Útok na Bílý dům (2013)

Podle některých komentářů jsem zas tak moc nečekala a ono je to někdy lepší! První půlka výborný, prostředek průměr a závěr opět exelentní v Emmericháckým duchu..tak já nevím, že by mně Chaning Tatum bavil víc než Will Smith ve Dni nezávislosti? A víte že skoro jo? Rozhodně se na něj sakra dobře dívá, jsem ráda že od romantickejch klučíků a striptérů pokročil k akčním hrdinům, což vypadá jako jeho parketa a i v tom hláškování se tak nějak zlepšuje. Parádní thriller, kterej stojí za zhlídnutí i se všema americkejma klišé, co mně na konci dojaly! A přesně jak psal Tom Hardy..Chaningovi bych svěřila a věřila i Smrtonosnou past...prostě to v tom klukovi je...-)

Zpráva o Europě (2013)

Podobný film jako Apollo 18, jen s tím rozdílem, že jsem se málem unudila k smrti. Napětí téměř žádný, náznaky čehosi tajemnýho fakt slabý a nepřesvědčivý, aspoň že ten závěr to trochu vytáh na 3 hvězdičky a obsazení bylo taky sympatický..

Chirurgové (2005) (seriál)

Po téměř 10 seriích tohoto seriálu myslím,že se můžu považovat za znalce a musím zodpovědně prohlásit, že je to nejlepší seriál tohoto žánru, který jsem měla kdy tu čest sledovat. Srdcem příběhu je postava Meredith Grey a Dereka Sheparda, stážistky, později lékařky, snažící se dostat ze stínu své uznávané matky a vyhlášeného mozkového chirurga (kterej je fakt kus) a jejich spolupracovníků a zároveň mnohdy přátel. Výborně propracované postavy, skvělí herci, srdceryvné příběhy ze života jejich i ze života jejich nejbližších, podkreslené prostředím nemocnice. Každý den bojují s novými případy, s vlastními ranami osudu ( kolik toho jeden člověk může snést?), zachraňují životy a nejednou se i ten jejich ocitně na hraně a to doslova. Za ty roky sledování mám pocit, jako bych je znala a každý díl prožívám a těším se na něj. Postupem času se přidalo plno dalších postav, který miluju a pokaždý když některá z nich seriál opustí a že je to kolikrát pěknej šok, celkem dost mně to mrzí. Je to jedinej seriál, kterej mně dokáže rozbrečet i rozesmát najednou, ve kterým není prostor na nudu a kterej zraje jak víno. Skvěle napsaný, Shonda Rimes je v mých očích genius, výborně a citlivě zahraný, prostě dokonalost sama. Myslím,že není moc lidí, který o tomhle seriálu neslyšeli, ale pokud mu jednou propadnete, věřte, že se stane vaší závislostí.....

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tenhle seriál mně dlouho míjel...historická témata nejsou moje parketa..Pak jsem byla někým přesvědčivým přesvědčena ať to zkusím...a nikdy nebudu litovat! Díky Heavenko! Seriál, který v sobě míchá historii s nadpřirozenem a má několik hlavních postav se kterými se člověk může zžít, takový tu už dloooouho nebyl. Poutavá první serie, strhující druhá a šokující třetí..A když říkám šokující, myslím WTF!!?? Čtvrtá serie vysokou laťku asi ještě o kousek přeskočila a o překvapení kdy vám spadne čelist až pod stůl taky nebyla nouze. Asi nikdy jsem se netěšila víc na pokračování seriálového života postav, které jsem si tak zamilovala jako nyní...a jen pořád a asi marně doufám, že už mi "SPOJLER" trochu vyšinutej autor nikoho z hrdinů nezabije!! I když vím,že mi na konci asi zabije všechny. Protože v tom je tohle dílko taky ojedinělé...nikdy nevíte kdo je na řadě.... Takže go Jon, go Dany, go Tyrion go!.Všechny 4 serie 150%! :-) Po 5.serii, kdy mi vyrvali srdce z hrudi, musím jen použít frázi.."You know nothing Jon Snow". 200% . PO 6. a 7. serii a především dílech jako je Battle of Bastards naopak musím jen konstatovat,že tohle je LOVE forever, Kit Harington alias Jon Snow se zaryl do mýho srdce jako už dlouho nikdo ne a stejně jako mnoho dalších fanoušků netuším, jak bude můj život pokračovat, až v roce 2019 přijde velké finále!!!!! Edit 2020: Finále bylo příšerný zklamání, který ve mně společně s celou poslední sezonou navždycky zanechá hořkosladkou příchuť. Uspěchané, neuspokojivé, některé věci se nikdy nedozvíme a osud mých nejoblíbenějších seriálových postav se uzavřel pro mně naprosto neakceptovatelným způsobem. Tohle bude bolet ještě dlouho.

V zajetí démonů (2013)

Strašidelná, uvěřitelná a dobře natočená duchařina, i když první půlka byla lepší než ta druhá. Ale paráda, očekávání splněno!

Před půlnocí (2013)

Nejlepší ze všech tří filmů....myslela jsem, že mně bude bavit nejmíň, ale opak byl pravdou...tak reálnej...tak pravdivej..tak zábavnej...možná to na začátku byla krásná naivní pohádka, ale hlavní hrdinové dospěli a jsou nuceni řešit problémy běžného života..bohužel jen v pohádkách spolu princ a princezna odcválají do západu slunce..v normálním životě se každej musí porvat s realitou všedního dne a řešit běžný problémy, dělat kompromisy....řekla bych krásný a realistický završení týhle trilogie.

Nevědomí (2013)

Tak těšila jsem se...teď totální chaos..chvíli za 2, chvíli za 3hvězdičky, první půlhodinu jsem to vůbec nepobrala a posledních 20 min bylo vyslovený utrpení..Joo Tom Cruise v 50 letech pořád vypadá na 35, to je asi základní poselství, co jsem si z toho filmu odnesla...Není to tak trochu málo? Myslím že na 75% co to má celkový hodnocení to není ani omylem...V podstatě to byla pořádná blbost..Takže fakt slabý, ale slabý 3 hvězdičky..je takovejch lepších scifi okolo....Jo a vlastně tam hraje ještě Nikolaj Coster-Waldau alias Jamie Lannister z G.o.T., tak proto ta 3hvězdička už vím....

Oddělen (2011)

Prázdnota...melancholie...to je to co cítím v první chvíli po zhlédnutí tohoto filmu. Adrien Brody s laním pohledem ve vrcholné formě v dramatu o tom, že každý má v životě chvíle, kdy se cítí naprosto osamělý, neviděn, nepochopen a "oddělen" od zbytku světa. Ne každý ovšem dokáže zahnat vlastní běsy, úzkosti a smutek a najít smysl života, i kdyby to měla být pomoc druhým takovým.No řeknu Vám..ten chlap mně celkem dostal.

Fighter (2010)

Tenhle film jsem dlouho odkládala, protože svět boxu mi absolutně nic neříká. Co mně přesvědčilo bylo především jméno režiséra, kterého jsem donedávna ani neznala, ale který mně okouzlil filmem Silver Linings Playbook. A i v tomhle snímku dokázal, že opravdu dokáže natočit dobré drama. Nevěděla jsem, nad čím žasnout dřív. Nad zuboženým Christianem Balem, který měl na míle daleko k hrdinům jež standartně hrává nebo nad zarputilostí Wahlberga, který v cestě za svým snem musel překonat hodně překážek a především se odprostit od nezdravé závislosti na své rodině. Fighter není ani tak film o boxu,ale hlavně o síle vůle jedince, rodinných hodnotách a víře v sebe sama.

Monstrum (2008)

Musím říct, že filmy natočený ruční kamerou na mně nedělaj dojem už od Záhady Blair Witch(což taky nebyla bůh ví jaká bomba, spíš jen první svýho druhu) a ani tenhle filmeček nebyl vyjímkou. Ráda bych se bála,ale nešlo to. A poučení pro všechny, při poskytování první pomoci. Pokud se někomu něco zapíchne do těla..nikdy to nevytahujte..jinak by se Vám mohlo stát, že se nedožijete závěrečných titulků..Což je v tomto případě prašť jako uhoď.:-)