Nanga Parbat (2010)

Rozhodně fajn snímek, který má svou výpovědní hodnotu, ale při srovnání s ostatními v této kategorii (...Nordwand, Pád do ticha, Everest...) prostě nemohu dát více. Filmařsky to nestálo za moc a emoce co lidé dostávají do hor, by se tak mohli příště vzít i do filmu :) Body do plusu za přírodu, záběry z Pákistánu a postavu hlavního hrdiny. 65%

Generace X (2005)

Film ve kterém jsou všichni tak trochu moc. Ze startu velice slibný počin, který se pohybuje někde na pomezí Americké krásy, Alpha doga či Zoufalých manželek... Ovšem nedostane se na úroveň výše zmíněných a komíhá tak lehce nad průměrem. Jako by hledal sám sebe. Myslím že se snaží být originální svým zvláštním pojetím a dát jistou generační výpověď, což se mu upřít nedá. Jen je to tak trochu sociální sci-fi. Asi mi sem nezapadá žánr komedie... O tu se to občas snaží, ale možná právě díky této snaze je to taková divnota. Závěr potešil. 63%

Pád do ticha (2003)

Konečně nějaký horolezecký příběh co má pozitivní závěr a dává silnou motivaci jít stále dál! Zpracování moc dobrý. 85%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Možná mi to o hvězdu ustřelí, ale budiž... vidět totiž tento vymazlený 3D snímek v Imaxu přihazuje body samo o sobě. Jinak jde ale o "pouhou" zážitkovou záležitost, kde efekt a forma převládají nad dějem. Tedy nic nového se nekoná. Ovšem moc dobře zabaleno a prodáno. 70%

Dárek (2015)

Moc dobře zpracované drama s hutnější atmosférou, která se nebojí ani prvků hororu. De facto chytne a nepustí... Navíc dobře zasahuje temnější stránky mysli a nutí člověka přemýšlet. Ideální... Po tom co jsem shodou okolností stihl Edgertona během chvíle v Black Massovi a tady (...zde navíc v převážně jeho tvorbě) si myslím, že mu věnuji větší pozornost. 80%.

The Pamir Game (2014)

Na Snow film festu za mě č.1 hlavně svým pojetím, spádem, smyslem pro humor a odvázaností. Dobrá nálada z toho jen číšila a nezastavila jí ani lavina. 80%

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Johnny umí vytvořit pěknou Deppku jen co je pravda. Mafián v jeho podání je ztělesněním samotného zla. Příběh moc dobře uchopen a rozpracován i když je fakt, že ke konci začíná trochu nudit. Přesto 70% naprosto zasloužených.

Spectre (2015)

Při rozplétání dějové roviny jsem si říkal, že příběh by mohl být svým nápadem i na plnou palbu... ovšem zpracováním vůbec. Stopáž a s ní spojené natažené momenty do nikam, příliš náhodno v leckterých akcích a jistá nedotaženost byli cítit všude...v kině snaha o nápravu nařvaným zvukem nezabrala. Craig mi dříve připadal přísnější... Klip k filmu fajn, ovšem song už zase tak moc ne. Tedy poměrně rozporuplno... Přesto však pár akcí jako třeba začátek s padajícím domem, pěstní souboj ve vlaku, mučení aj. snímek udrží řekněme na 60%.

Everest (2015)

Je pár míst kam se jako lezec "jistotkář" bohužel, možná i bohudík nedostanu a tímto přičichnutím se mi dostává blaženého vrcholového pocitu i důvodu, proč brát pocit sebezáchovy vážně. Ovšem chápu tu sílu co je táhla nahoru. Everest je totiž motivací největší. Emoce ve snímku jedou na plné pecky a rekonstrukce skutečných událostí podobného ražení jsou pro mě tím pravým. Chápu i slabší hodnocení, jelikož filmově se dalo udělat víc, ovšem já si jedu právě v obláčku zmíněných emocí. 70%

Její případ (2005)

Možná by si toto drama zasloužilo svižnější tempo, ale jinak jde o silnější a hlavně lidský emotivní příběh... Tedy film o něčem. A to já rád. 75%