Poslední spravedlivý (2002)

No myslím si že potom, co napsali krapek, Crocuta a V.Silver, tu není co komentovat. Naprostá pravda, zvláště to, co napsal krapek - kdyby měla Rwanda ropu, bylo by co zachraňovat :-( Víc emocí žádný jiný z dokumentů, ani žádná z filmových adaptací nenabídly. Pouze tento dokument. Ovšem ihned na druhém místě může být dokument Ghosts of Rwanda, viz odkaz na YouTube: http://m.youtube.com/watch?v=VJAuyIRfYIM ***When there is a will, there's a way. Let's go.***

České století (2013) (seriál)

První díl s odvíjením děje, takřka podobným jako u Lincolna (2012), byl velice slušný; těšíl jsem se na pokračování. Martin Huba jako Masaryk byl velice přesvědčivý a ostatní velice pestrý ansábl taky dobrý. To samé se opakovalo i ve všech následujících dílech. Všechny díly, zvláště ty poslední, byly velice podrobně zpracované a do detailu promyšlené. A především režisér Robert Sedláček, scénárista a historik Pavel Kosatík a samotní herci odvedli prvotřídní, ne-li nadstandartní výkony. Jednou větou řečeno: Historie české republiky od svých prvopočátků po vytvoření samostatného českého státu prezentovaná v devíti filmech cyklu velikého, opravdu velikého významu. Sečteno a podtrženo za 100%

Muž z oceli (2013)

Zacku, tys to dokázal!!!!! Celá léta jsi se přes 300 a Strážce: Watchmen připravoval, až budeš mít dost zkušeností, abys natočil něco tak úžasného a velkolepého jako je tohle. Natočil jsi ten Nejlepší superhrdinský film(hned po Temném Rytíři), co jsem kdy viděl. Navíc jsi vsadil na jistotu a svému filmu dal ten správný hudební náboj od toho nejpovolanějšího, Hanse Zimmera, který tomuto skvostu dodal na kráse, síle a epičnosti. Nechal jsi Henryho Cavilla létat a učinit z něj daleko lepšího Supermana než Brandona Routha a možná i než Christophera Reeva. Nabídl jsi nám to nejlepší ze sebe a my všichni jsme ti vděční. Těšil jsem se na shlédnutí, čekal jsem a vyplatilo se a celý dvouapůlhodinový maraton si užíval. Od začátku až do konce. Takže nejméně za 16****************. P.S.: Děkuji.

Mechanik (2004)

Dlouho jsem nevěděl, zda-li mám tento snímek shlédnout. Nakonec jsem se odhodlal a dneska už toho nelituji. Protože to, co odvedl Christian Bale v roli Trevora Reznika, je naprosto neopakovatelné. Jeho výkon tady naprosto překonává všechny meze a zdá se, že do tohoto filmu vložil kus svého já, protože práci, kterou odvedl, by dnes někdo jiný dokázal jen ztěží a kdyby, tak možná hodně nakšírovaně. Jednoznačně ta nejlepší úloha, jakou kdy Christian Bale zvládl. A myslím si, že při výběru herce do hlavní úlohy rozpolceného Bruce Waynea si Christopher Nolan shlédl Mechanika a dále se již rozhodovat nemusel. Christian Bale byla jasná volba a nespletl se. A u tohoto filmu platí dvojnásob, že kdo neviděl, neuvěří.

Hitlerova kariéra (1977)

Jeden z nejlepších dokumentů o Hitlerovi, co byl kdy vytvořen.

Gladiátor (2000)

Byl by to hřích hned napoprvé a navždy nenaprat tomuto filmovému skvostu pět hvězd. Prostě film, na který jen tak nezapomenete. Síla jak sviňa.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

No BOMBA!!! Florentine si asi všiml té největší chyby, co udělal Hill, a zaměřil objektiv kamery na vězeňské souboje a jejich techniku, a udělal to mistrně!!! Naprosto souhlasím s Malarkeym, každej souboj je krásně přehlednej a krvavej jak se patří. Scénář sice není nic moc, ale skoro nijak neubírá tomuto filmu na kráse. Mě se film již od začátku líbil a rubačky mezi Michaelem Jaiem a Scottem Adkinsem jsou to nejlepší, co nám film může nabídnout. 80%

Neporazitelný (2002)

Celkem pěkné vězeňské drama s dobrým hereckým obsazením, poukazující na fakt, že i ten nejlepší boxer může prohrát. Průběh filmu je fajn a ujde, Snipes a Rhames to tu slušně vedou, Peter Falk jako mafiánský děda taky dobrej, ALE TY SOUBOJE!!!!! TO JE NEJVĚTŠÍ HUMUS Z CELÝHO FILMU!!!! Jinak si to nedokážu vysvětlit a nechápu, proč kameraman skoro vůbec nechodil po ringu, ale za vězni, takže bylo piču vidět a jen sem tam udělal pohled shora, ale takovej, že jste zase nic neviděli. Ale jako start jinak velice úspěšné série dobrý, nečekal jsem takový výsledek. 70%

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Nevím, co k tomu napsat. Asi jen pár vět, a to sice: John Travolta, Samuel L. Jackson, Bruce Willis a Uma Thurman jsou praví tahouni filmu. Snímek je jeden z kultů ne století, ale tisíciletí. Hlavně díky všem třem historkám, které v závěru krystalizují odchodem Vincenta a Julese z restaurace se zásilkou mířící do rukou Marsellusa Wallace. Naprosto impozantní film a snímek, kterým si Quentin Tarantino nastavil šablonu pro své další, neméně úspěšné filmy.

Šestý smysl (1999)

O této Shyamalanovce jsem se dozvěděl až tady na ČSFD, a tak jsem ji ihned shlédl a pochopil, proč je tak známá a okoukaná. Naprosto plně duchy přeplněná atmosféra, v které jednoznačně exceluje Haley Joel Osment, malý Cole mu byl snad předurčen, protože si jinak jeho naprosto skvělý výkon nedokážu vysvětlit, hned vedle něj Bruce Willis, role psychologa mu taky krásně sedla. Shyamalanova závěrečná pointa je zde naprosto excelentní, nečekal jsem takovou bombu na závěr, k tomu si připočtěme mrazivě gradující hudbu od Jamese Newtona Howarda a emočně velice silný rozhovor Cola s jeho matkou. A vyjde vám Shyamalanovo životní dílo, kterým se nesmazatelně zapsal do dějin filmu.