Poslušně hlásím (1957)

"Každej nemůže bejt chytrej. To by pak bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej..... " Pokračování Švejka je špičkově odvedená práce. A pan Hrušínský v roli Švejka je nepřekonatelný.

Nemocnice Chicago Hope (1994) (seriál)

Občas jsou to zcela neuvěřitelné epizody, například ta, která popisuje situaci při darování orgánů. Sanitka přiveze mladého muže v bezvědomí, vypadl z okna. Na jeho orgány čeká šest lékařů, kteří je chtějí darovat svým pacientům. Ten dostane to a ta zas čeká na nové plíce. Mladý muž ale není stále prohlášen za mrtvého (chybí ještě jeden podpis lékaře a pár razítek...) a mezitím, co se lékaři hadají nad jeho tělem, mladík otevírá oči. On sice nikdy už nebude chodit, mluvit, nikdy se sám nenají, bude jenom ležet, ale i přesto chce žít. Lékaři odhadují, jak asi dlouho a vášnivá debata je rozděluje na dva tábory - část lékařů ho chce nechat zemřít , druhá část léčit - tedy spíše udržovat. Scená, kdy do problému vstoupí hospodář nemocnice, byla opravdu drsná. ... " Proč mu chcete dát injekci proti bolesti, stejně nic nevnímá, a stojí 3 dolary... Teď jste upustila skalpel a nový stojí 2 dolary..." A ten, kdo se chystá na operaci, doporučuji díl 9 u 1. řady.. Doktor přicházející na operační sál: " Vážení, tak dneska sebou hodíme, potřebuji stihnout pohřeb, a až mu vyndáme ten nádor, pošlete to na rozbor, ale ať to udělají hned, ne jako vždycky. A mám takový návrh, co kdyby nám dneska nepadalo nic na zem... Doktore, pacient ještě nemá narkozu...." Pobavil mě i díl následující, kdy jeden lékař se údajně infikuje od jednoho pacienta a musí do izolace, bohužel i všichni ti, se kterými přišel nějak do kontaktu. A tak se nám karanténa plní jeho kolegy, což se stává zdrojem humorných situací. " Opravdu jsem tu jediný, kdo s nikým nespal...."

Objektiv ČT24 (1987) (pořad)

I tak se dá taky cestovat a objevovat nepoznané. Velmi slušný cestovatelský magazín.

Cotton Club (1984)

Úžasný retrofilm v dobových kulisách na skvělý jazz! Hlavní roli barového muzikanta skvěle zahrál Richard Gere s frajerským knírkem. V Coppolově snímku se objevil mladý Nicolas Cage, kterému role bezesporu pomohla v jeho herecké kariéře. Výborné herecké výkony i kamera, ale především hudba, tanec a step.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Ani se nechce věřit, že předlohou k tomuto filmu byly skutečné události. DiCaprio nádherně zahrál podvodníčka, který svojí dovednosti a nesporným talentem falšovat šeky to dotáhl až na odborníka u FBI. I když před tím se stal pilotem dopravního letadla (jak je jednoduché dostat se do kabiny pilotů :-)), úspěšného právníka a také lékaře. Spielberg natočil velmi svižný film s krásnou jazzovou hudbou Johna Williamse.

Mars útočí! (1996)

Parodie, co paraduje sama sebe. Když jsem film viděla poprvé, říkala jsem si, proboha, co to je za hlínu? Tolik hvězdných jmen v tom hraje (Nicholson, Closeová, Beningová, Portmanová, Brosnan, DeVito, Fox...) to byli všichni zhulení, když souhlasili se scénářem? Ale když jsem film viděla později, brala jsem ho jako praštěnou pohodovou parodii. A teď mě vždycky potěší scená, kdy se bezradný prezident (Jack Nicholson) ptá své ženy (Glenn Gloseové) na její názor a ona mu odpoví: "Natrhni jim prdel..." Tak s tímto názorem lze souhlasit.

Habermannův mlýn (2010)

Bez ohledu na rasu, národnost či víru, která strana dělala větší svinstvo? A kde zůstala lidskost a obyčejná slušnost? Ty, kdo jsi bez viny, hoď kamenem! Velmi povedený snímek. Ano, Juraj Herz natočil svůj film tradičně, bez výrazného experimentování a jiných blbinek. Vše stojí na silném příběhu, kvalitní výpravě a na hercích, co opravdu umí hrát. Zde opět dominuje Karel Roden. Dobře zahraná je i postava Jana Hrušínského, kterému tato slizká figura sedla jako ulitá.

Saturnin (1994)

Velmi zdařilá adaptace knížka Zdenka Jirotky. Saturnin mne vždycky bezpečně "odbourá" a pořád mě bude královsky bavit. A je docela jedno, zda jde o film, seriál, divadelní zpracování a nebo knížku. Všechno beru! Ty nádherné hlášky: ...."Tvoje loď nemá plachtu, synovče?! Hned zítra je třeba spravit stožárovou plachtu! Saturnin: Stožár se nazývá předmět, na který při slavnostních přížitostech stoupá vlajka. To, na co stoupá plachta, se jmenuje stěžeň. Na této lodi nemá plachta na co stoupat. Tato loď nemá stěžeň..." Geniální Jana Synková v roli tety Kateřiny. A nebo Milouš v podání Petra Vacka. To prostě nemá chybu.

Jak se krade milión (1967)

Účetní Šafránek přijde na způsob, jak beztrestně zdefraudovat milión. Ale jak může v socialistickém státě ten milion utratit. A taky za co? Už jenom nákup šperku v klenotách je podezřelý. Skvělé hlášky, úžasný Hrušínský. Scéna, kdy se snaží nastražit balík bankovek na cestě pro svoji dceru a ona je poctivě odnese na policii, mě opravdu pobavila, hlavně ten jeho komentář : "Ježiši, to je ale nána blbá... Jsem na Tebe opravdu pyšný!..."

Pohřešovaní (2003) (seriál)

Jo, tak to se jim to pátrá, když jedna z agentek má nadpřirozené schopnosti. Přežít zásah bleskem se podaří jen u 20% postižených, ale že by jako bonus dostali něco takového? Děsí mě představa, že podobnou diagnozu by měl i starý penziovaný detektiv Mrázek ze "čtyřky". Co by tomu řekli pánové Bouše a Brůžek?