Nebezpečný útěk (1990)

Navzdory malému prostoru, který se omezuje téměř jen na interiér vlaku se jedná o slušné, napínavé béčko, s jako vždy skvělým Hackmanem.

Ospalá díra (1999)

Burton je vyzuální mág, ovšem zde vyniknou i jeho režisérské kvality. Ospalá díra je po Ed Woodovi nejlepší Burtonův kousek.

Zjizvená tvář (1983)

Brutální, předlouhá gangsterka Briana De Palmi Scarface nabízí neskutečně silný zážitek a plno nezapomenutelných scén. Al Pacino coby nervák Tony Montana předvádí výborný výkon, scénář z pera Olivera Stona je precizní a dokonalý výběr hudby perfektně podbarvuje atmosféru tropické metropole. Jednoznačně nejlepší De Palmův film.

V přístavu (1954)

Tento osmi oscarový megahit je skvělou ukázkou mimořádných kvalit Elia Kazana, který se zde předvedl ve vrcholné formě a podle mě je V přístavu spolu s Tramvají do stanice Touha jeho nejlepší snímek. Ovšem film stojí za pozornost především kvůli nadpozemskému herectví Marlona Branda, který mě zde pouze utvrdil v přesvědčení, že byl nejlepších herec všech dob.

Bulšit (2001) odpad!

Bulšit naprosto přesně definuje odpad.

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003) odpad!

Odpad všech odpadů a navíc zostuzení originálu. Citelně tady chybí dokonalé ksichty Jima Carreyho, citelně tady chybí Jeff Daniels, citelně tady chybí scénář a režie bratří Farrellyových, citelně tady chybí............

Kurs sebeovládání (2003)

Určitě nejlepší ''sandlerovka'' ,ovšem zásluha patří spíš Nicholsonovi.

Oko za oko (1996)

Prachobyčejný thriller, který stojí za pozornost jen kvůli perfektnímu slizákovi v podání Kiefera Sutherlanda.

Drsný Harry (1971)

Naprosto průměrné krimi v klasickém stylu sedmdesátých let. Ovšem Clint Eastwood jako ''Drsný Harry'' je drsňák přesně podle mích představ.

Občan Kane (1941)

Scénář: Herman J. Mankiewicz, Orson Welles - Produkce: Orson Welles, George Schaefer - Hudba: Bernard Herrmann. Žebřícky nejlepších filmů - Americký filmový institut 1998 1.místo - Americký filmový institut 2007 1.místo - Entertainment Weekly 2.místo - Total Film's 6.místo, Digitaldreamdoor 2.místo....Po režijní stránce film předběhl několik filmových generací, scénář naprosto zaslouženě oscarový a nad herectvím Orsona Wellse zůstává rozum stát. Zkrátka naprosto dokonalé, mistrovské a nezapomenutelné dílo, které je absolutní poviností pro každého milovníka filmu.