Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Geniální animovaný seriál podávající složité fungování lidského organismu krásně jednoduchou a srozumitelnou formou. Jako dítě jsem ho miloval, i když jsem úplně nechápal, co tam říkaj :-) Nezapomenu na červený krvinky, jak šlapaly s kyslíkem na zádech :-)

Dobrá čtvrť (2005) (seriál)

Nejsem na seriály a už vůbec ne na českou produkci, ale tohle mě bavilo sledovat!

Rabín Jákob (1973)

Režisér Gérard Oury a Louis de Funés spolu pracovali pouze čtyřikrát, ale pokaždé vznikla skvělá komedie. "Rabín" je jednou z nich. Má spád, nepočítaně vtipných scén, minimálně slabých míst a já se ani na chvilku nenudil. Louis de Funés nemohl zakončit "první etapu" své slávy líp. Ještě v roce 1973 prodělal těžký infarkt, který ho upoutal na dlouhou dobu na lůžko. V roce 1976 se na filmové plátno vrátil, ovšem na původní tempo a kvalitu se mu navázat už nepodařilo, tedy až na drobné výjimky. Neodpustím si pár slov k dabingu. Krampol Filipovskému samozřejmě nesahá ani po kotníky a dokonce mě svým projevem spíš irituje. Jednoznačně doporučuji v původním znění.

15 minut (2001)

Asi by to u nás málokoho zajímalo, kdyby roli největšího záporňáka nehrál Karel Roden. Celkem průměrný film bez tolik potřebný energie, u kterého jsem dokázal usnout!

...a Bůh stvořil ženu (1956)

Film by pro svou průměrnost brzo zapadl, nebýt Brigitte Bardot, která přitahuje svou rolí nemorální a lehkovážné dívky ze St.Tropez. Věřím, že v té době hodně lidem vyrazila dech. Mě taky:-)

Ostrov (2005)

Začátek je slibný. Blízká budoucnost, uzavřená společnost, sen o životě na Ostrově. Jenomže s odhalovaním pravdy se vám začnou odhalovat i chyby filmu. Všechno jde kompletně do kopru po útěku z laboratoře. Od té chvíle se díváte na úplně jiný film - akční řežba, desítky zničených aut, stovky adrenalinových situací a tisíce vystřílených nábojů. Za jiných okolností bych byl schopnej to sledovat, ale začátek mě naladil na úplně jinou strunu. Michael Bay - síla zvyku je síla zvyku.

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

Myslím, že je hloupé odstřelit tenhle seriál jen proto, že má jednoduchý děj, místy laciné dialogy, standardní zápletku a běží na Nově. Jasně, není nijak úžasný, ale rozhodně mě neuráží a dokážu ho sledovat, což u jiných výtvorů domácí produkce nejde ani po narkóze. Igor Bareš hraje výborně, naopak Kateřina Brožová je nechutně afektovaná jako vždy.

Horákovi (2006) (seriál)

Znáte ten pocit, kdy je vám trapně za herce, kteří hrajou naprosto příšerně a navíc melou naprosté hovadiny ? Něco takového se mě zmocnilo při sledování Horákových hned několikrát. Rodiná pouta jsou taky pěkná hrůza, ale aspoň se u toho tak nešklebím. Jednu hvězdičku dávám za Igora Bareše, který jediný hraje slušně.

Muž z Ria (1964)

Muže z Ria mám rád. Beru ho jako předchůdce všech dobrodružných filmů, kde se objevuje nějaká záhada, poklad ukrytý hluboko v amazonském pralese a hromada záporňáků k tomu. Prostě základ! Samotnou kapitolou zůstává půvabná Francoise Dorleac. Nebýt její tragické smrti, určitě bysme o ní ještě hodně slyšeli.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Některým lidem prý Jára Cimrman zamotal hlavy tak důkladně, že se začali v knihovnách pídit po jeho díle:-) Možná za to mohl i tenhle film!