Temný rytíř povstal (2012)

Naprosto důstojný poslední díl završující jednu z nejlepších trilogií, co byly natočeny. Jokera a jeho vtipy vystřídal nekompromisní Bane, síla jeho pěstí a tvrdá anarchie. A nejen to. Prosím, jestli budu SPOILEROVAT, tak mi odpusťte. Změny jsou také velice patrné i na hudbě - jednoduché a skoro neviditelné zlo Jokera ustupuje silnému a viditelnému zlu Banea - pomalu gardující hudba Jamese Newtona Howarda je zde naplno nahrazena a vyplněna dravou a přímou hudbou Hanse Zimmera. A kromě toho, hlavně se mění Bruce. Poznává opravdové dno svých sil a morálky a musí se začít dívat dopředu a ne na již ztracené časy, které jej jen oslabují, aby povstal jako bájný Fénix z popela, aby zachránil město a jeho obyvatele a zastavil poslední a největší hrozbu vůči Gothamu. Zimmer se tak podle toho zařídil, soundtrack složil sám a udělal tak nejlépe, jak mohl. Protože hudba je tu přímo k sežrání a ještě více zapadá do filmu, že si např. Brucův poslední a úspěšný pokus vylézt z vězení jdoucí ruku v ruce s touto hudbou vychutnáváte až do konce. Herecké obsazení je tu na výbornou, Anne Hathaway jako Catwoman je sexy a z Toma Hardyho alias Banea jde až strach. Opravdu poslední díl s koncem, který je snad víc než epický. Hodnocení bez mrknutí oka za 100%.

Terminator Salvation (2009)

Vypadá to jako by se ságy Vetřelec a Terminátor ve svých úspěších téměř rovnaly. První filmy jsou kulty, dvojky naprosté pecky (a obě režíruje James Cameron), trojky nadprůměrné filmy a čtyřky slabé. To však ještě v tomto případě zas tak neplatí. Není to už původní klasika Terminátor (v hlavní roli Arnie, prostředí tvořící současné a hlavně nezničené USA), ale také to není špatný film. Nabízí nám pohled na svět po jaderné válce a na Válku proti strojům, přináší mnoho nových Terminátorů, ale především vsunuje do popředí dvě postavy: Johna Connora (Christian Bale) alias Vůdce Odboje a nově Marcuse Wrighta (Sam Worthington) alias Prototype Infiltratora, který má splnit úkol, který jeho předchůdci nemohli splnit, a to zabít Johna Connora. Neříkám, že je to přelomový film, ale film s trochu jiným (a samozřejmě úspěšným) pohledem na téma Terminátor. 75%

Osudové okamžiky (2001) (seriál)

Výborný seriál, velice dobře zrežírován a námět velice dobře podán. Jeden z mé čtveřice nejoblíbenějších seriálů a prakticky první, co jsem kdy sledoval. Po dokumentární stránce velmi objektivní a přináší mnohé, mnohdy neznámé tragédie z naší historie. Rozhodně mohu doporučit.

Prometheus (2012)

Prequel k filmu Vetřelec z roku 1979 a značně podhodnocený film. Sice už to není takový horor jako jeho nejstarší bratříček, ale možná je to i dobře. Postupně nám odhaluje vývin jednoho z nejslavnějších mimozemských zmetků z produkce H. R. Gigera. Hlavní zápletka se točí především okolo archeoložky Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) a androida Davida (Michael Fassbender), jejichž osudy se proplétají v závěru, kdy společně odlétají na domovskou planetu (nebo galaxii) Strůjců. Když jsem poprvé viděl plakáty k tomuto filmu, myslel jsem si, že to bude velký neúspěch a možná i vyhozené peníze za nic. Ale co jsem viděl (i když jen v počítači)? Výborné herecké výkony, krásné vizuální a speciální efekty, skvělý scénář a velice dobře navržení Strůjci. Musím souhlasit s výrokem T2, naprosto brilantní pocta žánru scifi. 100%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Mezi filmy žánru akční a sci-fi naprostá legenda a srdeční záležitost každého příznivce Terminátora alias Arnolda Schwarzeneggera a Johna Connora jako Edwarda Furlonga. Naprosto brilantní sequel předchozího kultovního Terminátora. V novém kabátě s přidanými scénami v prodloužené verzi ještě lepší, ovšem dabing byl trochu na štíru, zvláště u Lindy Hamilton mohl být její hlas trochu mladší jako u starého, tady to spíše vypadalo na ženu o nejméně o deset let starší, než je ona. To ale ubírá (alespoň pro mne) jen miniaturní drobek z této pecky. Hodnocení: 100% P.S.:Moje nejoblíbenější hláška - Vložte prosím šlohnutou kartu!

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Yuri Boyka, mezi vězni obávaný neporazitelný zápasník. To vše se ale mění ve chvíli, kdy prohrává zápas s Georgem Chambersem. Padá na samotné dno a z hvězdy a šampióna se stává troskou, které zůstala jen víra (a také díky které jsem si ho ještě více jako postavu oblíbil) a která se musí vzchopit a znovu začít bojovat, aby byl znovu tím, čím byl a vydobyl si svobodu. Naprosto skvělé pokračování velice zdařilého prequelu, který nastavil laťku hodně vysoko. Tento film však jde ještě dál a zobrazuje nejen Scotta Adkinse jako poraženého zápasníka Yuri Boyku, ale také jeho herecký potenciál, který byl v tomto filmu zcela využit. A co více? Naprosto skvostná ukázka bojového stylu Mixed Martial Arts. Prostě skvělý film s úžasným koncem. 100%