Dirty Teacher (2013) (TV film)

Nudný, hlúpy, povrchný a predvídateľný dej robia z tohto filmu ukážkový príklad blbinky pre základnú školu a nie thriller. To je naozaj veľký psychický problém, keď sa niekto niekomu posmieva, že je škaredý, to zákonite musí každému z toho psychického tlaku rupnúť v bedne :) No a to je celé, od toho sa odvíja celý film a príbeh hlavnej podozrivej - študentky strednej školy. Naozaj, zápletka hodná epizódy z Matelka. 15/100

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Asterix bez Claviera je len jedna malá guľa plná smradu. Nezvykol som si a ani nezvyknem na tohto nového. Čo sa týka filmu, je to len nevkusná zlátanina hlúpostí, ktoré dohromady vypálili veľmi zle. Pobavila ma len linka Normanov, ktorí prišli hľadať strach. Ostatné rovno zahodiť do smetí a zapáliť, aby sa odpad čo najrýchlejšie vyparil z povrchu zemského. 15/100

Voodoo: Umění ďábla (2004)

Škoda nevyužitého dobrého námetu. Scenár je totálne uletený s nelogickým chovaním postáv a nepresvedčivými hereckými výkonmi. A čo je hlavné, chýbala hororová atmosféra a napätie, takže sa celý tento zmätok premenil na jednu hroznú nudu. To už radšej pozerať nejakú trápnu reality show, tam sa aspoň dá zabaviť na ľudskej hlúposti. 15/100

Věk dinosaurů (2013)

Dinosaury ma vždy lákali a filmy ako Jurský park som si vyslovene užil. Ale toto je aj na mňa moc. Tak strašná blbinka sa vidí iba málokedy. Nefungovalo to tak ako by malo, aj keď sa autori pokúšali vykradnúť už zmienený Jurský park ako sa len dá. Pobavila ma scéna, keď sa dievča ukrýva v kuchyni dole za pultom. Presne ako tam. A hlavne, videl som už aj lepšie urobených dinosaurov, herci tiež nestáli za nič a celé to bolo akési "inscenačné" a mdlé. No nič, našťastie tento film patrí k snímkom, ktoré po skončení majú tendenciu do 5 minút vyfučať z hlavy. 20/100

Captain America: První Avenger (2011)

Taká hrozná zlátanina, že ma z toho bolí hlava. Opäť sa potvrdilo, že spojenie prvkov 2. sv. vojny a scifi proste nefunguje, pokiaľ to nie je ladené ako komédia (napr. Zítra ráno vstanu a opařím se čajem). Možno by sa aj dalo nad filmom a hlúpym scenárom blahosklonne kývnuť rukou, keby bola super vizualizácia, ale to ani zďaleka nie je tento prípad. Celým filmom sa ťahá hrozné ba až trápne klišé korunované totálnou nudou a smiešnym patriotizmom... proste scenár a réžia je jedna veľká katastrofa. Masku hlavného padoucha by som si dokázal spraviť aj sám, možno aj lepšiu. Stačilo by si rozotrieť po ksichte kus červenej plastelíny Play Doh a hotovo. Hviezdu som dal Hayley, pretože z nej vo filme vyžarovala príjemná ženská charizma, aj keď je neodpustiteľné, že súhlasila s účinkovaním v takej kolosálnej grcavej vtákovine.

Dnes zemřeš! (2005)

Jednu hviezdičku dávam Seagalovi za to, že ho to ešte stále neprestalo baviť. Obdivuhodná výdrž....alebo snáď nedostatok sebareflexie? To nech každý posúdi sám :)

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Jedna hviezdička za koncový súboj dvoch príšer. Inak film nemá zmysel komentovať, je to jedna kopa hovienok, ktorých sa treba čo najrýchlejšie zbaviť a na celý film rýchlo zabudnúť.

Jack (1996)

Ďalší film, ktorý ma utvrdil v tom, že herca Robbina Williamsa proste nemusím. Moja antipatia vznikla už niekde tu. Film o ničom, ako ostatne každý film, kde hrá hlavnú úlohu. Odhliadnuc od hereckých výkonov, film bol nudný a zbytočne dlhý. Snažil sa pôsobiť melodramaticky ale tu to p. Coppolovi jednoducho nevyšlo. Na môj vkus všetko až príliš silené. Možno s iným hercom, prepracovaným scenárom a kratšou minutážou.... ale to je len na úrovni keby.

Bez dechu (2011)

Presne ako stojí v nazve filmu. Bez dychu, bez šťavy, bez napätia, bez nápadu.... Proste bez ničoho. Film ľahko zapadne do filmového prachu nejakého zastrčeného archívu. Hviezdička patrí Weaverovej, ale len z ľútosti.

Paranormal Activity 3 (2011)

Aj keď nie som fanda trasúcej sa kamery a filmov natočených spôsobom dokumentu, tak aj tak Paranormal senility 3 je už hodne za hranicou môjho vkusu a toho, čo považujem za slušný horor. Tu o horore nemôže byť ani reči. Áno, nedá sa uprieť istá gradácia napätia, ale to na dobrý hororový kúsok nestačí. Keď už chýbajú bubáci (nerátam ten tieň na stene...) tak by som uvítal trocha desivejšiu atmosféru, niečo ako pri sledovaní Sinistera. Tam hlavný bubák tiež nestál zaveľa, skôr naopak, pretože pripomínal opitého M. Mansona. Film však zachránila vynikajúca, správne desivá hororová atmosféra. V tomto prípade to neplatí ani zďaleka. Jedinú dobrú lakačku, ktorá sa podarila nemá na svedomí "duch", ale jedna z hlavných postáv v rámci srandy. A tiež sa mi nepáčilo, že film už začal skĺzavať do satanistických mistérií, čo sa v tomto prípade absolútne nehodí. Jednotka bola lepšia.