• Romantický

Jeden den (2011)

Ze začátku roky ubíhají na můj vkus až moc rychle ... z každého jen pár vyměněných slov a hned další. Pak se to trochu zpomalí, konečně dostane divák šanci trochu hlouběji poznat hlavní hrdiny. Přiznávám, že díky traileru jsem čekala víc, takže jsem byla možná mírně zklamaná, ale přesto se mi Jeden den líbí. Ústřední dvojice se k sobě hodí a jiskří to mezi nimi. Jen mám stále neodbytný pocit, že na papíře musí ten příběh vyznít mnohem lépe. Asi se budu muset přesvědčit přečtením předlohy.

Alois Nebel (2011)

Ačkoli všichni tu kritizují příběh resp. to, že Alois Nebel žádný nemá, já si ho tam našla. Je to pomalý a poklidný film, ani při děsivějších scénách to člověka příliš nevzruší. To ovšem neznamená, že by ten film byl nudný. Mě zajímalo, jak se bude vyvíjet dál a celé vyprávění (byť místy trochu mlhavé) jsem jen tiše pozorovala. Alois Nebel není film, který vás vtáhne do děje, nicméně někdy i pozorování zdálky může být zajímavé.

Cesta (2009)

Depresivní film ... na mě až moc. Dalo mi práci ho dokoukat, ne snad protože by byl tak špatně udělaný, ale proto, že jsem se na takový příběh prostě dívat nechtěla. Musela jsem se před spaním podívat ještě na něco pozitivnějšího, abych pak neměla z kanibalů noční můry.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Možná jsou čtyři hvězdičky pro takový film moc. Nicméně jde-li člověk do kina s očekáváním toho, co už název napovídá (budou tam kovbojové, budou tam mimozemšťané a bude to hloupé, ale k zasmání a navíc trochu akce), tak ho Kovbojové a vetřelci zklamat nemůžou. Čekala jsem hloupost, ale v kině jsem se bavila, Ford a Craig nezklamali a až na nevysvětlenou přítomnost dalšího mimozemského druhu (nemám na mysli vetřelce) mě tu nic neštvalo. Proč tedy nedat trochu lepší hodnocení?

Neviditelná (2011)

Než mě začnete osočovat kvůli mému hodnocení: Neviditelná je podle mě skvěle zpracovaný film se slušnými hereckými výkony, nicméně já nejsem filmový kritik, takže hodnotím subjektivně. Tento snímek je na mě až moc temný a depresivní. I ve vážných a tragických filmech potřebuji alespoň malé světélko, abych pak svět neviděla úplně černě. V Neviditelné jsem ho nenašla. Dvě hvězdičky jsou tedy mimo jiné za to, že po filmu člověk nemá dobrou náladu.

Ahoj! Jak se máš? (2010)

Nikterak výjimečná komedie s několika opravdu vtipnými momenty. Třebaže se mnou někdo nemusí souhlasit, trochu mi připomněla českou tvorbu (rumunských filmů jsem moc neviděla, tak jsem si to musela někam zařadit). Bavila jsem se, takže můj verdikt - 3,5*.

Spoluautor (2011)

Letos jsem se sice ve Varech nezdržela dlouho, ale z toho, co jsem měla možnost zhlédnout, Spoluautor jasně vede. Oba hlavní protagonisté jsou vynikající. Čekala jsem vážný film plný filozofování o upadající kariéře dramatika a terorizujícího burana. K mému překvapení jsem se však často u filmu i smála (např. scéna, kde se Gus schovává za ledničkou, když má mluvit se slavnou herečkou, mě naprosto okouzlila). To, že je jeden z nich vlastně rukojmí a druhý padouch, vlastně není ani podstatné. Mnohem více jde o konfrontaci dvou světů - umělec a kriminálník, o ten dialog mezi nimi, o ... domyslete si už, co chcete. Já dávám plný počet prostě pro ten skvělý zážitek.

Generation P (2011)

Režisér před filmem mluvil o tom, jak z něj všichni (včetně ruského prezidenta) mají halucinace. Já halucinace neměla. Ale uznávám, že ten film je docela střelený. Sušené muchomůrky místo chipsů, nedostavěná kontrolní věž jako věž babylonská, kdo tomu všemu velí (o tom nepřemýšlej!), reklama nikoli jako prostředek k prodeji zboží a do toho všeho mýty o Ištar .... Spoustu jsem toho tam nepochopila, místy na mě ten film působil až moc hlučně a zmateně. Dávám tři hvězdičky, nikoli však proto, že by to byl průměrný film (to rozhodně není). Pokud v Generation P objevíte to něco, na co já nepřišla, vaše hodnocení bude možná trochu vyšší.

Bratři Bloomovi (2008)

První polovina se mi fakt líbila, ale pak se to zamotává a ta očekáváná překvapující pointa pořád nepřichází, až to tak podivně skončí. Příjemný film, ale po zhlédnutí traileru jsem očekávala víc. Adrien a Rachel jsou skvělí.