O zapomnětlivém černokněžníkovi (1990)

Ne, nemohu si pomoci, prostě musím dát 4*. Ale jenom kvůli Karlovi Heřmánkovi. Jeho černokněžník prostě nemá chybu, ty jeho komentáře a mumlání:-)). Když srovnám všechny ty zahraniční seriály a filmy o čarodějnicích a čarodějích a jim podobným, kteří když kouzlí, tak mají buď nemožně vytřeštěné oči, stupidní výraz, stojí jim kde co, lítají hromy blesky, smrdí kouř...., tak je prostě Karel bezkonkurenčně nejlepší. Jemu stačí vzít svoji kouli a říct na zavěr:"HJÉÉÉÉ" a je to. No a ječák Uršuly Klukové je taky nenapodobitelný:-))

Ochránce (2012)

No a mě se ani nepodařilo spočítat, kolik že to ruských, čínských přistěhovalců a úplatných policistů Jason Statham, (chodící mlátička, která po volných chvílích, pokud zrovna někoho nemlátí, piluje ruský přizvuk...) vlastně zabil nebo zmrzačil? To by asi nejlépe věděla ta malá čínská kalkulačka:-))

Sněhurka (2012) odpad!

Tak toto bylo opravdu nechutné. Od kdy Julie Roberts natáčí pro Bollywood? No ještě, že v té závěrečné taneční velkoscéně nekřepčila jako Collins. To bylo opravdu trapné. Navic Sněhurka nemá vypadat jako Frida Kahlo. Proč se téměř vždycky americké produkci podaří takto zmršit klasické pohádky. To by asi bratři Grimmové nevymysleli.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Naprosto famozní a strhující film, který nahlédne do lidského nitra a navždy se už stane jeho součástí. Být nespravedlivě odsouzený, přijít o svobodu, o přátele a nechat se tak jenom semlít drsnou vezěńskou mašinérií a čekat na vykoupení v podobě smrti? S tím se hlavní hrdina Andy nikdy nesmířil. Ano, naděje nám dává křídla. A i když mu to trvalo hodně let, nikdy neztratil svoji naději a touhu znovu získat svobodu. Síla lidské duše je neomezená. Pro mě jeden z nejkrásnějších filmů.

Šašek a královna (1987)

... Neumí česky..." tak na to se nedá nikdy zapomenout.

Exploze (1992)

Pierce Brosnan zase zachraňuje svět před velmi agresivní výbušninou, která exploduje po jediné kapce obyčejné vody. A to se pořád říká, že má člověk denně vypít dva až tři litry vody :-)) Film ale nemá nic moc co nabídnout.

Spider-Man (2002)

Tobey Maguire má neuvěřitelně milý a laskavý výraz ve své tváři. Na outsidera rozhodně nevypadá. Jeho křehkému výrazu nejvíce sluší role v "Pravidlech mošťárny. Jeho "pavouček" si během školní exkurze, změní svůj osud. Najednou je někdo úplně jiný. Má nadlidskou sílu, nepotřebuje žádné brýle, má bleskové reakce, občas vidí i za roh:-)) a dokáže předvídat hrozící nebezpečí. A aby toho nebylo málo, dokáže blekurychle lézt po stěnách všech budov a tak se rychle dostane z bodu A do bodu B (to mu zavidím tu nezávilost na MHD). A tak je všude tam, kde lidé potřebují pomoci. Dobře natočená verze populárního komiksu.

Normal (2009)

Takový nenormální film.... jediné, co mě zaujala byla hudba. A to je na film málo.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Tak občas by chtěl být mutantem asi každý. Záleží na konkrétní situaci. Mít vlastnosti Jane, tak dám pár věci hodně rychle do pořádku:-)) Ale i dovednosti Halle Berry by nebyly špatné, vyzvala bych meteorology a jejich počítačový systém Alladin k takovému malému duelu. To by bylo taky pěkné sci-fi.