Chlapi neplačú (2013) (seriál) odpad!

Stačilo mi vidieť prvých 20 minút z jedného diela a mal som dosť. Nehovoriac o katastrofálnej táslerovej hudbe.

jOBS (2013)

"Byť najbohatším medzi mŕtvymi ma nezaujíma. Ľahnúť si večer do postele s pocitom, že sme urobili niečo výnimočné, to je to, na čom mi záleží." (Steve Jobs) Film je hrubým náčrtom Jobsovho života, ktorý sa posúval vždy vpred a to za každú cenu. Aj keď sa mnoho podstatných vecí vo filme nezachytilo, snímka celkom dobre vystihuje Jobsa ako človeka so všetkými jeho pozitívnymi, ale aj negatívnymi vlastnosťami, a tiež nekompromisný prístup v jeho spoločnosti, ktorá sa dostáva cez rôzne etapy od založenia, cez vrchol, pád a znovu oživenie firmy. Za výrazný mínus považujem malý priestor, ktorý sa venoval Jobsovemu osobnému životu. 70 %

Očista (2013)

Všetko podstatné ohľadom debility deja, imbecilného konania postáv a retardovaného syna tu už zaznelo. Ale dávam jednu hviezdu za originálny, no taktiež za vlasy pritiahnutý nápad. Takých 15 %.

Drsňačky (2013) odpad!

Ďalšia dementná béčková americká komédia, bez "duše" a humoru. To, že je to hit v USA a amíci sa na tom bavia to chápem, ale že niekto vyhodí peniaze za takýto odpad u nás a vydrží to seriózne pozerať až do konca, tak to sa naozaj čudujem. Sandra Bullock hrá absolútne nasilu, bez štipky prirodzenosti a čo sa týka Melissy McCarthy?..to snáď asi nemysleli vážne. Túto neherečku mali radšej poslať so šparglou v ruke na stacionárny bicykel a nie pred filmové kamery. Charaktery postáv, dej, výkony, ..no proste celé zle.

Šmoulové 2 (2013) odpad!

Absolútne nudné, bez štipky zábavy a hlavne dejovo nedotiahnuté. Katastrofálne herecké výkony hlavných postáv v kombinácií s úchylne vyzerajúcim Gargamelom a množstvom lietajúceho 3D odpadu po celom plátne, v podobe magických hviezdičiek a neviem čoho všetkého. Sám sa čudujem, že som pri tomto filme vydržal sedieť celých 105 minút a neodišiel som už niekde v polovici. Jednoznačný kandidát na odpad a myslím, že možno aj najhorší polo animák za tento rok. Veď uvidíme.

Útok na Bílý dům (2013)

Iracionálne, trápne, nelogické. Čakal som kedy sa vymenovanie ďalšieho prezidenta vporadí dostane až na najbližšieho predajcu kebabu. Emmerichov veľký prešlap. PS: Naučte Tatuma konečne niekto hrať.

Světová válka Z (2013)

Otrasný strih a nudný dej. Tieto dve veci mi na filme asi najviac vadili. Absolútne nadhodnotený film s pomerne veľkým budgetom, no nerozumiem, kde sa vo filme tie peniaze stratili. Film pôsobí miestami naozaj lacne, na úrovni post apo béčkovej strielačky. Chvala Bohu za Pitta, ktorého neprekonateľná charizma dokáže aspoň trochu nakopnúť aj nezáživný film akým je WW Z. 55 %.

Tísňová linka (2013)

Veľmi dobre spracovaná snímka, s úžasným dynamickým dejom a charizmatickou Halle Berry, ktorej táto rola sadla ako uliata a zvládla ju bravúrne. Výborná kamera s ešte lepšou dramatickou hudbou, ktorá drží diváka v napätí a nenechá ho chladným. Za jediný mínus považujem koniec filmu, ktorý končí typicky americky - tak trocha klišé, ..no realistická adpatácia zvyšku filmu stojí naozaj za to a oplatí sa ho vidieť. 75%

Pařba na třetí (2013)

Slabé, veľmi slabé. Plytký dej na úrovni béčkovej komédie s veľmi jednoduchým priam infantilným humorom. Phillips sa asi dosť vyčerpal pri prvých dvoch dieloch a z jeho dochádzajúcich nápadov vzišiel nezaujimavý tretí snímok s otrepaným klišé dejom. Nebyť Zacha Galifianakisa a možno dvoch zábavných scén, priklonil by som sa ku jednej hviezde.