14 kilometrů (2007)

Těmhle v příchodu nikdo nebrání. Co si ale myslet za situace, kdy jich polovina ze statisiců prchá z všeobecně bezpečné země, bez jakéhokoliv registrace nebo projdouvší na falešný pas, dál na sever. Tak se uprchlík nechová. Invazivní jednání svědčí o tom, že zdaleka ne všichni nově příchozí si sem jdou jen pro pomoc.

Plnou parou vzad! (2002)

Boat trip mi podle zdejšího hodnocení přijde zbytečně nedoceněný. Je to na svou kategorii dobrá komedie s trochu patosu na tři hvězdy. Plus jednu za závěr na švédském venkově.

Svůdná touha (1998)

Jako otec říkám: "Tohle je prostě divné". Chápu, o co autorům šlo, ale touhle cestou sranda dělat nepůjde :-) Dvě za snahu.

Kanibalové (1980) odpad!

Zatím jediný film, kde jsem hlavním postavám nepřál nic dobrého a pohled na jejich rozkrájená těla ve mně po tom všem vyvolal pocit harmonie a zadostiučinění.

Karla a Katrine (2009)

Po dlouhé době skandinávský (snad se to tak dá nazvat) rodinný film, ve kterém nejsou všichni sluníčkoví, vždy korektní správňáci. Dokonce se zde kouří a nejezdí ve volvu. Postavy mají široké spektrum lidských vlastností a celé je to takové nějaké příjemně reálné (samozřejmě v rámci možností svého žánru).

Expremiéři (2014) (seriál) odpad!

Tak jsem náhodou shlédl díl, ve kterém zpovídají našeho dnes tolik diskutovaného prezidenta. Svůj postoj na Zemana zde rozepisovat nebudu. K věci jen řeknu, že je to, dle mého názoru, velmi sečtělý a detaily neopomíjející člověk. Pustit v dokumentu o jeho politickém životě "hustej song známka panku", je naprosté (absolutně nulové) nepochopení jeho osobnosti. Neúcta a amatérismus projížděly na in-linech (WTF?) celých 26 minut. Dělat šašky v masce a nesoustředit se na to, co říká ten jež nemusel, ale dal rozhovor, je neslušné i při posezení pseudointelektuálů nad minerálkou. Že se Zeman nezvedl a neodešel, je mu ku cti. Kdyby expremiéra nechali autoři mluvit a nic nedělali, udělají lépe. Protože kdo nic nedělá, nic nepokazí. Do té popelnice na konci měli autoři nacpat sami sebe. Odpad!

Oživlá mumie (2005) (TV film) odpad!

Nečekal bych, že bez pistole u hlavy tohle někdy udělám, ale radši jsem to přepl na Kameňák "dvojku". Ale nejlíp jsem se pobavil tady nad komentáři :)

Jonah Hex (2010)

Tohle už je trochu moc, ne? Jeníček a Mařenka, van Helsing, kletba bratří Grimů... To všechno spojují fantasmagorické technické "fičury", drsoňská pompéznost a všude samý bumbác. Tady je toho sajrajtu tolik, že se dějová linie úplně rozpadá. O co v tom filmu kruci jde? Proč bych měl být unesen nějakými bouchacími kuličkami, dvouhubým xichtem a kušopistolkou, když to nedává vůbec žádný smysl. Hvězda jen za Megan.

Ženy v zemi Tálibánu (2014) (TV film)

Teda, tohle bylo silné. Kdysi někdo (snad arabista?) vysvětloval, že Islám má tři centra, které jsou jeho nedílnou součásti tvořící Chalífát (který teď bleskově šíří ISIL). Afghánistán, Saudská Arábie a něco v Africe (Niger nebo Somálsko). A tohle a to v Avfrice jsou něco mezi středověkem a nejhlubším peklem. Afghanistán je peklo. A takhle jsem se nebál (ale opravdu Nebál) snad u žádného hororu. Tohle, dámy, už radši nedělejte. A nebo nám to aspoň nepouštějte :) A nezbývá, než slušným Afghánkám a Afgháncům přát, ať ten boj s talibanem vedou, jak jen můžou, úspěšně.