Tady hlídám já (2012)

Hodně průměrný film s mluvícím jezevčíkem.

Dracula (1992)

Francis Ford Coppola a jeho "Drákula" je majstrštik. Špičkové obsazení v čele Gary Oldmanem v roli upíra. Maskéři na něm odvedli velmi kvalitní práci. O Drákulu mělo zájem hodně herců - Daniel Day-Lewis, Alec Baldwin, Nicolas Cage, Rupert Everett a řada dalších. Francis Ford Coppola přiznal, že Keana Reevese obsadil jen proto, aby na film chodily dívky. O jeho talentu ale přesvědčen nebyl. A na konec úžasná Annie Lennox a její "Love Song For A Vampire". Jenom Varna neleží v Rumunsku ale v Bulharsku, zřejmě americký scénarista nedával ve škole při probírání zemí Evropy pozor:-))

Dvojrole (1999)

"... Tři věci..." a nadprůměrně výborná Tereza Brodská.

Největší z Čechů (2010)

..."Přímkou života je kruh..". Nátáčení těch nejrůznějších a praštěných rekordů mě upřimně pobavilo. Rekordman v pití piva pod vodou (Marek Taclík), rekordman potápění bez přístroje ve Vltavě (David Švehlík) nebo sběratel čtyřlístků (Martin Myšička) a Igor Chmela jako vazač slámy. To se prostě musí vidět:-))

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Detektivky a kriminálky mám ráda. A tento seriál o životě a práci četnictva se povedl. A to i přesto, že osazenstvo brněnské pátračky hrají méně slavní herci - naopak seriálu velmi pomohly tyto neokoukané tváře. Dobrá volba pak byla obsazení hlavních rolí Arazíma a Jarýho dvojicí Topfer a Trojan.

BrainStorm (2008) (TV film)

Bylo by fain, dostat pár dní ještě k dobru a pokusit se dát vše do pořádku a za plného vědomí a duševní pohody, než se člověk odebere někam úplně jinam a tuto příležitost už mít nebude... Úžasný Radoslav Brzobohatý v roli nemohoucího starce s lehce pokřiveným úsměvem, který není schopen říct souvislou větu. A Ivan Trojan, v roli syna, který to občas ještě více nezvládá než jeho nemocný otec a sám je na psychiatra:-)). Oba dva svými výkony nasadili hodně vysokou laťku.Tento film se J. Strachovi a M. Epstainovi opravdu hodně povedl.

Šmejdi (2013)

Jako když žiju v Kocourkově. Na jedné straně jsou důchodci, co sotva vyjdou se svým důchodem, ale pořídí si umělohmotnou deku za 15 tisíc na šílené splátky, čímž se částka ještě zvýší. A to jenom proto, že neumí říct NE a na druhé straně kontrolní mechanismy, které tady zastupuje ČOI, které celou dobu tyto "podnikatele" nechaly podnikat. A pak přijde jedna holka, natočí o tom dokumentární film, který si teď pouštějí domovy důchodců napříč ČR a malé gesto učiní i ČOI, která slavnostně informuje, že odebrala živnostenské oprávnění čtyřem firmám, které provozovaly předváděcí akce.

PanMáma (2013) (seriál) odpad!

Nedokoukala jsem ani první díl. To prostě nešlo. Je mi Šteindlera opravdu líto, že vzal něco takového.