Vrchní, prchni! (1980)

Ja som k tomu fakt nič nenapísal ? Hm, to bola doba. Už len za pesničku 5 hvjezd :-)

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Hlavne pri tejto epizóde nič nejedzte! Tak maskéri by si zaslúžili ocenenie. A riadne. Ak to tak bolo aj v skutočnosti (možno horšie), hrozné, čo ti ľudia a aj okolo nich (sestričky, lekári, rodina) prežili a videli. Napriek tomu by som sa na inkriminované miesto išiel pozrieť.

Mládeži nepřístupno (2013)

Ci vole, po 5tich rokoch to pozerám, zatiaľ som u Wolverina a kapem smiechom. A áno, viem, že ďalšie scény nie sú na podobnej úrovni, ale na zasmiatie a zhnusenie to je dobré

Lost Highway (1997)

Videl som to pred rokom a stále si netrúfam hodnotiť.

Avengers: Endgame (2019)

27.4.2019 po premiére: Ešte sedím v kine a čakám na potitulkovú scénu. Zatiaľ 4, musím sa na to vyspať, bolo toho veľa. 27.4.2019 - Tak na tú potitulkovú scénu budem asi dlho čakať, to by ma nenapadlo. Každopádne. Očakávania boli asi až príliš veľké. Myslím, že keby mal film o 20 minút menej, neuškodilo by mu to. Prvá polovica išla parádne, v druhej už začínala byť tá dĺžka cítiť viac a viac. Prekvapenia boli, hlavne na začiatku. Teraz k negatívam. Brie Larson mi od začiatku nesedela úprimne povedané, na začiatku filmu bola v pohode, ale tá zmena účesu bola pre mňa posledný klinec ako sa hovorí. To isté aj s Thorovym telom, chvíľu to bolo relatívne vtipné, potom už to začínalo vadiť. To, že tam nebolo toľko akcie, mi nevadí. Ako vždy pri takomto filme, treba to pozrieť ešte minimálne raz. Uvidíme o pár mesiacov. Suma sumárum, ukočírovať takto rozbehnutý kolotoč s tak veľkým množstvom postáv bola neskutočne ťažká úloha a pred režisérmi klobúk dole. Filmová udalosť roka to bezpochyby je.

Shazam! (2019)

Ach, ako začať... Pred tromi rokmi som bol na premiére BvS a utieklo to tak strašne rýchlo, ako by to bolo pred mesiacom (!!!). Vtedy som išiel z kina so zaujímavým pocitom. Bol to iný komiksový film na tu dobu a práve tým ma zaujal. Ukameňujte ma, ale Snyderova éra (ako sa tomu hovorilo) mala niečo do seba. Písal som to už pri Aquamanovi a napíšem to aj tu. Predtým bolo DC také a Marvel taký, obidvaja mali niečo do seba a tá rozdielnosť sa mi páčila. Na Shazamovi, rovnako ako aj na Aquamanovi je vidieť, ako sa chcú podobať Marvelu. Nie som šťastný z tejto cesty, ale chápem, prachy sú prachy. Každopádne, MoS,BvS,WW a dokonca aj mnou “hejtovaná” SS sú filmy, ktoré aj keď neboli najlepšie, niečo vo mne zanechali a pamätám si ich. Dokonca aj Justice League, ktorá bola ukážkou “ako dokáže štúdio dodr*ať celý film”. Ak budú všetky ďalšie komiksové filmy podľa jednej šablóny, bude to nuda! Teraz k Shazamovi. Nie, nezaujalo ma to. Silený humor a ničím zaujímavý príbeh. Škoda. Modlím sa za Jokera.

H2O: Stačí přidat vodu (2006) (seriál)

Po 10tich rokoch som to našiel na YouTube. Nikdy som to nesledoval, ale určite to nepatrilo k tomu najhoršiemu. Baby sú pekné, hlavne Phoebe :-)

Iluzionista (2006)

Hlavným problémom tohto filmu je , že bol uvedený v tom istom roku, ako Dokonalý trik. Raz za 20 rokov film o kúzelníkoch a v tom istom roku je problém. Hlavne, ak jeden s režisérov je Nolan. Keby to vzniklo o pár rokov neskôr, bol by to dobrý film. Pri porovnaní, ktorému sa nedá ubrániť, je Nolan na 5* a toto na 3*. Neurazí, nenadchne, mohlo to byt lepšie a pointa oproti “kolegovi” slabá.