• Romantický

Vzpomínky na Afriku (1985)

Musím přiznat, že místy mi děj přišel trochu nudný, ale zas to dohnala atmosféra a hudba a za chvíli už jsem se zas ponořila do příběhu. Teď mám chuť jet do Afriky.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Trojan je fakt úplně nejlepší. Ta scéna s peřinou mě opravdu odzbrojila, takže i když ten film není dokonalý, dávám maximum.

Hotel Modrá hvězda (1941)

Poprvé mě ten film nějak nezaujal, ale čím víckrát jsem ho viděla, tím ho mám radši, takže musím zvýšit hodnocení. 80%

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Při čtení některých komentářů jsem měla pocit, že jsem snad viděla úplně jiný film. První půlka mě celkem bavila, byly tam vtipné momenty i hezké záběry. Jenže pak přišla válka a nejen osud hlavního hrdiny, ale i film se plně změnil. Bohužel v tom negativním smyslu. To, co mě bavilo a udržovalo mou pozornost v první půlce se najednou úplně vytratilo a celý film jako by ztratil dosavadní kouzlo. Místo toho, aby mě druhá část dojímala a brala za srdce, těšila jsem se, až to skončí. Tenhle film mě vyšuměl z mysli při prvních krocích z kina.

Million Dollar Baby (2004)

Tenhle film na mě fakt silně zapůsobil. První polovina je skvělá a já se jen bála, že poté, co se hlavní hrdinka dostane do nemocnice to už nebude tak působivé. A pořádně jsem se spletla, protože ten svíravý pocit v břiše jsem zažila až při druhé polovině filmu. Že nedávám plný počet je jen kvůli tomu, jak nenávidím box.

Trable prcka Binka (1994)

Ta třetí hvězdička je za to, jak mě to v devíti letech neskutečně nadchlo.

Nauka o snech (2006)

Snímek mě uchvátil svými roztomilými nápady a vtípky. Musím přiznat, že bych se na to dokázala dívat třeba i mnohem déle bez jakéhokoli děje. Taky Gael García Bernal v hlavní roli je úžasný s tím svým klukovským výrazem. Mám slabost pro originální nápady a moc ráda sním, takže jsem musela dát 5*.

Zběsilost v srdci (1990)

Obvykle si filmy Davida Lynche celkem užiju, i když je nepochopím, ale tohle mě nijak nezaujalo. Nicolas Cage v saku z hadí kůže mě po chvíli přestal bavit, jeho společnice mě svým ječením taky nevytrhla, takže jediné, co jsem si trochu užila, byly záběry na hořící zápalku a cigarety.

Donnie Darko (2001)

Dlouho jsem toužila vidět tenhle film, ale pořád ne a ne ho sehnat, a tak jsem byla v sedmém nebi, když jsem zjistila, že ho budou dávat ve Světozoru v rámci festivalu Pražské brány. Navíc Donnie Darko předčil všechny má očekávání. Tak báječně jsem si film v kině ještě neužila. Rozhovor o šmoulech, Babi Smrtka, hypnózy, cestování časem, ... to všechno mě naprosto dostalo. Pochválit musím taky skvělou hudbu, soundtrack jsem si pouštěla už asi tisíckrát ...

Kytice (2000)

Balady od Erbena mám fakt ráda, ale tohle dílko mě nějak nechytlo. Nevím, ale ta úžasně tajemná ponurá atmosféra, co na mě tak krásně přechází z Erbenových veršů, mi tu trochu chybí. Není to film k zahození, ale v knižní podobě je to tisíckrát lepší.