání protilátky) je vystavěná ve stylu bojovky, což postrádá jakoukoli logiku. Zajímavost: až v tomto v pořadí 12. Barbie animáku jsou postavy, které kladou důraz na oblečení, doplňky, večírky, drby atd. Ve starších Barbie filmech tahle témata nejsou kupodivu (a naštěstí) vůbec akcentovaná (!!!). Zde jde o dvě kravky, malicherné, prostoduché a protivné šéfky hlavní hrdinky. První KLADNÉ postavy, co mají plnou hlavu módy (a jinak v podstatě duto) jsou až v Kouzelném módním salónu (2010) a Příběhu mořské panny (taky 2010). Pro mě bylo tohle rozhodně nečekaný objev. Samozřejmě mají Barbie animáky nějaké kontroverzní aspekty, ale to že jde z většiny o celkem povedené pohádky, které se dají dětem bez problémů pustit, ví málokdo.

Barbie a Diamantový zámek (2008)

Pro mě třetí nejlepší Barbie film (po Kouzelných Vánocích a Princezně a švadlence). Stejně jako v Kouzle Pegasu, i tady jde o původní námět a rozhodně nejde o žádný propadák. Nebýt těch otravných štěňátek a poněkud divné hlavní zápletky (další záchrana světa included), nebylo by skoro co vytknout. Naštěstí než holky dojdou do diamantového zámku, film má spoustu povedených momentů. Jedná se o muzikál, docela příjemné songy, můj oblíbený je "Connected": I'm blind-folded on this carriage ride / that they call life / Keep trying to make it / through the next turn / knuckles white and holdin' tight...