Kjókai no Rinne (2015) (seriál)

Kyoukai no Rinne nenabízí vcelku žádný souvislý příběh. Je to spíše kompilace událostí a řešení problémů. Myslím, že nejdelší souvislý úsek byl kolem 4 epizod (max). Hudba není nijak výrazná, že byste si ji všimli, ale vizuální stránka je dobrá. Seriál je místy komentován jakýmsi vypravěčem, který popisuje např. různé Shinigami vychytávky a podle mě je velice často nejlepší z celé epizody, což je poměrně málo. Příjemně se na to kouká, takže pokud nemáte co dělat a nenabízí se nic lepšího, proč ne.

Aoharu x Kikandžú (2015) (seriál)

Velice dobrý seriál. Hodně se mi líbila akce s krvežíznivou Hotaru. Sám jsem také hrál airsoft, takže tematika se mi líbí. Podle mě skvěle zpracovaná zápletka, bohužel však není ukončená. Skončilo to tak nějak neurčitě. SPOILER (Hotaru se nikdy nepřizná, že je holka.) END SPOILER Na grafiku je radost se koukat a hudba podle mě dobře doplňuje. Nadprůměr této sezony. 8 z 10.

Džicu wa wataši wa (2015) (seriál)

Jelikož jsem četl mangu, tak se nemůžu ubránit srovnání. Mangu jsem opravdu zbožňoval a anime taky není špatné. Jediné, co mi vadí, jsou ty postavy. Všechny mají stejné vykulené oči a takovou jemnou povahu, kdežto v manze mi přišly více vyhraněné. Koumoto sensei byl větší zabiják, Shiragami mi přišla více nemožná, Mikan více dábělská a Aizawa drsnější. Viním za to ty jejich kulaté oči a ružovoučké tvářičky, ale jinak to není špatné. Těch 7/10 si to zaslouží.

Rokka no júša (2015) (seriál)

Zatím jsem u sedmého dílu a nenachazim příliš chyb, které bych mohl vytknout. Je mi vcelku jedno, že zápletka je poměrně profláklá, hlavně že je zajímavá. Opravdu považuji Adleta za jednu z nejlepších postav, jednak protože je zábavný a používá hlavu a jednak proto, že je to konečně někdo, kdo do boje chodí připraven a využívá všech výhod. Čest je v boji dobrá tak pro mrtvoly. Ostatní postavy se mi všechny líbí kromě Chamo. Tu jedinou bych pořádně profackoval, ale tím lépe. Skvělé je, že si po sedmém dílu stále nejsem jist tím, kdo je ten zrádce, přestože své podezření mám.

Monster musume no iru ničidžó (2015) (seriál)

Dlouho jsem nevěděl, jak tento počin hodnotit. Po úvodní znělce jsem měl chuť běhat okolo stolu a mlátit do něj hlavou. Ale po znělce se přece nemůže hodnotit seriál, že ano? Přetrpěl jsem první díl. Můj pocit byl zhruba, co to k čertu je? Dropnul jsem někdy ke konci druhého dílu. Jednu hvězdičku za to, že jsem se asi dvakrát uchechtl nějáké ptákovině, která dozajista nebyla myšlena jako vtipná, a protože grafika nebyla nijak ošklivá. Popravdě si myslím, že kdybych si pustil nějáké chapadlové hentai videa, tak najdu něco podobného nebo možná něco s lepším příběhem než toto.

Toaru madžucu no Index - Season 2 (2010) (série)

Druhá série je rozhodně lepší než ta první. Především je více na scéně Mikoto, což bych řekl je velká výhra. Její příběhová linie mi prostě přišla celkově lepší. Nic proti Toumovi, ale ta jeho pravačka a souboje stylem keců mě spíše iritují. U Mikoto jsou záporné postavy prostě jen šílení vědci, ale u Toumy jsou to psychicky narušené osobnosti, egocentrické a zbytečně ukecané. Navíc mě už docela začínala dožírat scéna "Index žužlá hlavu Toumy". Konec je otevřený, a podle náznaků by to mohla být i dobrá část. Těch 65% si to zaslouží.

Dansu in za vanpaia bando (2010) (seriál)

Ehm, zdržím se hodnocení, protože jsem se zděsil při prvním díle. Řekl jsem si, že se na to kouknu, protože se mi velice líbila manga (všem doporučuju, s tímhle utrpením se nedá srovnávat), ale jsem zklamán. EDITED: Po přečtení komentářů jsem se jal hledat "Trojité zavytí na počest hrdiny" (episoda 12 čas 19:00) a musel jsem dát hodnocení na 1 hvězdičku, protože tak dobře jsem se dlouho nezasmál :D

Denpa kjóši (2015) (seriál)

Zpočátku to bylo vážně supr, tak pět šest episod, ale postupně mě to přestalo bavit. Dropnuto po 13 dílů SonGokussj to vystihl dobře. Děj se nijak nerozvíjí, je předvídatelný a vůbec jsem neviděl žádnou celkovou zápletku.

Bakuman. (2010) (seriál)

Opravdu se mi líbila ta myšlenka práce na tvorbě mangy. Ale ten skřipcový děj...strašně se to táhne. Ve čtvrté epizodě stále nenacházím žádnou zápletku, vlastně ani žádný výrazný posun v ději. Možná na to jen nemám zrovna náladu a někdy se to rozhodnu dokoukat, ale momentálně urychleně opouštím tento seriál.

Plastic Memories (2015) (seriál)

Už dlouho jsem nedával takhle nízké hodnocení, tak se alespoň můžu vyřádit. Musím souhlasit s SonGokussj. Ještě bych podotkl, že postavy jsou mi svým vystupováním velice nepříjemné, hlavní zápletka může být sebelepší, ale prostě ji zpracovali velice nudně. A ty přeskoky mezi veselou taškařicí a temným ničením vztahů mi je spíše pro smích.