Na sv. Valentýna (2010)

Vlastně ani nevím jak, ale tahle přeslazená oslava všech podob lásky plná oblíbených tváří, jejichž osudy se nápaditě střetávají, si mě opravdu získala.

Na samotě u lesa (1976)

Neskutečně milý film, který kromě vyčerpávajícího množství klasických hlášek přináší i výstižnou konfrontaci vesnického života s chalupařením.

More than Honey (2012)

Dokument nemusí být jen sestřih záběrů hezké přírody doprovázený nezáživným monologem plným statistik a vědeckých pojmů. Může to být i umělecké dílo s velkou myšlenkou. Konfrontace prostředí a názorů vytváří objektivní pohled na včelařství a nechává na divákovi, ať si názor utvoří sám. Ale i řemeslně je film skvěle zpracovaný, takové pohledy do včelího hnízda se poštěstí jen málokomu, nemluvě o překrásných mandloňových sadech, které mi doslova vyrazily dech. Stejně tak jako asi oprávněná/přirozená brutalita včelařů, kterou jsem ale nemohla neodsoudit. A teď nemluvím jen o amerických včelích továrnách na peníze, ale i o surovém potrestání alpské královny, která si chtěla jen trochu užít.

Sharpay a její báječné dobrodružství (2011) (TV film)

Žádného překvapení se člověk nedočká a to ani v negativním slova smyslu, pokud ví, co od toho může čekat. Už od začátku je do detailů jasné, jak tahle špatná kopie Pravé blondýnky dopadne. Alespoň písničky byly hezké, ale celkově jako hudební čísla postrádaly nápaditost.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Film na mě působí spíše jako dokument, který má zrazovat od drog a ukazovat je v co nejhorším světle pomocí nepříjemného prostředí, které ale trochu odpozuje i od samotného filmu. Některé momenty jsou poměrně naturalistické, ale pro dnešní otrlou společnost je to málo. Když už, tak už!

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (2008)

Ne, přechod na stříbrná plátna se nepovedl, HSM na to prostě nemá potenciál. Až kýčovitá velkolepost pohltila všechny roztomile se tvářící/hrající aktéry mimo Zaca, kterému to fakt sekne a navíc podává skvělý výkon. Hromady sentimentu by nevadily, kdyby se kvůli nim z každé druhé písničky nestala fádní balada. Hudba se mi celkově moc nelíbila, je asi nejhorší ze všech dílů trilogie, ale choreografové se pro změnu vyřádili až až.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

První minuty ve mně vyvolaly neskutečné nadšení, mohlo to pokračovat jako nadupaný akčňák v překrásných čínských scenériích. Dočkala jsem se ale jen stupidního scénáře, který přebíhal mezi historickou fantasy a dobrodružnou komedií plnou trapných stupidit (poblitá kráva, vážně?!), a na hlavu postaveného děje (syn málem starší než rodiče, císař drakem a medvěděm s rohama či co, absence mumií). O tom, že hlavním hrdinům by mohl i superman závidět, nemá cenu hovořit, ale alespoň čínské strážkyně/čarodějnice (hlavně Michelle Yeoh) dodávaly snímku potřebné osvěžení.

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

HSM 2 jsem vždycky měla radši než první díl, možná právě proto, že je ještě víc kýčovitý, naivní, roztomilý, přehnaný...Letní atmosféra a hromada skvělých písniček navíc roztančí každého. A v závěru jsme se konečně dočkali! Pár středoškoláků si po půl roce vztahu konečně dal pusu, no není to sladký?

Mumie se vrací (2001)

Druhá mumie je příkladem klasického pokračování, kdy tvůrci tolik přidávají, až to snímku na kvalitě jedině ubere. Asi je dneska moderní, že si ústřední dvojice do druhého dílu pořídí prcka, co celou dobu jen více či méně (vtipně) překáží. Jenže rodinný dobrodružný film, to je většinou pořádný zlo! Efekty jsem neřešila do chvíle, kdy se objevil škorpioňák Rock a já nedokázala uvěřit, že to myslí vážně.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Říkáte, že je to děs? A viděli jste nějaké jiné novodobé disneyovky? Tohle je totiž ještě to nejlepší, co ze sebe dokáže vyždímat dětská kabelovka se slavným jménem. Nakonec písničky i choreografie jsou jednoduše pěkné, příběh muzikálový a občas se člověk i zasměje. Herci jsou...sympatičtí. Až na představitelku Taylor, která je z mně nevysvětlitelných důvodů afektovanější než záporáčtí sourozenci. Jedinou velkou výtku mám k dabingu, Vanessa a Ashley to chudák holky dost odnesly.