• Krátkometrážní

Čarodějky (1998) (seriál)

Tenhle typ seriálů nazývám privátně "obědová oddychovka". Když jsem chodila na střední školu, při takových seriálech jsem obědvala. Nevyžadovalo to mnoho pozornosti; seriál, při kterém nevadilo, když jsem odběhla něco zamíchat. První série celkem dobrý, ale pak to začalo být moc překombinovaný a pitomý a já radši během oběda přepla na něco jiného.

Čarodějky z předměstí (1990)

Děj se odehrává na mém rodném sídlišti, proto dávám tři (nostalgické) hvězdičky, neb se díky tomuhle filmu můžu podívat, jak to tam vypadalo za mých dětských let.

Umění lhát (2009)

Z námětu se dalo vytřískat víc, ale i tak je to dobrá komedie a já se bavila. S vtípky se netlačí na pilu, což je dobře. Výborná parodie náboženství (skvělých hlášek je mnoho, tak zmíním apoň titulek v novinách "muž na nebesích zabil při tsunami 40 lidí"). Není to geniální snímek, ale víc než oddechový film to rozhodně je a za zhlednutí stojí.

Partička (2011) (pořad)

Partičku je těžké hodnotit kvůli formátu pořadu - improvizace. Slabé chvíle střídají ty silné. Někdy se jim zadaří a já se směju, až se za břicho popadám, a někdy taky ne a je to prostě nuda. Ondřej Sokol je jednoznačně z celé party nejlepší, jde mu to vážně skvěle. Naopak nejslabším článkem tu je Richard Genzer.

Bůh masakru (2011)

Jednoduše skvělé! Dokonalé dialogy, má to švih a skončí to přesně ve správnou chvíli. Božská Kate Winslet a Christoph Waltz sekunduje taky dost dobře.

Kult hákového kříže (1998)

Působivé, na čemž má výborná hudba jistě velký podíl. Skvělá kamera. Někdo tu psal, že ho rušilo střídání černobílých a barevných pasáží jako symbol minulosti-současnosti. Mně to přišlo naopak vychytané. Skvělý výkon Edwarda Nortna. Film si podle mě zaslouží 5 hvězdiček, navzdory tomu, jak chabě byl zachycen přerod zarytého nácka v uvědomělého chlapíka.

Válečný kůň (2011)

Film o nicem. Je to kycovite, zaroven bez emoci. Hlavni hrdina je nemastny neslany a o nejakem vypracovanem vztahu mezi zviretem a klukem nelze mluvit. Ma to byt drama, ale v urcitych chvilich jsem mela dojem, ze se jedna spis o komedii. Boze! Spielbergu, vrat mi 140 minut meho zivota!

Zkažená úča (2011)

Bohužel, viděno v maďarském znění s anglickými titulky. Originální verze by tomu možná přihrála další hvězdu, ale spíš ne. Vtipný mi to nepřišlo, při sledování jsem se nudila. Jako svižná a veselá vypatlávačka to neobstálo. Jediný, co mě na tom potěšilo, byl konec. Konečně "vyhrála" zlobivá hrdinka.

3 (2010)

Geniální konec.

Nechci být mužem (1918)

Svižný, vtipný snímek. Navíc skvělý hudební doprovod v podání Obří Broskve.