• Romantický

Nepřítel státu (1998)

Dobrý akční thriller s dobrými herci, jenže bohužel není jedinečný, a tak mu maximum dát nemůžu. Jinak ale musím pochválit snad všechno - od kamery až po režiséra.

Hedwig a Angry Inch (2001)

Ne, že by příběh nebyl zajímavý, ale někdy si říkám, že by tenhle film příběh ani nepotřeboval. Stačí skvělá vizuální stránka, ale především opravdu úúúúžasná hudba (přiznávám, že pro rockový skladby mám prostě slabost, takže tři z těch čtyř hvězdiček jsou jenom za hudbu).

Gejša (2005)

Film Gejša je skvěle natočený a ani výkony herců nejsou špatné. Nevím, jestli je problém v příběhu nebo úplně v něčem jiném. Ovšem přestože jsem se místy malinko nudila, rozhodně tenhle film nepovažuju za ztrátu času. Možná jen nejsem zvyklá na asijské prostředí :)

Smoke (1995)

Přiznám se, že původně jsem čekala něco úplně jiného, ale tenhle film mě příjemně překvapil. Je takový originálně obyčejný a úžasně lidský.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Tenhle film je opravdu báječný - hrají tam mí oblíbení herci, je to podle mého oblíbeného dramatika a je to opravdu vtipné. Navíc miluju anglické komedie, takže jsem nižší hodnocení vážně dát nemohla.

Ztracené vzpomínky (1950)

První povídce bych dala hvězdičky dvě, druhé tři atd. Staré francouzské filmy mám celkem ráda, takže přejdu i nudu při první povídce. Poslední povídku mám nejraději - jednak je nejvtipnější a taky má nejzajímavější zápletku (v tom jí může konkurovat jen předposlední povídka s vrahem). Vzhledem k tomu, že nejlepší povídka je nakonec, se přikloním ke čtyřem hvězdičkám (při opačném pořadí by to byly nejspíš jen tři).

Na Hromnice o den více (1993)

Miluju tuhle komedii čím dál víc. Přemýšlela jsem, co bych dělala já, kdyby se pořád opakoval jeden den mého života - myslím, že bych si každý takový den splnila nějaké přání. Bill Murray je prostě skvělý - nikdo jiný neumí lepší smutné oči a nešťastný výraz. Scéna, kdy sedí na ulici a znuděně si říká, co se právě stane nebo jeho různé pokusy o sebevraždu ... Po druhém shlédnutí filmu jsem prostě musela přidat ještě jednu hvězdičku.

Magnolia (1999)

Pravda je, že tenhle film mě strhnul asi až po půlhodince, ale to mi nezabrání v tom, abych mu dala maximální hodnocení. Další dvě hodiny a půl jsou totiž tak geniální, že mě přesvědčily i o tom, že ten začátek byl vlastně taky tak úžasný. Naprosto miluju úvod filmu (popravy, potapěč a sebevražda) a ještě raději mám scénu, kde si všichni zpívají jednu písničku.

Stella (2003)

Typický americký dětský vánoční film. Má to být dojemný krásný příběh, ale až moc to kopíruje jiné podobné filmy a líbit se to může snad jen opravdu malým dětem.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Snad jedinou chybičkou filmu může být trochu přehrávající Renée Zellweger, tu však lehce zakryjí výkony Juda Lawa a Nicole Kidman, stejně tak i nádherné záběry a dokonalá režie. Cold Mountain je film, kterému nic nechybí - má vtip, skvělé herce, překrásné scenérie, dokáže dojmout a v divákovi zanechá hlubokou stopu. Čím víckrát jsem ho viděla, tím ho mám raději.