• Krátkometrážní

Žid Süss (1940)

Nacistická stránka filmu fuj (při úvodním titulku "natočeno podle skutečných událostí" jsem nevěřícně zírala na plátno) a když se oprostím od té propagandy, žádný filmový výkvět to taky není.

Bílé peklo (1929)

Pokud budete mít možnost vidět snímek s hudebním doprovodem kapely Ufajr, rozhodně si ho nenechte ujít!

Triumf vůle (1935)

Riefenstahl natočila velkolepý a po režijní stránce dokonalý film, objednavatelé museli být s výsledkem tuze spokojeni. Co se týče obsahové stránky - v druhé půlce film začne nudit. Po hodině mi to přišlo na jedno brdo a záběry na (snad) každý odcházející pluk byly ubíjející.

Navždy svoji (2013) (seriál)

O dokumentu nemůže být rozhodně řeč. Je to reality show - taková slabší verze Výměny manželek.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Knižní předloha a film, to je vždycky oříšek. Na rozdíl od knížky ve mně film nevyvolal pocit tísně, beznaděje a nevolnosti. Nebylo to zdaleka tak působivé a syrové. Knížka mě vtáhla, film nikoliv.

Anna Karenina (2012)

Moc pěkný vizuál - vymakaná nevšední scénografie - ale to je tak všechno. Hezky se na to kouká, ale obsahově je to prázdné. Nudné, emočně vychladlé. Žádná chemie mezi hlavními postavami, tu spalující touhu či trýzeň jsem tam nějak neviděla. Sundáte pozlátko a nezbyde nic. Jen pocit, že musíte Keiru praštit přes tu její tvář - na to její křečovité herectví, mimiku se nedá koukat.

Yuma (2012)

Požitek z filmu mi kazili špatné dobové transformace lokalit. Copak dělá v bývalém východoněmeckém obchoďáku raných 90. let T€di, obchod "vše za 1 Euro", nebo Quicksilver?

Ať žijí duchové! (1977)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Plná vtipu, hlášek a skvělých písniček, který si vždycky ráda pustím na jukeboxu :).

Čtyři v tom (2013) (seriál)

Ochutnávka z Jihlavy 2012 vypadala moc slibně, tak se těším na finální seriál.