Nestyda (2008)

Poslední Hřebejkovy filmy mi přišly mimořádně blbé, takže na tenhle jsem šel s očekáváním slepence scének plných nudy, trapnosti a toporných hereckých výkonů. O to milejší bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že je to sice pořád slepenec scének, ale z dobré poloviny docela vtipných. Macháček je tady asi nejlepší z filmů, kde jsem ho zatím viděl, Liška snesitelný a Landovský super. . Navíc, ještě než to stihne začít nudit, tak to skončí.

Nesvatbovi (2005)

Na můj vkus je ve filmu příliš romantických i jinak hluchých pasáží, ocenil bych drsnější a cyničtější zábavu. Ale jinak fajn, hlavně Will Ferell - "MOOOOOM, MEATLOAF!"... ... člověka by fakt nenapadlo, že existuje už jen jedna jediná společenská událost, kde se balí ženy líp než na svatbě :-))))

Neúplatní (1987)

Určitě dobrá gangsterka, která ale v mých očích nedokázala dosáhnout na Goodfellas, kteří jsou mnohem reálnější a mají lepší hudební podkres (sorry, Ennio, je to tak). Scénárista dost postav a situací popsal až příliš černobíle a pro mně obtížně uvěřitelně (scéna u soudu, seznámení s Costnera s Connerym, účetní v boji na kanadské hranici a pár dalších). Po těch několika výčitkách ale k hlavním kladům filmu - skvělé herecké výkony všech (!) zúčastněných, výborný drive a práce s kamerou, hlavně když zabírá tohle město plné mrakodrapů zdola, je to mazec. Celkově povedená, ne však dokonalá, gangsterka ze 30. let.

Nevěrná (2002)

Romanticko-dramaticko-psychologicko-kriminálně-skoroerotický film s docela příjemným klavírním soundtrackem, moc pěknou Dianou Laneovou a kopulačními scénami na neobvyklých lokacích (v kině na dnech francouzského filmu, na chodbě činžáku, na toaletách v kavárně). Co se týče Richarda Gerea a toho druhého fešáka, kdyby tam místo nich hráli takoví ti dřevění panáci, co se používají při fotbalových tréninzích jako zeď, asi bych to ani nezaregistroval.

Nevidím zlo, neslyším zlo (1989)

Není to špatná komedie, byť by mohla v některých mömentech přitvrdit. Jinak mám jen poznámku k textu distributora, protože formulace "přímo před jejich očima dojde k vraždě" mi přijde v případě slepce trochu mimo.

Neviditelný (2020)

Možná ilustračně začnu tím, že jsem u toho dvakrát usnul, odehrál pokerový turnaj a nakonec to dvacet minut před koncem vypnul. Když vynechám hlavní hrdinku, N kterou není radost se dívat, tu chybí nějaký nápad, překvapení, twist. Prostě chlap je neviditelný a dělá na ni bubáky. Proč bych měl na něco takového dobrovolně koukat?

Neviditelný na útěku (1992)

Mám Chevyho rád od Bláznivé dovolené, nicméně tady mi nesedl a vlastně mi nesedl ani ten humor, takže jsem se skoro nesmál. Což mi u komedie přijde spíš špatně.

Nevina (2021) (seriál)

Je to určitě nadprůměr. Několik příběhových linek, které se průběžně spojují a zase odpojují, přičemž nikdy nevíte vše, a tak si stejně jako detektivové průběžně stavíte a zase demontujete různé hypotézy, kdo, co a proč udělal. Určitě to má napětí a dokáže to vtáhnout. Mám samozřejmě i výhrady, které ale seriálu berou jen jednu hvězdičku. ČÁST Z NICH JDE ASI VNIMAT JAKO SPOILER, TAKŽE POZOR!!!!! Ex kurvy jsou tu až nadpřirozeně chytré a elegantní, a mají skvělé zuby, a celá ta část s nimi je prekombinovaná. Druhá věc je konečné odhalení reality, které mne jednak napadlo už někdy v půlce a které je vlastně dost scenaristicky laciné. Tohle by nikdy nedělal, nedává to racionálně smysl, takhle sám sebe položit.

Nevinný (1976)

Nenechte se zmást historickým prostředím a působivou výpravou, tenhle příběh je dost nadčasový. Nechci sem dávat spoilery, tak jen, že obě hlavní postavy jsou zahrané skvěle, Laura Antonelli navíc vypadá v těch šatech skvěle. A vlastně bez nich ještě líp.

Nezaručená zpráva o válce (1980) (TV film)

Jako nápad a příběh to vůbec není špatný. Člověk by řekl, že to v některých věcech a scénách kopíruje Četu, jenže ta byla natočený až o pět let později... Brad Davis hraje dobře a je škoda, že si nezahrál pak ve filmech víc. Jediná slabina je délka. Ten příběh není až tak složitý, aby nešel zkrátit lehce pod dvě hodiny. 190 minut je moc, zvlášť když se tam dost scén opakuje a nemá žádnou zásadní výpovědní hodnotu. Dokoukal jsem to, líbilo se mi to, ale určitě znám lepší válečné filmy s lepším zpracováním i atmosférou.