Kokosy na sněhu (1993)

Vtipná komedie o čtyřech kamarádech z rozpálené Jamajky, kteří jdou závodit na zimních OH v jízdě na bobech. Není přeci důležité zvítězit ale účastni se. Chlapci ale přijeli získat medaily i přesto, že někteří lidé tomu nevěří, že "jamajský bob zvítězí... " Trať sice neprojedou ve vítězném čase, ale i tak je jejich národ na ně pyšný. ..."Bob je docela jednoduchá věc. To hajzl taky...."¨. "...Nemusíte se bát, že si rozlámete všechny kosti. To ne, rozdrtíte si je...."

Kmotr (1972)

>..."Udělám mu nabídku, kterou nebude moci odmítnout..."/ Tak štestí, že tuto nabídku Marlo Brando neodmítl, protože jako Kmotr je nezapomenutelný, životní role.

Den trifidů (2009) (TV film)

Při čtení knížky moje fantazie běžela na plno, což nemohu říct o filmové podobě. Tak nějak mi ty trifidi připomínaly zakrslou agave nebo hodně ošklivou borovici.

Musíme si pomáhat (2000)

I záchrana jediného života má smysl. Zvláště v době válečné, kdy ukrývání "nežádoucích" osob, znamenalo jistou smrt pro celou rodinu. Musíme si přeci pomáhat!! A o tom je tento film o strachu a hrdinství, o lidskosti a odpuštění. Ale také o převlékání kabátů, i to k této době bohužel patří. Velmi mě potešil Csongor Kassaiv roli židovského mladíka Davida. Také Duškův Horst Prohaska byl zahrán noblesně, za jeho zahraný part "ohýbače zad" a kolaboranta v jednom, by se nemusel stydět ani před Americkou filmovou akademií.

Pěsti ve tmě (1986)

Retro snímek ze sportovního prostředí boxu, který se odehrává v polovině třicátých let, kdy si Evropa začínala uvědomovat nebezpečí nacismu a kdy politika pronikla i do sportu. Role boxera Vildy Jakuba považuji za jednu z nejlepších rolí Marka Vašuta. Asi proto, že měl ještě vlasy, a nemusel si hrát na drsňáky s holou hlavou :-))

Poklad byzantského kupce (1966)

Černobílá, komediální detektivka s nastrčenou mrtvolou paní Holubové, o které sice celý film slyšíme, ale téměř ji nevidíme. Něco jako paní Colombová, víme o ní, ale nikdy jsme jí neviděli. Role kapitána Exnera v podání J. Valy mi moc nesedí, bližší mi byl pan Kodet, který lépe splňoval literární předlohu kapitána EXnera. Film velmi posílila role pana Soudka, kterou skvělě zahrál pan Sovák. Nezapomenutelné jsou jeho bonmoty a komentáře.

Malý velký muž (1970)

Co všechno se dá prožít za sto dvacet let? Celkem hodně, chvilku být indiánem u kmene Čečenů a pak zase bílým pistolníkem, užít si života jako spořádaný osadník ale také jako ožrala. Jedna etapa života se ukončí a otevírá se další. Jack Crabb nám vypráví svůj příběh, velmi krásně a lidsky. Občas nechybí ani humor ale ani tragedie. A tak děkuji malému velkému muži - Dustinu Hoffmanovi za tento nádherný snímek. Mimochodem, když se promítal tento film v dobách Československa, pamatuji si ty hrozné dlouhé fronty u kina.

Potopte Bismarck! (1960)

Nepotopitelná a nejobávanější německá bitevní loď, která byla nacistickou superzbraní. Tato loď mohla vypálit jednotunové střely na vzdálenost přes 38 kilometrů. A britské křižníky se jí bály a oprávněně. Zvláště když Bismarck potopil nejlepší britskou loď Hood a připravil o život celou její posádku, kromě tří. "Potopte Bismarck !" se tak stalo bojovým rozkazem. V roce 1941 měli Britové štěstí, když letoun z letadlové lodi Ark Royal vypálil torpédo, které ochromilo kormidlo Bismarcku. Britské lodě se přiblížily a neúprosně pálily střelami a torpédy. Bismarck klesl 27. května 1941 ke dnu do hloubky asi pěti kilometrů ve vzdálenosti přes 1550 kilometrů od francouzského pobřeží. Z asi 2200 mužů na palubě Bismarcku jich přežilo pouhých 115. Velmi dobře natočený film podle skutečné události.

Alvin a Chipmunkové 2 (2009) odpad!

Upištěné a uječené. A ještě se to rozmnožuje. Scénaristé asi ujíždějí na heliu, není normální, že by někdo napsal něco tak stupidního.