Terminál (2004)

Přílišnou ujetost příběhu bohužel nekompenzuje zábavnost, a tak tu působí Spielbergova brilantní filmařská střízlivost trochu nepatřičně. A nevím jestli to bylo Catherine nebo její rolí, ale vůbec mi tu nesedla.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Sean Connery si i po letech dokáže udržet bondovské image lépe než Roger Moore, takže se jedná jen o další pokračování mnou nepochopené klasiky.

Tmavomodrý svět (2001)

Všichni si tu stěžují na přemrštělou hru na city, já mám ale opačný problém. Herecké výkony jsou parádní, takže nechápu proč jsem jim to nechtěla věřit ani za mák. Nebýt toho (a leteckých soubojů, kvůli kterým si film pro mě naprosto nepochopitelně vysloužil označení akční) od velkých zahraničních bratříčků by se tenhle drobek nerozeznal.

Chobotnička (1983)

Prostě tuctová bondovka, jen ty bondgirl se vyjímečně nepovedly. První až trapně rádoby sexy a druhá příliš vyumělkovaná.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Co může akčňák pokazit víc než příšerná zmatená kamera? Tedy ne že by se snad scénář, zápletka nebo obsazení nějak povedly, ale tím, že se poslední záběr obešel bez třesení, mě o svých kvalitách žádný kameraman nepřesvědčí.

Jen pro tvé oči (1981)

Takhle si představuju Bondgilr! Ale ten do příběhu nepasující úvod jsem nějak nepobrala.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Škoda, že tak aktuální hrozbu jako je výprodej uskutečnili jako supermanskou estrádu stárnoucího poldy proti mdlému kazi(virtuálním)světovi.

Moonraker (1979)

Musím vyzdvihnout nádherné prostředí (Benátky, Rio), dokonce se vyskytla i jedna parádní akční scéna, kterou bohužel nemá na svědomí samotný 007 (exzaměstnankyně zdrhající před psy). Ale proč používají pořád tu samou omletou konstrukci příběhu? Bond ve vesmíru je zcela mimo své pole působnosti (co by si počal bez sličné pilotky raketoplánů?).

Smrtonosná past 3 (1995)

Nápadité úkoly ze začátku ozvláštňují nezáživnou akci, která minutu po minutě nudí víc a víc.