• Krátkometrážní

Milada (2017) odpad!

Milada Horáková byla vyjímečná a obdivuhodná žena. Její dramaticķý životní osud si přímo říká o zfilmování. Člověk by řekl, ze to bude jistojistě napínavý a zajímavý film. Chyba lávky. Promarněná šance. Bez napětí, bez emocí, nudné. Opravdu špatně zpracované. Škoda. Žvlášť v dnešní době by neškodilo lidem připomenout, jaké svinstvo komunisti páchali a že dřív opravdu nebylo líp. A co proboha měla znamenat Drtinová na konci?!

Hříšnice (2017) (seriál)

Zbytečně roztahané do osmi epizod.

First They Killed My Father (2017)

Předlouhé záběry. Špatný výběr hlavní dětské představitelky - holka nemá žádný výraz, všechno ji nechává totálně chladnou. Proč tuhle látku někdo nemůže zpracovat konečně poutavě? Vždyť to má takový potenciál. Možná jsem náročný divák, když jsem v Kambodži byla a navštívila i místa, která jsou spojená s krvavými zločiny Rudých Khmerů, ale Angelina tam jistě byla taky.

KAMU ve Vietnamu (2015) (pořad)

Nudne, mdle. Tahle "cooking show" neumi zprostredkovat tu pestrou a skvelou vietnamskou kuchyni. Koukam na to a sliny se mi nezbihaji. Od kucharskeho poradu ocekavam, ze po zhlednuti bezim druhy den do kramu, koupim tam vsechny potrebne ingredience a nemuzu se dockat, az si to taky uvarim. To se bohuzel nestalo. Kamu me neinspirovala.

Kolonie (2015)

Velmi svižný a napínavý film. Má to spád, člověk nemůže odtrhnout oči od plátna. Skvělé herecké výkony. ***SPOILER: Mám sice malou výtku ke scéně na letištní dráze, dle mého trošku přitažená za vlasy, ale to je jen velmi malé, nepatrné mínus.

Královská aféra (2012)

Řemeslně skvěle udělané po všech stránkách, ale chybí tomu to srdíčko, něco, co by film vymanilo právě z té řemeslně odvedené filmařiny.

Kmeny (2015) (seriál)

Loni na MFDF v Jihlave videni motorkari, hipsteri a raperi. Na CT videni punkaci a hooligans. Nejzajimaveji mi prisli zpracovani hipsteri (je to atraktivni/vdecny tema, ktery tvurci nezkazili formou vypraveni, ba naopak podtrhli). Nejslabsi zatim rap. Home video 'Orion a jeho drogy & kocicky' me minulo uplne.

Vražedná pole (1984)

Letos v lednu jsem procestovala Kambodžu, kde jsem se dozvěděla mnohé o historii země. Navštívila jsem Killing Fields v Choeung Ek a Tuol Sleng Genocide Museum. Byla jsem natěšená, že se podívám na film, který se věnuje krutovládě Rudých Khmerů, moc jich totiž není, ale byla jsem zklamaná. Film je nevyvážený, povrchní, naivní a vůbec nevyužil potenciálu, který toto téma rozhodně má. Z filmu nebylo vůbec patrné jak krutý režim, jací hajzlové byli ti Rudí Khmerové. Film jen lehce naznačil v druhé pasáži jaké to bylo, když byli Rudí Khmerové u moci. A to bylo sakra málo. Obě mé oči zůstaly suché a srdíčko nedotčené. Lennonovo Imagine v závěrů to zabilo úplně. A ne, nejsem cynik, na Killing fields v Choeung Ek, kde toho k vidění moc není, jsem byla dojatá. Stačilo se jen zaposlouchat do příběhů přežívších, které vám pouštějí do sluchátek. Malé drobné plus za scénku, kdy děti prodávají cosi za dolar. To byl reálný dialog a je vidět, že místní děcka se vůbec nezměnila.

Za plakátem (2014)

Nedotazene. Ma to potencial, nakousne to tema, ale nedokousne. Sam autor rikal, ze 6 min bylo malo ... ano, bylo.

Maso pro zámeckou paní (1996)

Tady se tak těžko hodnotí. Film sám o sobě je hrozná sračka - příšerný příběh, hororové herecké výkony ... ale když máte možnost zhlédnout film v rámci Otrlce naslepo, přidáte český dabing, tak je o zábavu postaráno. Proto dávám tři.