Nebezpečná laskavost (2018)

Tak s Gone Girl by som to vôbec neporovnával. Zápletka sa dala ľahko odhaliť, čakal som niečo viac šokujúce, ale neurazilo má to. Baby super výkon, hlavne premena Anny Kendrick sa mi páčila :-)

Důvěrný nepřítel (2018)

Okej, pred pozretím filmu som niekde videl alebo počul, že je to vykrádačka Simpsonovcov. Na jednu stranu áno. Už len scéna s vyberaním diskov a komponentov je identická. Ale! Ak by sa takýmto štýlom uberali československé filmy, je to dobre. Mne sa ten film celkom páčil, herci ok, hlavne Gabriela ide. 3,3*, dalo sa to pozerať :-) Hudba super a dej mi pripomína (ukamenujte ma) The Visit, čím ďalej, tým viac sa dej filmu stáva znepokojivý. Update 5.6.2021 : Po dvoch rokoch musím uznať, že sa to fakt podarilo. Opäť hlavne vďaka Gabriele a hlasu Roba Rotha. Plus pekné prostredie a zaujímavý námet ukazujúci riziko moderných technológií.

Ján a Martina (2019) (TV film)

Zbytočne tlačené na emócie, ale ako súhrn OK. Aj keď si myslím, že je ešte priskoro na to. Na TV Markíza dobré... Môj osobný názor je, že to môže byť aj celé inak. No uvidíme.

Pošta pre teba (2004) (pořad)

Nebudem to hodnotiť, pár rokov dozadu by som mal asi podobný názor, ako väčšina ľudí tu. No keď si spomeniem na nebohú starú mamu, ktorá to tak rada pozerala, uvedomujem si, že by sme mali byť tolerantní aj k starším divákom, pre ktorých je tento program určený.

Debbie a její parťačky (2018)

3,5*, je to vlastne vykrádačka pôvodného filmu, tj. niekto chystá lúpež, potom sa príde na to, že je v tom niečo osobné atď. Ale dobre, nie je to zlé. Rihanna aspirovala na pruser, nakoniec to nebolo až tak hrozné. Ako oddychovka ok

MasterChef Česko - Série 3 (2019) (série)

Je to taká typická americká blbosť, ako boli aj predchádzajúce dve série. Hudba ako z blockbusteru/drámy, niekedy zbytočné komentáre súťažiacich, porotcovia musia byť dramatický,jeden drsnejší, skrátka, čo im réžia nakáže. Ale! Kvôli receptom a zaujímavým výzvam je to pozerateľné, čo sa o väčšine súčasných televíznych relácií povedať veru nedá... K porotcom len jediná výhrada, konkrétne k pánovi Forejtovi. Nechápem, prečo raz súťažiacemu tyká, potom mu zas vyká. V tomto sú kolegovia (aj bývalí) profesionálnejší a zo slušnosti by mali vykať každému, aj keď má len 18 rokov.

Aquaman (2018)

Ale hej, v pohode to bolo, vizuál na Oskara (a nominovaný bol podpriemerný BP) klobúk dole. Jedine, čo ma trocha mrzí, že Marvel udal tón filmom typu “začiatok, hlavný hrdina padne na dno, vráti sa, vyhrá, koniec). Preto asi BvS dopadla zle, ale ak by mal byť Marvel a DC o tom istom, bojím sa trochu. Predsa, keby mal každí svoj štýl, bolo by to zaujímavejšie.

Nikdy nezestárnou (2018)

“Všetci sme tam sedeli počas celonočného bombardovania a nevedeli, čo bude ďalej a či vôbec prežijeme. Zrazu jeden vojak začal kričať a plakať, veliteľ začal kričať: Zastrelte ho! Okamžite ho zastrelte!” Jeden z najsilnejších filmových zážitkov v živote. Nie len, že by sa mal tento film povinne premietať na školách, ale aj všetkým tým debilom, čo sa v dnešnej dobe neustále sťažujú, ako sa majú zle... Keby sa dalo dať 6 hviezd, dám ich...

Příchozí (2016)

Ako som len mohol tento film raz pozrieť a nechať ho v šuflíku ? Hanbím sa, ale tak krásne, dojemné a zaujímavé sci-fi tu dlho nebolo. Viem, že nie je vhodné to porovnávať s Interstelarom, ale oproti nemu to nie je také až veľmi uplakané, no dokáže to dojať úplne iným spôsobom. Denis Villeneuve patrí k mojim obľúbeným režisérom, po Zmiznutí určite

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Pamätám si ako by to bolo včera, keď mi to obec nahrával na VHSku z HBO. Tento film má jedinú chybu spolu s dvojkou. Hudba. Ak si to pozriete po Sám Doma, akoby tam bola totožná hudba. Nič proti Williamsovi, je to pán skladateľ a možno to ani nebola jeho chyba ale režiséra.