Baby Boom (1987)

Diane Keaton, přezdívaná tygřice, je emancipovaná kariéristka a má přesně nalinkovaný pracovní život (i na sex má 4 minuty). Jenže pak se objeví malá Elizabeth, která přišla o rodiče a její žebříček hodnot se zcela změní. I když práci zcela nezavrhne a vrhne se do podnikání. A tak její "ovoce" přináší opět úspěch. "Jsem zpátky". Ale malé Betty se už nikdy nevzdá. Krásná červená knihovna, jak schopná žena se chopí příležitosti a postaví se tak svému osudu.

Revival (2013)

Velmi dobře udělaná komedie, navíc s dobrým obsazením, kterému naprosto dominuje Krobot. Jak to jenom dělá - ten jeho vše říkajíc kukuč, úsporné hraní:-)). A v kombinaci se Zuzanou Bydžovskou, bio-manželkou Yvon, která mu určuje jak má žít, co má jíst, co má hrát - to nemělo chybu. Dokonalá Yoko Ono. Mile překvapil i Richard Genzer v roli slizkého, bezcharakterního a ziskuchtivého manažera, který zvládá praktiky, jimiž se řídí celý showbyznys, naprosto excelentně. A Jan Ponocný, jako slepý bubeník - geniální nápad. Tento snímek se Alici Nellis povedl. Jenom prosím příště trochu méně té skryté reklamy. Product placement je zde přítomný takřka všude. A pokud si ho někdo hned nespojil s konkrétním produktem, za pár minut se mu opět připomene.

Vím, že jsi vrah... (1971)

Ve srovnání s ostatními detektivkami Petra Schulhoffa jde o podprůměrnou detektivku. Jiří Adamec mi tam moc nesedí, ale i jako režisér všech možných estrád taky nic moc.

Agatha Christie's Poirot - Schůzka se smrtí (2008) (epizoda)

...." taky jsem si říkala, co děláš v Bagdádu, když naše schůzka se má uskutečnit tady v poušti..." řekla smrt. Další zajímavá detektivka v krásném exotickém prostředí s výborným hereckým obsazením. Na Poirota je spolehnutí:-))

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Naprosto úžasný dokumentární cestopis, který ukazuje věci tak jak jsou.... cestovatelé glosují jednotlivé události, tak jak je postupně sami prožívají, a že cestovat s trabantem je samo o sobě pořádné dobrodružství. A místní domorodci - umí hodiny a hodiny stát a koukat. A jediné, co nejraději říkají. je: "Give me money". Partička nadšenců bakelitového vozítka ale ukázala, že když se chce, jde všechno. Musí se prostě chtít. Těším se na další díly a tleskám!!!

Post Coitum (2004) odpad!

Tak toto je snad největší odpad od Jakubiska, co jsem kdy viděla. Toho někdo nutil s pistolí u hlavy aby natočil něco tak odporně ubohého? I když jeho "velkofilm Bathory" taky moc krásy nepobral. Nechápu, kdo mu to proboha sponzoruje.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Filmy o Indianu Jonesovi určitě patří mezi nejlepší dobrodružné filmy všech dob. Jak já obdivuji toho muže s kloboukem a bičem v ruce. Nedá se zastavit, vždycky se ze všeho dostane, je pořad tak elegantní a okouzlující. Harrison Ford pro mne navždy bude Indian Jones a on si svou roli naprosto užívá a jde to vidět na každém jeho kroku, gestu, pohledu. Pokaždé mne dostane scéna souboje Indyho s ošavleným Arabem.

Vratné lahve (2007)

Lidské a hřejivé, plné laskavého humoru - jako např. žehlící scéna. Taky nesnáším žehlení a pak jsem ochotna při této nekreativní domácí činnosti koukat prakticky na cokoliv:-). Po celoživotní kantorské praxi nachází čerstvý důchodce Tkaloun naprosté štěstí jako skladník u výkupu lahví.

Na druhý pohled (2014) (TV film)

Takové ze života... Na první pohled potetovaný kriminálník, co má za sebou pestrou kriminální minulost a na druhý pohled, chlap co nikdy nezradil toho, komu věřil a hlavně "nebonzoval". Má své přesvědčení, i když se mu tím krutě osud vymstil. Jeho starší bratr Karel, už není tak čistý, ale je úspěšný, bohatý, s každým si tyká, každého zná a patří mezi místní celebrity. Žije se svojí rodinou v nádherném domě... jenže náhle vážně onemocní a jediný kdo mu může zase zachránit život, je jeho mladší bratr Emil. - Tomáš Dastlík byl velmi přesvědčivý. Stejně tak Vanda Hybnerová, která pod vlivem svého manžela se k Emilovi chová jako k odpadu - odměřená, strohá, štítící se jakéhokoliv kontaktu a komunikace se svým švagrem. Během jeho pobytu u nich doma ale pomalu začíná měnit názor na Emila.