Úsvit planety opic (2014)

Tak jako je potřeba u některých snímků hvězdu přihodit, protože film se mi zdá nepochopen, dává ze sebe mnohem víc a je potřeba mu přidat... tak je potřeba někde zase hvězdu ubrat, protože 74% (CSFD 7.10.2015) je silně přepálených. Jedničce nesahá ani po kotníky. Tedy pouhopouhých 45%.

Marťan (2015)

Bezvadný nápad jak natočit Trosečníka jinak... nejde říct lépe, ovšem velmi nápadité a originální zpracování. Film okamžitě vtáhl a nepustil do samotného, parádně vygradovaného finiše. Ten zase nechal zavzpomínat na zážitkovou Gravitaci. Svým mě blízkým, pichlavým i černým smyslem pro humor by mohl být snad zařazen i žánr komedie. Rozhodně by pár zaoceánských komedií s přehledem do kapsy strčil. Taky krásný způsob jak prodat málem neposlouchatelnou hudbu, soundtrack si tedy koupit nepoběžím, ovšem do filmu bych nic jiného nedal, prostě pecka :) :) Jinak Matt si zde střihl svoji snad nejemotivnější a nejlidštější roli. Fajn protiklad proti chladnému Bourneovi. Ostatní zúčastněný taky v pohodě. A Ridleymu věčnou slávu, haleluja :) 89%

Monstrum (2008)

První polovina nevtáhne, hlava říká dost a prst na ovladači hledá stop ...příběh je dosti chabý, pokud se vůbec dá o nějakém mluvit. Kamera je svými seky až otravná. Godzillý základ je cítit všude a díky tomu nás nic nového nečeká. Ale co se nedá upřít jsou prvky dobré adrenalinovky, která rozproudí krev v žilách ve chvíli, kdy se na scéně začnou objevovat malá jakobyvetřelčata. Od té chvíle to jede. Jen kdyby se to tak nehledalo... Film se tedy sešel někde na půl cesty sám se sebou a ode mě vyfasoval 50%.

Na život a na smrt (2013)

Podobný nářez jsem naposledy zažil v závěrečném díle Ramba, tady ovšem pod záštitou "podle skutečné události"... Člověk zde naštěstí díky zběsilé akci nemá moc čas přemýšlet nad tím co je a co už není reálné... Pár detailů jako třeba skoky ze skal a více kulek v těle než je zdrávo jsou tak trochu přes čáru. Ovšem těžko říct jak moc šlape adrenalin v těchto chvílích a kolik je toho schopen člověk cítit nebo vydržet. V Navy Seals to tak ovšem vypadá, že místo cvičení vojáků spíše montují terminátory. Co je ale nejdůležitější? Že to jede na plné pecky, nedá vydechnout a je to parádně natočené i zahrané. Těch pár mínusů tedy odpouštím a s klidem dávám palec vzhůru. 75%

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Je to až dětinsky hravé, taky občas celkem přitažené za vlasy, ovšem stačí zapojit fantazii a probudit v sobě malého Jardu a krom první poloviny kdy se to místy trochu vleklo tady máme parádní jízdu plnou zvratů... V druhé půlce jede akce na plný pecky, nechybí humor a je pečlivě vygradováno na 75%. Herecky jak se to vezme, rozhodně mě z toho nemrazí, ale dali to tak nějak všichni zůčastněný.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Nic suššího a nudnějšího jsem dlouho neviděl. Podobné filmy u mě vyvolávají depresi. Jsem zvědavý kolik hvězdiček by zanechal Pohlreich, ale za mě strohá jedna, 20%.

Prvotní strach (1996)

Po prvotním rozkoukání kdo co se rozjede výborné soudní drama, které drží otěže pevně v ruce až do samého konce. Radost sledovat všechny zúčastněné hlavně pak Edwarda a jeho trojí charakter :) 80%

Padesát odstínů šedi (2015)

Zpracování i herecké výkony v pohodě. Zaujal mě příběh, nebo spíše neotřelé téma pro romantický film. S knihou nemůžu srovnávat. Otevřený konec i ustřižení scény shodilo hodnocení o hvězdu níž. 65%

Harry Brown (2009)

Dávám trojku za jednodušší scénář a gangsterské podhoubí, které bují tak trochu přes čáru. Ovšem emočně jsem byl v mnoha momentech celkem odzbrojen, některé scény jsou opravdu hnus a depresivní hodnoty jdou až na práh filmům podobným třeba Rekviem za sen. I když jde o úplně jiný žánr. Michael Caine v roli kata good. 69%

Odvlečen (2007)

Tenhle film si bere na paškál různé pohledy ohledně terorismu a díky své dramatičnosti dává možnost se krásně zamyslet nad touto problematikou. Není jednostranný, je výborně zahraný i zinscenovaný a to byli hlavní klady... Všechno funguje a plné palbě chybí pramálo. 87%