• Krátkometrážní

Kněžna Libuše (2008) odpad!

Aero naslepo pro otrlé. Blbost na entou, ale díky atmosféře v kině jsem se celou dobu smála na celé kolo, a tak jsem ohodnotila snímek jednou hvězdičkou. Skoro po roce jsem to viděla znovu a šíleně jsem se nudila (shodou náhod jsem ten samý večer viděla film The Room, nad kterým jsem se náramně pobavila), proto stahuju hodnocení na odpad!. P.S. Nikdy by mě nenapadlo, že uvídím orální sex Přemysla Oráče na filmovém plátně.

El Santo bojuje proti upířím ženám (1962)

Za mě nejlepší "El Santo" film. Viděno v nočních hodinách na LFŚ se skvělým simultánním překladem Davida Čeňka. Náramně jsem se bavila.

Šitkredit (2010)

Dokument o lichvě. Jeho vznik inicioval Člověka v tísni. Jako vzdělávací video pro středoškoláky dobrý, ale náročnějšího diváka to neuspokojí. Takový kinder dokument. Pro pobavení se doporučuji podívat na rappera Changa a jeho bílého kámoše.

The Doors - When You're Strange (2009)

Muziku The Doors mám ráda, takže když jsem uviděla tenhle dokumentární film v programu MFDF Jihlava, musela jsem na něj jít. Příjemný, rekapitulující snímek. Hezky se na to kouká a hezky se to poslouchá (komentář k filmu namluvil Johnny Depp). Pro fanoušky kapely nutnost.

Nájemný vrah - Pokoj 164 (2010)

Mexický nájemný vrah vypraví o svém životě a práci pro narkomafii. Ač jde vesměs o statické snímání zahaleného muže, obsahově je to velmi zajímavé. Tenhle film nedělá Mexiku rozhodně dobré PR.

Krev, pot a takeaways (2009) (seriál)

Tenhle pořad je přesně to, co od reality show očekávám.

Bůh lásky (2010)

Milé, vtipné, příjemné.

Dračí past (2009) odpad!

Karmin to vystihl dokonale - postrach SA autobusů. Větší blbost jsem snad neviděla.

Imaginární lásky (2010)

Krásný vizuál, artová atmosféra, skvělá hudba, která výborně pasuje do jednotlivých scén. Naprosto mě to uchvátilo.

Králova řeč (2010)

Tenhle film jsem si stáhla hlavně kvůli Colinu Firthovi. Firth byl, stejně jako má oblíbená herečka Helena Bonham Carter, skvělý. Jediný, kdo mi tam z herců vyloženě neseděl, byl Timothy Spall v roli Churchilla. To byla taková parodie na tohoto britského politika. Na 5 hvězdiček mi tam něco chybí, ale 4 si zaslouží s přehledem.