Lemra líná (2006)

Celkem vtipná komedie o tom, když rodiče zatouží po soukromí a rádi by, aby jejich 35 let starý syn se konečně osamostatnil a odstěhoval se. Plná lednička, vyprané prádlo, žádný nájem a nikdo po něm nic nechce, tak proč by někam chodil, že?

Julie a Julia (2009)

...."A já se potila jako prase, protože každý den vyvářím kalorické bomby..." Filmů o vaření zase tak moc není a Julia Child je živoucí americká legenda v oboru vaření. Byla to právě Julia, která naučila Ameriku nebát se uvařit si doma nějaké jídlo. Přitom tahle dáma do svých třiceti let téměř nevzala vařečku do ruky. Ale nakonec to udělala a Amerika si z její kuchařky sedla na zadek. Meryl Streep byla dokonalá jako vždycky.

Kufr 2013 (2013) (pořad)

Z nostalgie jsem se dívala, ale radost mi to tedy neudělalo. Hvězdička za YO-YO Band a jejich písničky.

Morganovi (2009)

... "Tak se na to bebí podíváme. No, tak to je mi hned lépe pane doktore, když tomu říkáte bebí..." Moc vtipná tato komedie není. Bez nápadu, zbytečně zdlouhavé nudné scény....

Posel budoucnosti (1997)

Dokud funguje pošta, má svět naději. A to i přesto, že skypujeme, esemeskujeme, twitrujeme.... dopis zůstane dopisem. Tak snad do té doby nezapomeneme psát.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Volné pokračování "Jak vytrhnout velrybě stoličku..." je ještě hezčí. Příběh se přesunul z Prahy na venkov, kde tráví malý Vašík své první prázdniny u dědy . ... "Zavři svoje oči Anno, povolilo se ti lano. Padej trochu do prava, pod námi je výprava hop! tentokrát to dobře dopladlo, zahráli jsme veverkám senza divadlo...." Scéna, kdy na dračím zubu sedí Vašek a jeho tátá Luboš a dole projíždí maminka Anna na kole a nastává záchranná akce, je úžasná.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Marie Polednáková prostě umí natočit rodinné filmy. A taky měla velké štěstí na Tomáše Holého, nejgeniálnějšího dětského herce všech dob. ..."Na mě se můžeš spolehnout!..." Ano, na Tomáše bylo vždycky spolehnutí, že filmu dodá to správné kouzlo. Nesmíme zapomenout ale i na další herce, kteří tomuto filmu vtiskli nesmertelnost. Maminka Anna, baletka, co má silu jak lokomotiva, skvěle zahraná krásnou Janou Preisovou a tatínek Luboš, náčelník horské služby, kterého s noblesou vysekl charismatický František Němec.

Tmavomodrý svět (2001)

Tmavomodrý svět je příběh válečného letce Františka Slámy, který mapuje jeho život za války ve službách RAF a po válce. On stejně jako další západní letci byli po svém návratu zpět do vlasti zavíráni komunisty do lágrů. Panu Svěrákovi se opět povedl velmi citlivý a lidský příběh, kde nechybí humor ale i napětí. Jsem ráda, že prostor zde dostal Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser. A co se týká případného srovnání s podobným válečným filmem Pearl Harbor, tak to přesně vystihuje tento citát: ..... "Američané píší, že Tmavomodrý svět je Pearl Harbor bez útoku, aniž by věděli, že jejich Pearl Harbor je Tmavomodrý svět bez Svěráka."

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

Takový divný mix všeho možného, co ale dobrou pohádku neudělá.. Strakatý pidimužík měnící se v havrana, přemoudřelá královna, všehoschopná komorná, lehce natvrdlý král, nevýrazný princ, vdavekchtivé podvodnice, chudá a naivní kozopaska a její sadistický otčím.

Dobrý voják Švejk (1956)

Vynikající filmové zpracování legendární literární předlohy Jaroslava Haška. Dialogy mezi Švejkem a polním kurátorem Katzem patří k těm nejlepším v celém filmu. Katz: „Jak to dopadlo?” Švejk: „No dal jsem mu přes držku a byl klid...!” Katz: „Ajajaj... To jste neměl dělat. To byl pan domácí!” Švejk: „Aspoň vidí, že vlastnit dům není žádná maličkost, nám se to stát nemůže. My žádnej dům nemáme...”