Dealer (1996)

Temné, drsné a dechberoucí drama.

Captain America: První Avenger (2011) odpad!

No au!!! Mám rád filmy dle komiksové předlohy ale sakra co mělo bejt toto? Zase moře toho ,,cool americkýho patriotismu" , chaotické souboje, hlavní hrdina se chvílema choval jak Einstein a chvílema jak pacient nějakého ústavu. Celkově nemastné-neslané, teploušké oblečky, herci mi nesedí, a celkově docela nuda. Toto dílo mě málem připravilo o zrak a vůli žít jako když zhlédnete německé fekální porno.

X-Men: První třída (2011)

Nevím ani proč jsem se tolik tomuto filmu vyhýbal, když to je ve skutečnosti pěkná podívaná. McAvoy a Fassbender mi na role pasují. Jinak celkově tento snímek solidně odsejpá, pěkné efekty, má to hlavu i patu, souboje nejsou chaotické takže člověk ví komu fandí, sice mi tam pár postav chybělo ale co nadělám. PS: Wolverin jim to dobře nandal :D

Transformers 3 (2011)

Solidní podívaná plná efektů. Poměrně důstojné zakončení trilogie, pokuď tedy nebude další díl :D Ale na druhou stranu už je to zase tady, Bay začal cpát U.S.A do filmu až příliš, zase trapně ukázáno jak jsou amíci cool, jak se dokážou sjednotit , že vláda ze sebe jen dělá zlou ošklivou Marfušu ale přitom to je vlídná Nastěnka, že vojáci USA mají kostry z adamantia jako Wolverine a dokáží lítat jak poletuchy. Shrnuto a podtrženo : efekty na jedničky , mínus - děj a scénář a celkové zpracování na fekálii = 2,5* . Bohužel půl hvězdičky dát nejde tak uděluji 3 za tu novou kočku (Rosie Huntington-Whiteley )co v tom hraje, což mě přivádí na otázku kdo je hezčí Megan nebo Rosie? :D

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Pohodová oddychovka?! Cameron pořád stejně ošklivá, a Cruise je pořád malej scientolog, ale aspoň to má trochu tempo a člověk u toho nechcípne nudou.

Všemocný (2011)

Ano pustil jsem, zhlédnul jsem , a pobavil jsem se. Co víc si přát?! Je to opravdu dobře natočené a zajímavá myšlenka. Nevím co vytknou, možná jen ten konec protože je tak zvláštně otevřený a přivádí mě na pár otázek které mi asi nebudou zodpovězeny a to nemám rád :D .

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

No nemohu si pomoci ale Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 se mi líbila víc. Byla to dobrá podívaná ale nic extra. Děj byl o dost slabší, než v předchozím díle, a připadalo mi to i trochu chaotické. Bohužel s koncem nejsem příliš spokojen původní myšlenka J. K. Rowlingové by mi více vyhovovala. Ale co komerce vládne a tak se člověk musí spokojit s tím co je.

Obřad (2011)

Ano, podle komentářů ostatních by tento snímek měl být průměr průměrů či podprůměr, natočen podle nezajímavého scénáře a na nezajímavé téma. Předmluva na začátku, že je natočen podle skutečných událostí, také zrovna nepomůže pohledu diváka na celkový film.. Myslím si, že asi žádného ateistu k víře nepřivede. Nepřekvapující a okoukaná Itálie a ani efekty žádný zázrak. Tak proč se tedy vůbec obtěžuji psát komentář k filmu, který by měl být průměrný, nebo spíš skoro podprůměrný? Sám jsem ateista, takže bych měl cítit k tomuto tématu ještě jisté opovržení a brát to tak, že se zase jednou amíci rozhodli, že nacpou víru divákům do hlavy. Poslední dobou je u nich přeci móda cpát etiku a víru do filmů. Podle kritiky, kterou jsem dosud k filmu napsal, by mé hodnocení mohlo být klidně i odpad. Nebo lépe 1* za úžasné herecké výkony v podání Sira Anthonyho Hopkinse a Colina O'Donoghua. Avšak není tomu tak, jelikož jsem dal hvězdičky rovnou 4! Jak je to možné? Člověk si v dnešním poblázněném světě, kdy lidi málo, nebo moc hulej, večer sedne v klidu na gauč a chce si pustit film u kterého si může odpočinou a přijít na jiné emoce či pocity. A musím říct, že se mi to u tohoto filmu podařilo. Jakmile jsem překousnul již zmiňovanou prvotní větu o skutečných událostech provázejících snímek a také to, že to bude mít zas amíckej způsob vnucování názorů, na který jsem si již zvykl, nedělalo mi to žádný problém. Zjistil jsem, že film je hezky natočený a nabírá plynule na otáčkách. Nějak jsem se do toho zažral a musel jsem to sledovat až do konce, protože se mi nedařilo úplně předpovědět, jak film skončí. Což mi často nedělá žádný problém. Takže má zvědavost, okouzlení hereckými výkony a strhující děj mě doslova uzemnily a nechaly mne zhýrale doslova čumět na tento film! Po následném probuzení z kóma pro mě bylo jasnou volbou ohodnotit tento film čtyřmi hvězdičkami. Ale otázkou nyní je, proč jsem hvězdiček nedal rovnou pět, když jsem byl tak okouzlený? Odpověď je jednoduchá! Mohou za to ty americká vnucovadla etikety a víry. Psal jsem, že mi nedělalo problém to překousnout, ale přesto mi to dojem z filmu zkazilo, jelikož je to jeho součást a film musím ohodnotit jako celek!!

Umučení Krista (2004)

No dvě hoďky řezání do Ježíše co dodat?! No jen to že při koukání na tento film sadisti mají orgasmus, věřící a důchodci infarkt. A ostatní od chvíle kdy ho začnou řezat čekají na konec filmu jak na vysvobození protože to začíná být nuda! Jedna * za efekty a za Bellucci.