Manželská rána (2013)

Zábavná, chytlavá, bláznivá, ale báječná komedie, ve které se s Piercem a Emmou rozhodně nenudíte. Krásně si odpočinete a to mi u filmu stačí. 70%

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Mám za sebou velice zajímavý zážitek. Bylo to něco, co jsem asi ještě neviděl a obsahovalo to spoustu dobrých myšlenek. Například, že některé zážitky je dobré si prožít a ne jen o nich snít. Ale bohužel se mi to celkově zdálo slabé a často se stávalo, že jsem koukal na hodiny.

Dějiny násilí (2005)

No, kde začít. Jedná se o pozoruhodný film, který bych zařadil do kategorie Psycho. V celém příběhu panuje taková atmosféra a i hudba tam krásně zapadá. Už na začátku jsem spatřil prvky, které mají dobré filmy, ale bál jsem se, že se to zkazí dějem. To se rozhodně nestalo a postupně film gradoval až jsem chvílemi nemohl vydržet do další scény. Na 5* to sice nebylo, ale solidní 4* si to zaslouží.

Pokušení (2009)

Velice zajímavý film. Po půl hodině jsem měl pocit, že film dám asi odpad a po hodině jsem to málem nevydržel a vypnu ho. Ovšem v následující půlhodině se vše, co se mi na filmu nelíbilo obrátilo úplně naruby. Jsem opravdu rád, že jsem to vydržel a dokoukal ho až do konce. Celý film je takové psycho a pokud se na něj rozhodnete koukat, tak ho rozhodně dokoukejte až do konce. 70%

96 hodin (2008)

Jsem rád, že jsem se tyto dodatečné informace dozvěděl až po filmu (184. nejlepší film,...). Velice se mi tato podívaná líbila. Bylo tam spoustu věcí, které v novodobých filmech tak postrádám. Začalo to docela dobrým příběhem, akce, scénář a režie. No myslím si, že to Liam Neeson velice dobře zahrál a že to dobře i vymysleli. Jediné, co mi přišlo tak trošku legrační je, že si tatínek musel dát čtyřdenní honičku, při které zabil asi tak 20 lidí, aby zachránil a opět se sblížil se svou dcerou... Ale jinak nemám žádné výhrady. Celou hodinu a půl jsem se nenudil a myslím si, že si tento film můžu přidat k těm, na které se podívám znova. 95%

102 dalmatinů (2000)

Dobře, je to pohádka pro děti a těm se to líbilo. Proto nemůžu hodnotit zase až tak přísně, ale já jsem tam neviděl skoro žádný prvek, který by měl být ve filmu obsažen. Jediné, co mě potěšilo, byl dobrý pocit na konci filmu. Takže zase tak strašné to být nemohlo nebo ano? 50%

Legenda o vášni (1994)

Možná si těch 79% film zaslouží, ale já jako romantik i milovník boje musím nějaké to procento ubrat. Nechytlo mě to a potom jsem u toho usínal...

Lidice (2011)

Událost to v našich dějinách byla velká, ale film se jí jen vzdáleně přibližuje...

Paranormal Activity (2007) odpad!

Tak jednoho krásného dne jsme ve škole neměli co dělat, blížily se prázdniny a my si pustili jeden "horor". Tak jsme tam seděli, holky namačkané na kluky s vyděšenýma očima a všichni jsme čekali, až se něco stane. Po zazvonění jsem se probudil a po druhém znovu upadl do transu. Stále jsem čekal, až začne ta hororová část. Najednou se tam objevily titulky. Musím pochválit, velice povedený film...

Holky jsou fajn, ale pes je pes (2007)

První půlku jsem vydržel jen díky stále dokola se opakujícímu prohlížení si Daphne. Díky tomu jsem se dostal až do druhé půlky, kde jsem po jedné (nebudu prozrazovat zápletku) velice zajímavé změně Charlieho pochopil, že se jedná o tak velkou blbost, že mu nemůžu dát odpad. (Další důvod je Malin Akerman...) Tento film mi dal další radu do života o opačném pohlaví (viz poslední scéna s koťátkem). A přestože jsem si říkal, že se Charlie chová jako pako, tak je možné, že se tak k zamilované osobě chováme všichni (člověk nikdy neví). Z těchto a dalších důvodů musím dát filmu alespoň za originalitu 2*.