• Romantický

Paříž, Texas (1984)

Nádherný film, který svým pomalým tempem jen ještě víc dokáže působit do hloubi duše ... Stanton je ve své roli perfektní a (skoro)závěrečná scéna s rozhovorem přes zrcadlo, kdy se vše objasní, ačkoli možná divák dostane něco jiného, než čeká na začátku, mě zcela odzbrojila ... díky ní je tam i ta pátá hvězdička.

Silnice č. 30 (2007)

Příjemné filmové povídky s příjemnými hrdiny ... příjemný film. Takový snímek pro lidi, kteří věří, že i obyčejný život může být občas nesmírně zajímavý bez toho, aby se udála nějaká obrovská věc. Ideální film pro jedno ospalé sobotní odpoledne.

Vévodkyně (2008)

Vévodkyně je kvalitní historický snímek s dobrými hereckými výkony a slušnou režií. Ovšem je to jen jedno z mnoha kostýmních dramat, které lehce zapadne mezi ostatní. Zdá se mi, že nepřináší nic nového a že už poněkolikáté vidím zas ten samý film. Před nějakou dobou bych dala vyšší hodnocení, nyní jsem už na takové filmy náročnější, takže je to takových 68%.

Piráti na vlnách (2009)

Přiznávám, že některé nápady mi přišly trochu odkoukané od jinud, mohlo to být originálnější, příběhy některých postav trochu propracovanější a .... Jenže já se prostě nechala strhnout příjemnou atmosférou, skvělou hudbou (jelikož právě tohle je můj šálek kávy), sympatickými hrdiny zahranými báječnými herci a poctivou anglickou režií, že se mi těch pět hvězdiček samo nabízí. Mimochodem, já bych z vody vytáhla Tupce Kevina, jelikož si mě z nějakého neznámého důvodu získal (nejspíš to bude tím popisem Robina Hooda:-)) a hned po něm Quentina, jelikož Bill Nighy je i v této roli zkrátka bezkonkurenční.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Tohle není vůbec můj žánr (většina akčních komedií mi moc nesedí), ale přesto jsem se nechala přemluvit a pustila si to. A musím přiznat, že jsem byla opravdu příjemně překvapena. Kiss Kiss Bang Bang je sice film trochu ujetý, ale v tom kladném slova smyslu. Má vtip, kouzlo, je originální a především má skvělého Roberta Downeyho Jr., za kterého je ta pátá hvězdička.

Vrabčí cvrlikání (2008)

Je to hezky natočené a jsou tu vtipné scény. Problém je v tom, že od půlky filmu už přesně víte, co čekat v další scéně. Vše, co se může pokazit, se pokazí, přesto postavy nikdy neztrácejí naději. Ale jsou tam úžasní pštrosi :)

O' Horten (2007)

Kouzelný poetický film s dokonalou hudbou a plný originálních nápadů. Hlavní hrdina se může zdát trochu nevýrazný, starý samotářský strojvedoucí, který žije jen se svou dýmkou a navštěvuje svou matku. Jenže právě tím do celého filmu dokonale zapadá. Úsměv na rtech mi vydržel celý film. Nenajdete tu žádné emocionálně vypjaté scény ani scény vybízející k výbuchům smíchu, o to blíže se mi snímek zavrtal k duši a vyvolal příjemný pocit, který jen tak nevyprchá.

Powerova dobrodružství (2008)

Další z amerických komedií o outsiderovi, který se vypracuje spíše šťastnou náhodou až na vrchol ... Jenže překvapivě to není nuda, i když je ten film natočen podle klasického schématu a tím je i trochu předvídatelný. Na druhou stranu hraní na virtuální bubny zas až tak běžné není a hudba ve filmu se skládá z mých oblíbených skladeb, takže mi to přišlo prostě skvělé. Ari gold v hlavní roli Siláka je vážně zábavný. Adventures of Power je obyčejný film o neobyčejném koníčku, film pro pobavení a pro zasmání, není tu místo pro hluboké myšlenky, ale člověk se u něho dokáže skvěle odreagovat.

Přízraky noci (1945)

Především ze začátku jsou historky více než děsivé trochu vtipné (kdo by se nezasmál umíněnému golfovému míčku a zoufalým pokusům ducha zmizet), ale příběh se zrcadlem už je docela strašidelný a poslední povídka o břichomluvci už je, alespoň pro mě, přímo hororová. Ale ať se dívám na tenhle film z jakéhokoli úhlu, musím ho hodnotit kladně, jelikož mě opravdu okouzlil.

Karamazovi (2008)

V hlavních rolích mí oblíbení herci Ivan Trojan a Martin Myšička, hudba dokonale ladící se zvuky továrny, depresivní atmosféra "pekla" oceláren, Dostojevský jako modrý mončičák, divadlo prolínající se s realitou ... Film, který obnovil mou víru v českou kinematografii.