Vyprávěj (2009) (seriál)

Moja terapia :)

Zelená kniha (2018)

Dlho odkladaný, o to hlbšie však zapísaný v srdci :) V predvečer udeľovania cien Academy Awards som sa rozhodla, že si ho pozriem. Priznávam, nijako ma nelákal, predsa len, komédia, road-movie...to nie sú zrovna moje obľúbené žánre, stále to však mohla zachrániť tá dráma :) A stalo sa, čo som teda ani vo sne nečakala. Snáď všetky emócie zo mňa dostal. Smiala som sa, vzápätí som bola dojatá, nahnevaná, pri listoch Dolores usmiata, chvíľu som ňou dokonca bola... :) Viggo veľká paráda, trošku ma sklamalo, že si neodniesol Oscara v hlavnej mužskej kategórii, pretože podľa mňa si ho zaslúžil. Ali mu krásne sekundoval, všetko do seba pekne zapadalo, a pritom šlo o skutočný príbeh, o to viac pre mňa fascinujúca záležitosť. Ľudská nevraživosť, nepochopenie a zaryté dodržiavanie často úplne nezmyselných pravidiel, to všetko nakoniec nedostalo šancu, resp. dostalo na frak. A tak by to malo byť. Rozprávky nie sú výmysel! :)

Wind River (2017)

Skvelý Jeremy. Dva razy som pozrela (kvôli niektorým pasážam), ešte určite niekoľkokrát zopakujem (minimálne tie pasáže). Drsné. Kruté. Dobré. Treba vidieť.

Crash (2004)

Videné opäť, po dobrých pár rokoch... neuveriteľne presvedčivý film, zaujímavé minipríbehy ľudí, ktorí sa zhodou náhod(?) ocitli na jednom mieste, v extrémnych situáciách, zahnaní do kúta, prinútení urobiť rozhodnutie vo chvíli, keď im (alebo ich blízkym) ide o život. Doslova. Rozhodujeme sa každý deň. Rozhodujeme sa na základe svojich pocitov, predstáv, plánov, skúseností...a aj nám ide o život. Napriek tomu sa častokrát nerozhodneme správne. Alebo za nás rozhodnú iní. Osud? Prirodzený poriadok? Boh? Sme to naozaj my, kto riadime svoje životy? Netuším. Viem len, že tento film ešte niekoľkokrát uvidím :) (teda, dúfam v to :) )

Broadchurch (2013) (seriál)

Miestami skľučujúca atmosféra, skvelá psychológia postáv, ešte lepšia muzika, nádherné prostredie. Asi toto najviac. A potom táto zvláštna dvojica detektívov :) Čím ďalej, tým viac mám rada tento seriál. Po tretej sérii trpezlivo (zatiaľ :) ) čakám na ďalšiu.

Vrchní, prchni! (1980)

- To je hruza! Petset korun za jedno pivo! - :D (ktožebyho nemiloval! :) )

Příchozí (2016)

Jednoznačne a nespochybniteľne. Za Hannah. Za nás. Čas na čaj o piatej predvčerom a potom opäť. Krásny film.

Extant (2014) (seriál)

Prvá séria tri body, druhá päť. Ak to spriemerujeme...