Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV film)

Na rovinu. Určitě se jedná o kvalitní film, který pamětníky určitě velice nadchne. Na druhou stranu, když u filmu usínám a nudím se, tak to není dobrým znamením. Tento druh filmu nemám moc v oblibě. Maximálně si jednou za čas přečtu knížku s podobným obsahem.

Tetovaný (1968)

Neříkám, že jsem se nebavil, ale tyto francouzské filmy mi připadají všechny na stejné brdo. Proto hodnotím takto nízko, ale je to jen z důvodu shlédnutí více podobných filmů, takže mě nemělo moc co překvapit.

Cesta do Ameriky (1988)

Pamatuji si, že jsem se u tohoto filmu často bavil. Už podle přečtené náplně filmu dojdete k závěru, že tam dojde k několika velice zábavným momentům, které rozhodně nepřejdete beze smíchu.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Docela jsem si za posledních pár let oblíbil Hugh Granta. Má styl, je docela vtipný a člověk se u něj má vždy na co těšit. Jinak typická americká romantická komedie. Bavil jsem se a užil si jí.

Špatnej polda (2009)

Fajn, Nicolas Cage hrál drsňáka, docela mu to šlo. Fajn, na Eva Mendes bych mohl mohl koukat i déle než 2 hodiny. Ale co mi sakra řeknete k náplni filmu? Jediné, co jsem tam viděl bylo z 30% šnupání drog, z 30% pletichařiny policajta, který dostal medaili a to ani nemluvím o tom zbytku. První půl hodina je fajn. Pak už nevím, jak bych to komentoval. 30%

2012 (2009)

První, co jsem si v průběhu uvědomil, bylo to, že jsem rok 2012 zažil. Když jsem koukal na to datum, tak mi konečně došlo, že to není jen nicříkající číslo jako u většiny filmů. Co kdyby se to opravdu stalo? Kdybych film shlédl v době natočení - 2009, tak bych asi celý rok 2012 čekal apokalypsu a nemohl bych z toho spát... Další, co bych chtěl okomentovat, je lidská "hloupost". Takže ono umře přes 6 miliard lidí (pro ty, co si nedokážou přestavit číslo - 6 000 000 000) a oni pak slaví přežití jednoho. No není to kravina?

Superman (1978)

Dokážu si představit, že ve své době to byla revoluce. I dnes ho každý zná, ale spíše jen z povídání nebo z remaků. Pravdou je, že jsem zažit slabší chvíle, kdy jsem už už šmátral po vypínacím tlačítku. Přesto jsem nakonec vydržel až do konce a dočkal se napínavé podívané.

Účastníci zájezdu (2006)

Možná je to průměrná komedie anebo jenom podceňujete českou tvorbu. Mám takový dojem, že českým filmům většina českých uživatelů čsfd dává daleko nižší hodnocení než kdyby měl film americkou nálepku. Mně se film zdál velice realistický a česká povaha tam byla znázorněná velice důvěrně. A komedie je to velmi povedená. Smál jsem se v podstatě od začátku do konce. Nevěděl jsem, co od toho čekat a byl jsem příjemně překvapen. 85%

Rozchod! (2006)

Je to komedie. To je první, na co se připravte. Sice je tam trochu romantiky, ale celé je to z 95% komedie. Tak a teď k filmu samotnému. Romantická komedie, Jennifer Aniston, to mi stačilo a hned koukám. Byla to skvělá jízda, která dopadla tak, jak jsem chtěl aby dopadla, ale to mě vzalo. Říkám si, je to americká komedie a vím jak to skončí, ale oni tu udělali s takovým glancem, že mě to opravdu vzalo. Film nezklamal, jen jsem zjistil, že nemám na to, pustit si to vícekrát. Takže * navíc za konec a pak * minus, protože už si to nezopakuju.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Pokud budete při koukání na film hódně ospalí nebo hodně opilí, tak se vám bude hodně líbit. Jinak asi těžko. Sice se délka filmu rychlostí protahuje, ale jinak je to jenom přehnaná akční podívaná.