Kdo mi jde po krku (2021)

Angelina si zase hraje na drsnou holku a coby hasička zachraňuje malého kluka nejen před lesním požárem, ale i před dvojicí nemotorných zabijáků. První půlka dost nudí, ke konci se to rozjede, ale protože vše směřuje k očekávanému happy endu, o nějakém napětí se moc nedá mluvit.

Skandál po anglicku (2018) (seriál)

Jeremy Thorpe je sice vysoko postaveným politikem, ale má také mladého milence, což bylo v 60.letech v Británii trestným činem. A ve chvíli, kdy mu dotyčný začne ohrožovat politickou kariéru, rozhodne se ho navždy umlčet. Miniseriál stojí především na skvělém herectví Hugh Granta, ale i Ben Whishaw mu zdatně sekunduje, byť ta zženštilá buznička v jeho podání je fakt nechutná a plně soucítíte s hlavním hrdinou, že ji chce odprásknout. Ještěže to mělo jen 3 díly, dýl bych se na něj fakt nevydržel koukat :-)

Vraždy ve Valhalle (2020) (seriál)

Poctivá severská krimi s dějem dostatečně zamotaným na to, aby to vystačilo na 8 dílů. Jede se podle osvědčené severské šablony, krásná zasněžená krajina, brutální sériový vrah a podivínští kriminalisté, chladní a bez jakéhokoliv smyslu pro humor. Divákovi už skoro přijde, že se v těchto končinách může stát detektivem pouze zasmušilý člověk s řadou osobních problémů a neurovnaných rodinných vztahů. To je ale asi jediná výtka, že tyto seriály tak trochu kopírují jeden druhý.

Jak jsem se stal gangsterem (2019)

Opět musím velebit Poláky, jejich filmy mají poslední dobou koule. Jako třeba tato gandsterka o klukovi, co se vypracoval z pouličního rváče v hlavu zločinného gangu. Pravda, chybí tomu nějaký zajímavější příběh, ale hlavní postava si hned v počátku získá divákovy sympatie a pak už je to jízda plná akce, zábavy a skvělé hudby.

Your Honor (2020) (seriál)

Hlavní postavou je vážený soudce, jeho zásady a smysl pro spravedlnost jdou ale stranou poté, co jeho syn zabije při autonehodě synka mafiánského bosse. A zatímco mafiánova rodina prahne po krvavé pomstě, soudce usilovně zametá stopy a před soud se dostává nevinný mladík. Postupem času přibývají stále nové zápletky a seriál graduje strhujícím posledním dílem. Postavy jsou skvěle napsané a zatímco sympatickému soudci držíte maximálně pěsti, jeho labilní synek vám od počátku leze krkem a v klidu byste mu dopřáli 20 let análního sexu v té nejtvrdší věznici.

Mortal Kombat (2021)

Oproti původnímu filmu rozhodně zdařilejší verze. Má to celkem smysluplný děj, souboje jsou pěkně natočené a FATALITY krásně brutální. Pokud patříte mezi pamětníky čtvrtstoletí staré hry, určitě si na filmu pošmáknete daleko víc než ti, kteří jednotlivé postavy vůbec neznají.

Prokletá vesnice (2019)

Překvapivě dobře atmosférický horor z Indonésie. Mladá žena se vydává se svou kamarádkou do rodné vesnice ležící stranou od veškeré civilizace, ale místo předpokládaného děditství zde nachází podivnou komunitu lidí, kde se rodí děti bez kůže a které vládne místní šaman.

Poslední výstřel (2021)

Liam Neeson se přidává k ostatním 70 letým akčním hrdinům, kteří se ani na stará kolena nemohou zbavit nutkání zachraňovat bezbranné ženy a děti. Tentokrát prchá napříč Státy se sirotkem a v patách má 4 Mexikánce retardované natolik, aby k očekávanému střetu došlo až po hodině a půl a vystačilo to tak na celovečerní film.

25 let neviny (2020)

Silně emocionální a znepokojivý příběh mladíka, který je neprávem obviněn ze znásilnění a vraždy. Postupně ho semele systém, ve kterém selžou policie, obhájce, soudy i vezeňská služba. Prostě jsou filmy, které nejsou zrovna příjemným pokoukáním, přestože jsou natočené skvěle.

Kvíz (2020) (seriál)

Jak se stát milionářem je soutěž i u nás dobře známá. Ve 3 dílech tohoto miniseriálu sledujeme vznik pořadu, cestu jednoho soutěžícího k hlavní výhře i soud, který rozhoduje o tom, zda soutěžící podváděl. Za mně hodně vydařená záležitost.