Král tančí (2000)

Velmi výpravné - nádherné kostýmy a úžasná hudba.

Zámotek (1985)

Tak něco takového by potřebovalo české zdravotnictví. Zázrak.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

..." Napsáno pod fotografií Sherlocka Holmese : Kdybych nebyl Holmesem, chtěl bych být Carterem.... Neporazitelný americký detektiv Nick Carter v podání sladce roztomilého M. Dočolomanského s geniálním zloduchem baronem von Kratzmar coby M. Kopeckým a k tomu pohodář - pražský komisař Ledvina Rudolfa Hrušínského, který sice neumí boxovat, ale facky umí parádní. No, není to geniální detektivní parodie? Tento film neomrzí. Proč už se netočí takto vtipné a skvělé filmy?

Noc na Karlštejně (1973)

...."Kam nemůže zajít ďábel, tam si ženskou dosadí..." Povedený český muzikál s luxusním obsazením. A poslední role pana Marvana.

Tatínek (2004)

Moje první koupené dívídíčko, do té doby jen véháesky:-)) Mám tento dokument ráda, pro jeho lidskost a laskavost.

Ať žijí duchové! (1977)

Léty prověřená a výborná pohádková komedie. A nemá chybu. L. Lipský jako Jouza nebo V. Tichánková coby Černá kronika jsou naprosto bezkonkurenční. Trpaslíci, pribináčci a hlavně nadívané žampiony... Na to se nezapomíná. Je to prostě "pramen zdraví z Posázaví..."

Koule (1998)

Kniha byla asi o něčem jiném a filmu nepomohlo ani hvězdné obsazení.

Nevinnost (2011)

Zajímavé téma, které mě vtáhlo do děje až do konce filmu. Kde je ta pomyslná hranice mezi vinou a nevinou. To se může stát každému jinému a jak ho pak okolí vezme? Jako oběť? A nebo, že na obvinění musí něco být, že? Hynek Čermák v roli policisty Ládi podal hodně dobrý herecký výkon. Pracovat na "mravnostním" a každý den vidět to, co se tam děje a přesto jako policista zůstal vyrovnaný a férový. A Anička Linhartová jako "lolitka" byla velmi věrohodná, občas z ní až mrazilo.

Můj vysvlečenej deník (2012) odpad!

Tak trochu zbytečný film. A zbytečně vyhozené peníze za jeho natočení. Úplně stačí knížka a tu bych si tedy nekoupila. Asi proto, že to nepsala praštěná puberťačka, ale vousatý obtloustlý týpek, který ve filmu hraje nakladatele a toto jsou jen jeho fikce, jak asi mladí řádí. Realita je ale jiná. Rozhodně se snímek nezapíše výrazně do paměti a ani do historie české kinematografie.

Specialisté na vraždy (1998) (seriál)

Tak na německý krimiseriál to je hodně slušný. Born a Glaserová jsou dobrá dvojka, jeden doplňuje toho druhého. Škoda, že nezůstala do konce a byla nahrazena jinou postavou. Ještě že zůstala patoložka Kordová s tím svým cynickým černým humorem a nezbytnou cigaretou v ruce.