• Fantasy

Barbie Fairytopia a kouzlo duhy (2007)

Elina na "střední"? No aspoň Fairytopia dostala nějaký nový impuls a Elina se musí trochu odkopat. Dávám jednu hvězdu navíc za ten začátek, druhou půlku jsem už jen protrpěla (jako zbytek filmů z téhle řady). No schválně, co myslíte, probudí Elina & spol. to poupě jara a zachrání tak Fairytopii? Nicméně dětem se to líbí, vyzkoušeno.

Barbie a 12 tančících princezen (2006)

Odmalička miluju tuhle pohádku bratří Grimmů. Dle mě se Barbie adaptace hodně povedla. Ale popravdě řečeno i tento příběh trpí všemi neduhy Barbie filmů, např. nevyskytují se tu jiné děti v hlavních rolích, jedině ty ve velikosti Shelly™ nebo Barbie™ (že to Mattelovým nepřijde trapné...), postavy jsou plakátovité, představa scénáristy o panovníkovi a celém královském dvoru jak z nedělní televizní pohádky na ČT, animace nestojí za moc atd. Takže mých 5 hvězd je nutno brát s rezervou... Vypíchla bych povedenou grafiku titulků.

Barbie mořská víla (2006)

Nudný quest ve stylu počítačové hry. Já Fairytopii nemusím, ale u malých holčiček vždy boduje.

Barbie - Deníček (2006)

Docela povedený film o teenagerce Barbie ze střední. Naprosto nekonfliktní (nekontroverzní) záležitost, ale myslím že holkám ve věku 11 až 13 se to bude hodně líbit a že se v tom poznají. P. S.: hlavní hrdinka je docela normální sympatická slečna, není bezduché pitomoučké třeštidlo, jak by se vám mohlo zdát ze zdejší anotace.

Barbie - Fairytopia (2005)

Filmy z Fairytopie mi přijdou takové nemastné neslané. Hlavně hlavní samotná hrdinka, která se vyznačuje tím, že se nevyznačuje ničím. Ale u dětí rozhodně Fairytopie boduje. Byl to první film, který jsme doma s Barbie viděli. To ještě existovaly videopůjčovny (2007, je to vůbec možné? Žádné servery s filmy, levná DVDčka na stáncích teprve začínala a v půjčovně vedli ještě i VHSky). Když jsem viděla v půjčovně tu růžovou Barbie polici, dostala jsem záchvat smíchu. Vůbec jsem fenomén Barbie filmů neznala, ale okamžitě jsem viděla ten dokonalý marketingový potenciál, před očima mi defilovaly panenky, hračky, filmy, hry... A už jsme v tom lítali...

Barbie Princezna a švadlenka (2004)

Jeden z velmi povedených Barbie filmů. Trošku je mi ale líto celé té linie s rádcem Premingrem, je tak hloupý, že se vlastně odvaří sám, nic moc padouch... A neschopná bezradná královna a absence jakýchkoli dalších výrazných postav u dvora to taky naštve, celý královský dvůr je prostě (na rozdíl od originálního Twainova příběhu) jen plochá naprosto neživotná pohádková kulisa, která se ze všech sil snaží tvářit propracovaně. V tomhle filmu to až tak nevadí (dětem určitě ne), ono se to "za sedmero horami" snese, když je ale podobně odfláknutý královský dvůr v Barbie a škola pro princezny, která se odehrává v současnosti, tak to bolí hodně.

Barbie Růženka (2002)

Příběh je oproti pohádce bratří Grimmů úplně přepsaný, zůstaly jen útržky, ale myslím, že se docela povedl. (Růženka nežije ve věži, žije v zámku, který je ukrytý pomocí kouzel, do věže ji Gothel uvězní až na konci, motiv dívky spouštějící své vlasy je použitý pouze ve snu, Růženka má ve filmu vlasy dlouhé jen asi po kotníky. Na konci filmu je chyba, pokud se zrušila všechna kouzla Gothel, tak měly vlasy Růžence narůst okamžitě a ne až na svatbě). Docela zajímavé je, že stejně jako v Disney animáku Tangled (Na vlásku), které je o 8 roků mladší a je také inspirovaný Rapunzel od bratří Grimmů, se také tato dívka ve svém zajetí baví tím, že kreslí. Náhoda?

Barbie v Louskáčku (2001)

Velmi pěkné zpracování baletu Louskáček. Příběh je zajímavý a docela napínavý i když baletní vložky ho samozřejmě zpomalují. Postavy mají dost času na vybudování vzájemných vztahů. Líbí se mi otevřený nejednoznačný konec. Taky oceňuju, že je tam nulový výskyt zvířecích mazlíčků, kteří jsou v některých Barbie filmech neskutečně otravní. Je to první Barbie animák, z dřevních dob, je nutné počítat s tím, že kvalita animace je nic moc.

Barbie uvádí Thumbelina (2009)

Hezká pohádka, skoro úplně bez záporných postav a bez strašidelných scén, moje dcera ji proto označovala docela dlouho za svoji nejoblíbenější. Dějově je pohádka dost chudá a dost tísnivě na mě působil ten aseptický byt a ty holčiny z města, ale celkem vzato: spokojenost. Hračky byly úplně v jiném duchu, než k jiným Barbie filmům, myslím, že to bylo spíše na škodu, přišly mi nepovedené, některé i nekvalitní. Viděla jsem je pak opakovaně ve výprodejích, asi nešly moc na odbyt.