Carnival Phantasm (2011) (seriál)

Seriál si bere na paškál anime od Type Moon (jako Fate/stay night). Pokud jste je neviděli, tak Vám polovina narážek nebude dávat příliš smysl, ale i tak se trochu pobavíte. Na animaci se krásně kouká, hudba i vážné věcí promění ve srandu. Na zvednutí nálady skvělá věc. 9 z 10. SPOILER: Proč Lancer neustále umírá pochopíte, pokud znáte něco o hrdinovi, kterého reprezentuje - Cúchulainn.

Šiki (2010) (seriál)

Jeden z nejrozporuplnějších seriálů, který jsem zatím viděl a v jehož popředí se drží otázka: je tak špatné chtít přežít? Přestože od začátku se ze všech stran valí smutek ze smrti, Shiki před nás oproti tomu staví vůli k životu. Ale hlavní a nezodpovězenou otázkou zůstává: čí život je důležitější? Do konce seriálu jsem se nebyl schopen rozhodnout. Většinu doby jsem stranil pozůstalým, ale od začátku lovu na shiki jsem po těch zvěrstvech a nelidskosti silně znechucen. Seriál ani nenabízí rozuzlení s jednoznačným koncem, ale o to lepší tento seriál je.

Gekidžóban Hagane no renkindžucuši: Šambala o juku mono (2005)

Přestože si nepotrpím na happy endy, tak mám pocit, že neprávem připravili bratry Elricovy, Winry a jejich přátelé a zasloužený dobrý konec a život spolu. Závěr mi trhal srdce - kam se hrabou novodobé romantické (Twilight) filmy nebo drama. Je důvod proč se dívám na anime: naprostá většina z nich prostě vtáhne do děje a silně na diváka působí.

Continuum (2012) (seriál)

Mám za tři dny dvě zkoušky, ale nemůžu se k tomu dostat přes Continuum. Kámoš doporučil, tak jsem si řekl zkusim, snad to nebude tak špatný. Vždycky jsem si filosofoval, jestli je možné měnit budoucnoust - a kdo ne? - tak mě to hned chytlo. Od první minuty prvního dílu do poslední minuty posledního dílu, který zatím vyšel, jsem nebyl schopen na nic jinýho myslet. Sympatičtí hrdinové, seriál působí jen jako x-hodinový film sestříhaný na díly, prostě luxus.

Mass Effect: Ushinawareta Paragon (2012)

První 20 vteřin mě téměř odradila grafika, ale překonal jsem se a stálo to za to. Největší nesrovnalosti byly napáchány na záporácích a zbraních...příšerná velikost kolektorů - i když při ME2 na insane jsem si je tak vždycky představoval a rychlopalné brokovnice a mattocky, ježiš co to je?...ale tak jsem to taky přehlídl a jako u každého mass effectu se zaměřil na dějovou linii. Paragon Lost si nijak nezadává s vlastní ME serií - pro šťouraly se určitě našly nějáké nesrovnalosti s příběhem, ale já si myslím, že to je jen jiný způsob výkladu (protilátku určitě mít mohli; vlezlý Cerberus? proč ne, přece jen někdy po dvou letech a kus dostal Shepard info od Illusive Man, kde se nachází základna collectorů). Hudba skvěle dokreslila příběh a byl jsem rád, když jsem zaslechl podobu se soundtrackem ME her (byť jen malou). Romantické dojáky a podobné nesmysly na mě nikdy nepůsobily tolik, jako samotné hry nebo tento film. Děj 7 z 5, hudba 7 z 5 a animace 1 z 5.

Anděl Páně (2005)

Od novodobých českých filmů příliš nečekám. A tak tomu bylo i u díla Jiřího Strachy. Skepticky jsem si na štědrý večer pustil televizi a jaké překvapení mě nečeká. Bůh utahující si sám ze sebe, falešně zpívající anděl. Když měl Ivan Trojan něco říct, tak to většinou byla suprová hláška. Nemůžu si pomoci, ale když si na tenhle film vzpomenu, musím se zasmát. Sice ne 100%, ale blíží se.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Uspěje Frodo a zničí prsten, nebo zničí skřeti civilizaci západu? Film nenechá vydechnout a rozhodně byste si k němu neměli brát litry pití: nebude se vám chtít odejít. Tolkien vytvořil nepochybně jeden z nejlepších příběhů na světě, ale byl příliš rozvláčný v popisech. Film tyto scény vymazal a nahradil překrásnou grafikou, první pohled na Minas Tirith překoná veškeré představy. Tři hodiny epického příběhu a dokonalých hereckých výkonů podkreslených jedinečnou hudbou. 100%

TRON: Legacy 3D (2010)

Skvostné grafické zpracování. Daft Punk skvěle doplňuje futuristický příběh. Neočekávejte žádný epický příběh, nedočkáte se ho. Ale závody na motorkách nebo souboje s disky slabší příběh více než vynahradí. Jako aiťák jsem jistě předpojatý, ale TRON: Legacy splňuje, ba i převyšuje veškeré mé podmínky na správné sci-fi. 95%

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Přestože nejsem fanouškem moderní éry hodných a nagelovaných upírů, tento díl mě překvapil. Poprvé v celé serii se dočkáme jakési akce a nedočkavě čekáme, co přijde dál. Hudba navozuje správnou atmosféru - napětí jde cítit, i kdybychom se nedívali. Bohužel celý film shazuje klasická momentka serie: Kristen Stewart stojí s otevřenou pusou a nic se neděje nebo je příšerně dlouhý záběr na třpytícího se Roberta Pattinsona, který se tváří jako na mučidlech. Kdyby se Rozbřesk neprotahoval na dvě části, rozhodně by přilákal i odpůrce Twilight. 55%

Hvězdný prach (2007)

Originálně zpracovaný výpravný film. Přáli jste si vědět, jak vypadá hvězda? Claire Danes mě dokázala přsvědčit, že opravdu s naším světem nemá nic společného. Ačkoli jsem očekával happy end, měl jsem strach jak takový prosťáček jako Tristan dokáže nakopat zadky takovým zlým babiznám - příliš často se ve filmu i knihách setkávám s objevením tajuplné síly, která vše zvrátí, a proto jsem rád za konec jaký film měl. V celé hromadě zábavy se musí vyzvednout zlověstný kapitán Shakespeare - přeci jen, kolik pirátů uvidíte tancovat kankán v ženských šatech? Nekonečný příval zábavy, vtipu a napětí. 90%