Parchanti (2010)

Štandardná akčná komédia, pri ktorej sa dá zabaviť, ale zas nie je to nič extra. Nič také, čo by vám zdvihlo dekel na pol metra sa tu nekoná. No na zabitie času sobotňajšieho popoludnia, keď vonku prší a nedá sa nikam ísť, to postačuje. Priemer. 60/100

Cesta za živou vodou (2019)

Už o poznanie slabšie ako Cesta za kráľom tvorov, no stále sa tu nájdu zábavné momenty, čo vám zaručí príjemné pozeranie. Tiež sa mi páčilo, ako voľne a hlavne rozumne príbeh dokázal nadviazať na jednotku. Slabší nadpriemer. 70/100

Cesta za králem trollů (2017)

Príjemná filmová rozprávka s výborne humorne ladeným príbehom, ktorý sa točil predovšetkým okolo rodinného nemehla. No niekedy aj nemehlo môže robiť veľké veci a môže od neho veľa záležať. Pekná myšlienka a poučenie na záver. A vo mne ešte dlho ostal príjemný, pozitívny pocit. Neviem čo stále všetci frflú. Na pozeranie spolu s deťmi ako stvorené. Určite nadpriemerná rozprávka, žiadna troškovina.75/100

Cesta do zatracení (2002)

Jednoduchý príbeh o pomste, ale zabalený do skvelej atmosféry. Niečo také vie Sam Mendes vytvoriť dokonale. Pokiaľ sú výhrady, tak jedine k obsahu a slabšej dramatizácii niektorých scén. Malé plus má aj Daniel Craig ako záporák, človek mal chuť vziať mokrý vecheť a poriadne ho prefackať hneď od začiatku. Aj so záverom som celkom spokojný, len mi prišlo, že to mal Tom Hanks až moc jednoduché. A Paul Newman? Toho musíte mať radi aj keď hrá kmotra alebo tancuje balet. Slušný nadpriemer. 80/100

Muž a žena (1966)

Začiatok taký pre mňa zložitý, chvíľu trvalo, kým som sa naladil na tú romantickú vlnu atmosféry, ktorá obklopovala tých dvoch. No ale potom ma to celého vcuclo. Iba málo režisérov dokáže vyčarovať niečo takéto. Jedna osudová láska prichádza len raz za život, všetko ostatné sú už len také náhražky. Na druhú stranu z toho záveru mám rozpačitý dojem, prial som si niečo tvrdšie a nekompromisnejšie. Keby to skončilo pred tým vlakom bolo by to super. Slušný nadpriemer. 80/100

Borgiové (2011) (seriál)

Keby som to mal porovnať, tak z tria podobne ladených seriálov a z podobného obdobia (Mediciovci, Tudorovci a Borgiovci), sa mi tento seriál zdá najslabší. No i tak si zachoval vysokú úroveň, nielen čo sa týka pútavosti, ale aj čo do vyobrazenia dobových reálií. Výborná výprava a výborní herci, ktorí sem zapasovali. História síce občas dostávala na frak, vecne i časovo, no pre dramatické účely sa to dá prepáčiť. Spokojnosť, nadpriemer. 75/100

Barva z vesmíru (2019)

V poslednej dobe má Nicolas Cage aj horšie filmy. Ale nech hrá hocikde, vždy sa to dá dopozerať aspoň do konca. To našťastie nie je tento prípad, podobné šialenosti mám rád. No na druhú stranu viem si aj predstaviť, že niekto tento film pošle do horúcich pekiel. Čo sa mňa týka, uvítal by som trochu menej letargických výrazov a čumenie do blba, v snahe dať snímku masku artu. Musím ale uznať, že kamera bola výborná a samozrejme aj Nicolas Cage. Škoda, že sa to uzavrelo tak regionálne, uvítal by som niečo apokalyptickejšie, aby príbeh dostal trochu mrazivejší charakter. Lepší priemer. 65/100

Geniální průšvih (2017)

Na ťamanov celkom zaujímavá dejová linka, a tentoraz ani nebol problém s rozpoznávaním tvárí, takže som mohol sledovať príbeh už od začiatku. Sympatické tiež bolo, že sa netočil okolo lacného námetu vykradnutia banky v štýle amerického Podfuku, ale že sa snažil o originalitu. Áno, ľudia sú vynaliezaví, len keby tú vynaliezavosť využívali aj trocha iným smerom ku prospechu všetkých, nielen seba. Celkovo spokojnosť. Nadpriemer. 75/100

Král sokolů (2000)

Je to tak ako zmienili mnohí predo mnou. Rozprávku som videl kedysi dávno, no až po rokoch som dokázal oceniť jej kvalitu. Netradičné poňatie rozprávky, kde nenájdete chudobného mládenca, ktorý zachráni princeznú a zoberie si ju za ženu, ale hlavne čistú dobrotu srdca, kde aj napriek láske chlapec dokáže a chce pomôcť svojmu konkurentovi. Tiež lásku k zvieratám, niekoľko zaujímavých trikov na cvičenie sokolov, intrigy pri ktorých sa vám otvára nožík vo vrecku a nádherné prostredie Súľovských vrchov. Skôr pre staršie deti a dospelých. Veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100

Hombre (1967)

Film, ktorý výrazne ťahá jedine osobnosť Paula Newmana, pre ktorého bola rola kladných hrdinov ako stvorená. Páčila sa mi aj výprava a vyobrazenie všeobecnej beznádeje a akéhosi zvláštneho smútku, ktorý mi evokoval nostalgickú myšlienku na staré dobré časy Divokého západu, ktorý v tomto filme bol už na svojom konci. Ale príbeh ma nechytil za srdce, miestami ma nudil.Chcelo to dramatickú hĺbku dejovej linky a nápad, ktorý by zaujal. Alebo nejaké to napätie. No všetko tu v tomto smere bolo akési šedivé. Priemer. 60/100