30 dní dlouhá noc (2007)

Krvavý jatka Davida Slada, kterej si pro větší vizuální efekt vybral bílý pláně Aljašky....Tak trochu mám pocit, že se snažil troufnout kolegu Tarantina co do prolitejch hektolitrů krve. Nechci srovnávat jablka s hruškama, ale když krev stříká metr vysoko, ať je to aspoň zábavný ( pokud je to vůbec možný) a ne samoúčelný. Jak tohle může mít 70%, to mi hlava nebere...Jedna hvězdička za to, že mám ráda horory a druhá za Joshe Harnetta. Jinak by to byl jasnej odpad!

Bezpečný přístav (2013)

Ok, další Notebook to nebyl, jak tady někdo trefně poznamenal, hlavní dvojice se taky nedá porovnávat, ale co. Na Joshe Duhamela se dobře kouká, konec mně celkem překvapil, i když mi poznání blesklo hlavou v posledních 10 min, ale byl to tak prchavej okamžik, že rázem odezněl. Nemůžu teda říct, že jsem to čekala od začátku. Každopádně na takový víkendový odpoledne to byl příjemnej milej film, kterej mně nijak neurazil. Věděla jsem totiž, co při výběru filmu podle Nicholase Sparkse očekávat. Dala bych i trochu víc, ale nebylo by to fér vůči jinejm filmům..

Chata v horách (2012)

Začátek tak nějak sympaticky příjemnej, mám ráda když mně něco baví hned zkraje a nemusím se přemlouvat....pak to chvíli vypadalo jako zajímavej remake Evil dead...pak to" pozor SPOILER" začala být překvapivě a nečekaně reality show...a pak se to celý tak nějak zvrtlo:-)Nicméně celý to bylo nepředvídatelný, nestandardní a vůbec jsem vlastně nevěděla dopředu na co že se to koukám a když už mi to došlo tak mi to vlastně vůbec nedošlo:-)....co mně překvapilo hned v úvodu, že tam hraje Chris Hemsworth a co v samým závěru, že Sigourney Weaver oprášila Vetřelce..ale ne doslova..no bavila jsem se a o to tu šlo ne?

Mama (2013)

Jeden z nejzajímavějších a nejděsivějších horrorů co jsem poslední dobou viděla. Od začátku až dokonce jsem zůstala přibitá v křesle, nenudila jsem se ani chvíli, naposledy mně takhle asi bavil a zároveň děsil Kruh. Obávám se, že nebudu mít úplně klidný spaní. Až na ten rádoby dojemnej závěr fakt super pecka!

Něžnost (2011)

Kdo jiný by měl hrát ve francouzském filmu nazvaném Něžnost, než něžná Audrey Tautou...Sice se vsadím, že ta holka trpí poruchou příjmu, protože nikdo takhle hubenej nemůže bejt zdravej, ale líbí se mi jak umí hrát i jen gesty a pohledem těch laních očí. Je to taková netypická lovestory, která mně sice neuchvátila, ale rozhodně mi dala důvod k zamyšlení o nevyzpytatelnosti lásky. O tom, že někdy není vzhled tolik důležitý jak si myslíme, že stačí jeden omyl a váš život dostane úplně jiný směr a že stojí za to bojovat o své štěstí a neohlížet se na to, co si myslí druzí.

Titanic (1997)

Jedinej a asi poslední film v mým životě, na kterej jsem nelitovala peněz a šla do kina 4x. Zřejmě to tak udělalo víc lidí, jinak by ( i když nejen kvůli tomu) svýho času nedržel rekord nejnavštěvovanějšího trháku všech dob. Titanik je prostě nejvíc....

Kamarád taky rád (2011)

Hrozně sympatická oddechovka s krásnou okatou Milou a sexy vtipným Justinem, kterým to spolu tak nějak strašně uvěřitelně ladilo. Je to možný, že tomu Timberlakovi jde na co sáhne? Film po kterým ráda sáhnu, když si chci zlepšit náladu.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino nepatří k mým oblíbencům, člověk, kterej musí mít v každým filmu hektolitry krve to podle mně nemá v hlavě v pořádku. Hanební pancharti mně příjemně překvapili, ale říkala jsem si, že stín Pulp Fiction, Django nepřekročí. První půlku filmu se taky zdálo že se mu ani nepřiblíží. Sice hereckej koncert Foxxe, Waltze a Di Capria je už sám o sobě zážitkem, ale bylo to takový celý nějaký nemastný neslaný.....Dopředu jsem si říkala, dobře, dám tomu za 3 kvůli nim...ale pak u večeře děj začal gradovat, z DiCapria s očima podlitejma krví mi běhal mráz po zádech a s předtuchou, že to nějak celý blbě dopadne a že nevim,jestli to chci vidět, jsem to dokoukala. A teda bylo to sakra finále, který za to, pro mně osobně, stálo!!!Takže si tak říkám.........Tarantino to asi úplně v pořádku v hlavě nemá, ale filmy umí točit kurevsky dobře. A ještě jedna věc mu jde dokonale. Vybrat si skvostný herce a vyždímat z nich maximum.

Bez kalhot (2012)

No musím říct, že když jsem na konci viděla, že to natočil Soderbergh, tak jsem si říkala VTF?:-) Slabý scénář, dialogy místama snad improvizace nebo co, díky bohu za Channinga a jeho striptérský scény, je vidět, že to má chlapec zažitý..Vůbec ten kluk je zlatíčko, kvůli němu jsem to teda dokoukala, naopak Matthew mi tam fakt vadil.....no až na pár momentů velká nuda...

Na dřeň (2012)

Film plný nečekaně silných okamžiků i jemných náznaků, mozaika střípků, kterou si musíte sami posbírat a slepit, aby dávala ucelený obraz...Stejně tak jako hlavní hrdinové musí sebrat svůj život rozbitej na kousky, aby nakonec zjistili, že někdy je potřeba "padnout na kolena", aby mohli jít mnohem silnější dál.