Terminator Genisys (2015)

A jéje, to se nám to ale zamotalo do stylu moderních rychlých akčních ký(pí-)čovin... Zlatý starý časy! Začátek bych kecal, kdybych řekl, že to nebylo ono... prvotní scéna o zničení světa Skynetem mě totiž zasadila knockout. Ale poté se to začíná vrstvit, vymýšlet, překvapovat a postupem času se nestačím divit... Filmařsky jaksi nevtáhne a počin jede v kladnějších hodnotách především díky efektům. Ale i ty se časem jakože utrhnou ze řetězu a scény s vrtulníkama a autobusem už jsou totálně mimo. Tedy děsně nevyrovnáno a překombinováno. Herecké katastrofálno. Ještě že se zúčastnil Arnie! Díky němu a několika povedeným scénám ano, ale jen jako jednohubka... takže za mě 50%.

30 minut po půlnoci (2012)

Film je v mnohém podobným Mnichovu od Spielberga, jen mi sedl tak nějak líp. Hon na teroristy, mučení, tahání za nitky a rozplétání sítě, které nemá konce. Podobně jako u Mnichova je zde nabídnut hlavně jeden lidský příběh, příběh Mayi spolu s jejím zaujetím pro věc. Nutno říct, že čím dál tím osobnějším. Její vytrvalost a zapálenost dokáží imponovat. Jde za svým cílem hlava nehlava... Emočně snímek poměrně graduje a z průměru se tak pomalu vyšvihl až na 4*. Závěrečná akce je vymazlená, hutná a dává krásně přičichnout tomu, jak to doopravdy mohlo být. 75%

Soudce (2014)

Tak to je hodně silná dráma. Nejspíš kvůli tématu, který se mě hodně týká a zpracování téměř bez chybičky málem na plnou palbu. Jediným mínusem budiž až příliš rychlá přestřelka při výměnách názorů a nestíhačka titulek. Právě proto si zaslouží další shlédnutí a možné vystřelení o hvězdu výš. Dosti lidské, charaktery vymazlené, v jistých momentech zmaru s komediální vložkou skvěle odlehčené. Výborná herecká promenáda všech zůčastněných. Downey Jr. ovšem vládne. Prozatím tedy 89%.

Mimoni (2015)

Tisíc a jedna blbina narvaná do hodiny a půl. Občas úsměvné, ale jinak se nic zvláštního nedělo. Lze shlédnout s totálně vyplým mozkem. 55%

Jurský svět (2015)

I po shlédnutí několika zdejších komentářů jsem se odebral do kina s jistým očekáváním... a to i pře to, že jsem byl defakto ujištěn o tom, že se nic nového nekoná... Vlastně je to tak, ovšem žánr rozhodně není mrtvý a dinosauří vykutáleniny co si na nás připravili do dalšího dílu ze série opět neznají mezí a vše jede na plný pecky! Když tedy pominu 3.díl, který nijak zvlášť neoslnil, máme tady další vymazlenou akci co umí občas vydechnout, má výborný obsazení, dobré charaktery i jakýž takýž vývoj hlavních postav a pár super nápadů (zdegenerovaný marketingový supersaurus, gyroskopové vozítko i spolupráce velociraptorů - ta byla trochu na hraně uvěřitelnosti, ale fantazie fungovala :). Film má předpokládám za úkol vydělat velký prachy a dobře bavit. Oboje splňuje nadmíru dobře, Hollywood si mne ruce a já jsem happy za nepromarněný večer. Co se týká akce tak kdybych měl srovnat s Mad Maxem tak ho Jurský svět strčí nápaditostí do kapsy. 89% a málem plná palba.

Zběsilý útěk (2006)

Některé filmy vypínám... z různých důvodů, tenhle mi prostě nesedl a nechci ztrácet čas.

Kung Fury (2015)

Tak to je úlet, to se musí vidět... Zvláštní body do plusu za Triceracopa, Kung Führera & Laser Raptora :) 75%

Slídil (2014)

Gyllenhaal v roli zvráceného slídila s kamerou v ruce? Silnější kafíčko... Neokoukaný námět a moc dobré zpracování. 85%

Ex Machina (2014)

3 herci, 3 charaktery, 3 různé pohledy na věc. Manipulace, láska, pud sebezáchovy. A pak otázky ohledně UI. Dobré pojetí. Jen ten otevřenější konec... Přesto 75% úplně v pohodě.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

To jsem zase jednou posmutněl... dlouho očekávané dílko mě totiž tak trochu minulo. Post apokalyptické pouští scenérie, masky, vozidla, šílenostní potenciál i pár zábavných gagů určitě v pohodě. Dostal jsem se během první části i na hranu 4*, ale jako celek? Je to v podstatě jen o cestě tam, a zase zpět... Kadence akcí unaví, postupně až nepřehledno a i přes původní kladné prvky se prostě tahle zběsilost okoukala dřív než skončila. Jednoduše chyběl nějaký ten nápad a vychytání strohé zápletky, tedy 65%.