• Romantický

Poslední neděle (2009)

Film The Last Station nepředčil mé očekávání, nicméně je to film pro mě. Paul Giamatti mi tu sice tentokrát trochu vadil, i když je to pravděpodobně do jisté míry ovlivněno postavou, kterou hrál. Ostatní tři hlavní protagonisté mě však příjemně potěšili. The Last Station není geniální, ale má v sobě něco, co člověku tak nějak nedovolí dívat se naň negativně.

Správci osudu (2011)

Film, který má spád a vtip, skvělé herce a zajímavý scénář. Film, po jehož zhlédnutí budete přemýšlet, jsou-li opravdu věci, které se vám dějí, jen náhodou.

Mlha (2007)

Není to ani tak film o děsivé mlze, ale spíš o děsivých lidech. V co se dokáže změnit parta lidí schovaných v obchoďáku před neznámým nebezpečím? Náboženská fanatička mě velmi brzo začala rozčilovat, film mi přišel moc dlouhý (stejná myšlenka by se dala sdělit i stručnějším způsobem) a všemi vyzdvihovaný konec? Měl něco do sebe, ale po tak dlouhém utrpení (myslím utrpení diváka, ne postav, protože na většině z nich mi přestalo záležet v půlce filmu), by si člověk zasloužil něco pozitivnějšího nebo alespoň lepší vysvětlení, než pokusy armády .. to přece víme už od začátku.

Pozemšťan (2007)

Velmi zajímavá myšlenka a přesvědčiví herci. Uvěřili byste mu?

Evžen Oněgin (2009) (divadelní záznam)

V divadle jsem na Evženovi byla dvakrát a přesto jsem si nenechala ujít ani televizní záznam (ačkoli na živo je to vždy nejlepší). Tahle hra je jednou z mých nejoblíbenějších a Bezruči si díky ní získali mou přízeň, kterou ani po dalších představeních neztrácejí.

To, co dýchám (2007)

Další z filmů skládajících se z příběhů svázaných tenkou nitkou. A ačkoli tento styl mám stále raději, snímek To, co dýchám mě nezaujal. Na mysl se mi vkrádají otázky: "Jaké je poselství toho filmu?" ... "A nesnažil se nám to samé říct už nějaký předtím, vlastně spoustu jiných filmů předtím?" ... Možná jsou ta dramata z amerického podsvětí a jeho propojení s obyčejnými lidmi teď v módě, ale přece jen ... nepotřebuju se dívat na film zbytečně plný hrubosti, i když tam hrají dobří herci. Po filmech jako Magnólia nebo Crash vím, že něco takového se dá natočit mnohem lépe. Snad jen příběh doktora se mi dokázal dostat víc pod kůži.

Pokoj 1408 (2007)

Můj dojem z tohoto filmu? Na začátku je skvělý, atmosféra pomalu houstne, Samuel L. Jackson by mě asi dokázal přesvědčit, abych se držela od toho pokoje dál. Nicméně na hlavního hrdinu jeho slova tolik nezapůsobila, a tak se rozhodne ve "zlém pokoji" strávit noc. A ta je opravdu hororová. Ovšem pak přijde okamžik, kdy se film podivně zamotá a konec je pak takový zvláštní. Buď jsem neobjevila nějaký skrytý smysl nebo se režisér prostě jen pokusil divákovi trochu zamotat hlavu, což však filmu moc nepřidalo. Nějaký spádnější a trochu překvapivější konec (v tom správném smyslu) by filmu slušel lépe. Takto je to prostě jen zajímavý horor, nýbrž nic úchvatného.

Na doraz (2010)

Tolik hvězdiček je to proto, že teď prostě mám náladu dát tomu filmu dobré hodnocení. Občas byl až trochu moc přitažený za vlasy, ale vlastně to nemá být žádný realistický film, tak komu by to nakonec vadilo :). Myslím, že být Petem, tak svého spolucestujícího zabiju mnohem dřív, nechápu, jak to s ním mohl vydržet. Všechny vtipy mi sice nesedly, ale bavila jsem se. Co jiného by člověk měl od takového filmu chtít?

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jak daleko jsme postoupili od Kamene mudrců, na kterého jsme mohli vzít i tříletého bratříčka! Relikvie smrti už zdaleka nejsou takovou pohádkou jako první díly, nicméně i kniha má tuto "dospívající" tendenci, tak vlastně není čemu se divit. Napětí, akce i děsivých scén (ne ve smyslu, jak je chápou milovníci krvavých hororů) je tu proto dost. Poprvé jsem šla na Harryho do kina s tím, že všechny knihy už mám načtené. A potěšilo mě, že se tentokrát tvůrci víceméně drží knihy (jakpak by taky ne, když se rozhodli film rozdělit na dvě části), a tak na rozdíl od uspěchaných a trochu zmatených posledních dvou dílů i nečtenář pochopí smysl všech scén. No, už se nemůžu dočkat druhé části - doufám, že tohle byl jen rozjezd ;).

Wall Street (1987)

Kdybych se trochu víc vyznala v dění na burze a chápala, proč vlastně bylo zrovna tohle nelegální apod., možná bych hvězdičku přidala. Takto musím ovšem přiznat, že jsem význam některých událostí pochopila jen z výrazů herců, takže jsem se místy ztrácela. Nicméně herecké výkony i režisérské schopnosti Stonea oceňuji na plné čáře. Nejsou to tři hvězdičky proto, že by to byl průměrný film, ale proto, že je to dobrý film, který mi trochu uniká.