Ghost in the Shell: Arise (2015) (seriál)

Pokud jste viděli všechny Arise filmy, pak není důvod toto sledovat. Kouknete na 9, 10 díl, který je spíš úvod k dalšímu filmu, který má vyjít v létě.

Princezna Nevěsta (1987)

Když jsem tak jednou čekal na titulky k jednomu anime, tak někdo přišel se scénkou z tohoto filmu: "I am afraid you just have to wait." "I hate waiting." To mě ponouklo k tomu si ten film vyhledat a potom, co jsem viděl souboj v troskách, jsem prostě musel film shlédnout a rozhodně toho nelituji. Hodina a půl utekla tak rychle, že jsem to ani nezaznamenal, dialogy byly naprosto skvělé a Dread Pirate Roberts s princeznou Buttercup tvořili skvělou dvojici.

Nidžúmensó no musume (2008) (seriál)

Opravdu se mi líbíla první část se zloději, hudba k tomu byla výborná. Byla taková veselá a dobře dokreslovala to jejich kradení. Hlavní hrdinka Chiko byla ze všech stran skvělá - animace, hlas, chování. Celkově zápletka nebyla špatná a dal bych tomu 70%, 4* si to ale nezaslouží, takže jen 3*.

OverDrive (2007) (seriál)

Teda čekal jsem dlouho, až se tu objeví (až jsem zvažoval, že požádám o přiřazení). Osobně bych řekl, že je to jeden z lepších Shounen titulů a jeden z nejlepších sportovních anime. Nejsou v něm žádné šílenosti jako ZONE nebo Emperor Eye v Kuroko no Baske, hrdina nedostane žádné náhle power upy, prostě si všechno musí odřit sám, a když se na to díváte, tak mu úspěch přejete.

Nidžúmensó no musume (2008)

Towa no Quon (2011)

Musím říct, že jsem nikdy nechápal způsob myšlení "on mě chce zabít, tak ho prostě zastavím a ať to zkusí někdy znova". Hezké uvažování, ale dlouho by se nedožili. Konec stál za to, dokonce jim i prominu Naruto power up - Quon přechod do god-like módu po výměně slov - přece jen se jedná o seriál se superschopnostmi. Na zpravení nálady po poměrně táhnoucím se Noiru a Madlaxu skvělá věc.

Noir (2001) (seriál)

Myslím, že za mě vše důležité řekl Novoten. Ještě si přidám srovnání s Madlaxem od stejných tvůrců, ze stejné série. Madlax má lepší hudbu, ale u Noiru zase lépe sedí a zlepšuje prožitek. Kupodivu i animace mi přijde lepší než u Madlaxu, i přes to, že je Noir o 3 roky starší. Další věc, co mohli vypustit, jsou flashbacky, co jsou v každém díle a zaměřují se buď na stejnou vzpomínku nebo rozhovor z minulé epizody. Děj jsem si dočetl a možná se k tomuto seriálu někdy vrátím. Hodnoceno po 18. díle: 70%. Ještě si trochu přisadím: u mnohých seriálů dokážu přesně říct, co se bude dále dít, ale stejně se nedočkavě těším. To se mi zatím ani u jednoho díla od Bee Train nestalo.

Madlax (2004) (seriál)

Na tohle jsem se těšil od 5. epizody seriálu, tj. na zhodnocení. Tak na co čekat, hurá do toho. Dlouho jsem přemýšlel, jestli od seriálu neupustit - zhruba tak do sedmého dílu. Proč to? Děj se pořádně nerozvíjel, hudba, přestože krásná (přidal jsem si pár kousků do svého playlistu), se ke většině scén nehodila a animace byla příšerná. Nikoli grafická stránka, ta na dobu ušla, ale ta animace...při animaci Margaret Burton jim asi unikla někam do kouta perspektiva, postavy neměly téměř žádné výrazy a animace vlasů je kapitola sama pro sebe. Když už chtějí přidat vlající pramínky vlasů, tak ať se proboha hýbe i zbytek. Oproti tomu ale byly dobře zpracovány souboje. I s hudbou od Yuki Kajiury jsem si připadal, jako při sledování tance. To je vlastně důvod, proč jsem u seriálu vydržel - pro Madlax a Nowhere od Yuki Kajiury (Yanmaani pro ty, co si nevzpomenou). Hudba byla celkově skvělá, bohužel ji často dávali do špatných chvil. Probíhá záběr na krajinu a hraje hudba, která by se hodila spíše ke smutné události? Někdy je méně více. Co se děje týče, hodně skřípal. Skřípal tak, že jsem se bál, aby se nezlomil. Celkově by se dal počet epizod zkrátit tak na 16 a o moc by se nepřišlo. Přestože byl děj přespříliš natažený, byl výborný. Jen kvůli obsahu tady na csfd jsem si ho přidal do svého to-see listu. Když jsem ještě zvažoval, že od seriálu upustím, přešel jsem na wikipedii a přečetl si celkovou zápletku. Tohle pro mě ve většině případů znamená dropnutí anime, ale tady jsem to naopak chtěl o to víc vidět, a proto jsem se přes to taky prokousal a ani moc nelituju. Dávám tomu 70%. PS: Jestli se někdy bude rozhodovat o osudu lidstva, tak ať do toho proboha nekecá někdo jako Margaret Burton.

Grisaia no meikjú: Caprice no maju 0 (2015) (TV film)

Je fajn tu být první a mít tu čest prvního komentáře. Tedy: Jedná se o jednodílný speciál k anime Grisaia no Kajitsu, který vypráví o minulosti Yuujiho Kazami. Události jsou vyprávěny samotným Yuujim, který odpovídá na otázky kvůli možnému povýšeni. Do děje je zahrnut život a smrt jeho sestry, vražda otce a sebevražda matky, záchrana jeho budoucí ředitelky a výcvik v táboře pro teroristy. Co se hodnocení týče, není tomu příliš co vytknout. Příběh je slušný, hudba dobře doplňuje a na animaci s grafickým zpracováním je radost se dívat. Jedinou vadou pro mne je kratkost. EDIT: Když už se na to koukám asi potřetí, tak se mi to líbí víc a víc. Opravdu jsem si oblíbil ten začátek. Konkrétně jak Agnes seřve Yuujiho a zvuk, který Chizuru vydá při střelbě. V originále něco jako HIHU. Asi jen pětkrát jsem si to přehrál a chlámal se jak divý.

Sókjú no Fafner: Exodus (2015) (seriál)

Neuchvátilo mě to. Ani u 6 episody nepociťuju žádný děj, stále to působí jako prolog...a na to je 6 episod příliš. Hudba mi nesedí, mluvení postav taky ne (japonský originál). Grafická stránka není špatná, ale ani nijak úžasná. Dropnuto. tak 1.6 hvězdičky za obstojné souboje.