Silvestrovský koktejl (2013) (pořad)

Kde vzít a nekrást? Dojít do archívu... a hned je co vysílat. Ale dívat se na "silvestrovskou tématiku" na jaře?

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Československý kriminální seriál, který je poplatný době svého vzniku. Jenže když si odmyslíme ideologii, zůstane kvalitní seriál. Dneska je svoboda a televize mohou natáčet absolutně co chtějí – a málokdy se jim něco povede. Ty hrozné nekonečné seriály, točené jak na běžícím pásu, obsazené neherci a hloupoučkými celebritami. Není to divné? Major Zeman je už klasika a některé díly jsou parádní, jako "Mimikry", oba dva díly "Rukojmí z Bella Vista" o cestě „českého Jamese Bonda“ v podání kapitána Hradce do Chile. Tedy natáčelo se na Kubě, v její severní části a to v údolí Valle Viňales v hotelu Los Jazmines. Mimochodem kolem dokola není vůbec žádná civilizace. Tu scénu, jak se Rudolf Jelínek snaží po té silnici utéct, jsme si tam zahráli. Nešlo odolat :-)). Zvláště večer to má své kouzlo, je tam tma jak v pytli a ještě možná víc. No a samozřejmě nezapomenutelná je "Studna". Druhý den jsme se ve škole o ničem jiném nebavili, fakt síla. ...„Otec byl toho večera poněkud neklidný..“

Dr. House (2004) (seriál)

Jaký je doktor House? Cynický, necitlivý, ješitný, prostě největší hulvát mezi doktory. Ignoruje úplně všechno, interní předpisy, nadřízené, podřízené, pacienty…. ...„Hippokratova přísaha? Znám, ale nějak mě nezaujala…“ Každá nemocnice by se ho ráda zbavila, ale on je jedinečný diagnostik, který odhalí jakoukoliv známou (někdy i neznámou) nemoc. Doktor House prostě baví, jeho nezapomenutelné hlášky, drsný humor, slovní souboje s kolegy i pacienty…. ...„Léčení pacientů je to, co většinu doktorů štve…“ Velký potlesk pro Hugh Laurieho. … Otevři, vím, že jsi tam, slyším tě, jak léčíš!

Vrtěti psem (1997)

Povinně sledovaný film pro všechny P.R a marketingové specialisty. Něco jako marketingová bible, jak prodat neprodejné. Zvláště pak v politice to má svoje kouzlo. Politik nezaujme tím, kým je a co umí, resp. neumí, ale jak schopné má P.R. oddělení. A volič je tak snadný cíl. A že je prezident prase, co neudrží zapnuté kalhoty? Žádný problém, nastupuje Conrad Brean aby celou aférku s co nejmenším humbukem zamet pod koberec. A co připoutá nejvíce diváky k televizi – třeba právě započatá válka s Albánii. Že naprostá většina amerických voličů netuší, kde se Albánie nachází? A je to důležité? Ne není, důležitá je jen sledovanost a to, že volič se chytil a věří tomu. Říkali to přeci v televizi, ne?

Přednosta stanice (1941)

".....Co? Ano, nějakej vlak odjel. No, už je pryč. Jo, číslo, to já nevím. No, to poznáte, až tam přijede, že jo. No, samozřejmě!....." Ani se nechce věřit, že tuto větu řekl geniální a nepřekonatelný Vlasta Burian v roli pana Ťopky v roce 1941. Myslím, že tato věta zní sem tam i dneska:-))

Super pes (2010) odpad!

A to mám pejsky ráda, tak asi proto nelze jinak hodnotit.

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

A nejmenovalo se to dříve "Volejte řediteli?"

Bota jménem Melichar (1983)

Jednoduchá zápletka o přezouvání na škole. ALE - kdo z nás to nezažil. Ten vražedný pohled zásadového školníka, zda všichni máme bačkory (frajeři měli korkáče:-)). ..." Vy se doma nepřezouváte, Dochlebo? My to doma vedeme ještě po staru. Jak - po staru? No z pokoje do kuchyně chodíme přes předsíň a ne přes náměstí, takže si nenašlapeme a neprší na nás." Absolutní vrchol Troškovy tvorby, nic lepšího už asi hned tak neuvidím.

Den poté (2004)

Bude zima, bude mráz.... nejlépe si vychutnám tento film za parného léta. Každý americký katastrofální film zachraňuje silné vlastenectví. Je uplně jedno zda řádí hurikán, zemětřesení, ufoni, nebo třeba sněhová kalamita, vždycky se najde nějaký dobrák, co v poslední vteřině zachrání USA, a vlastně tak i celý svět. No, ještě že tak:-))

Smrt talentovaného ševce (1982)

Knížky Václava Erbena o kapitánovi Exnerovi jsem četla. MIchal Exner je zde popisován jako sympatický, hezký, mladý elegán, což Jiří Kodet celkem dobře splňuje, Horší už je to u dalšího představitele kapitána Exnera a to v podání Jiřího Valy. Knížní předlohy jsou ve srovnání s filmovým přepisem o dost lepší. No, někdy se to prostě nepovede.