Penny Dreadful (2014) (seriál)

drsná zábava, ktorá spolupracuje s tmavými a sychravými večermi.....miestami mám pocit, že je to sebeironické až parodizujúce, ale to je dobre, lebo ja horory nemusím, toto bol klasika a mňa to po prečítaní Draculu a Frankensteina lákalo....teraz mi napadá, že v druhej sérií by mohla Vanessu prenasledovať andulka škriekajúca ,,nevermore"....alebo by mohli byť prvé slová vylepšenej oživenej Brony :,,Doctor?"........to by bola prča!

Těžce zamilován (2001)

film je na to, aby viac ukazoval, než rozprával......a tento ukazuje, bizarne a do dôsledkov (hoci Hal nemôže vidieť vnútornú krásu 5 sekúnd po stretnutí s danou slečnou teda nemôže ju hneď vidieť ako peknú/škaredú....ale tak to už by sa nedalo vysvetliť) ako sa žije dobrým a slušným v krásnom vyspelom svete.....a k tým stereotypom o nepekných a ,,vadných" dobrákoch a protivných krasotinkám....no, psychologicky je to čiastočne pravda......krásni ľudia môžu byť horší, lebo spoločnosť ich kvôli kráse rozmaznáva aj v dospelosti prakticky do bodu, keby tú krásu stratia....na druhej strane frustrácia a vylúčenie neatraktívnych ľudí môže tiež viesť k tragédiám......našťastie, posledných pár rokov sa aj aktivisti udržiavajú a toľko zbožňovaných celebrít robí hyperaktívnu charitu, že sa to, našťastie, začína zmazávať

Terminátor (1984)

tento film je bez pochyby kvalitný, od R.U.R. prešlo veľa rokov, a pohľad na robotov sa upravil....určitá daň vtedajšej dobe tam je, hudba príliš elektrická, možno ani iná po ruke nebola, herci dobrí, aj ten efekt, že kamera naraz berie len dvoch ľudí je fajn, mnohé prvky boli revolučné a ani sa nečudujem ,že Cameronova nočná mora, ktorá sa mu prisnila pri natáčaní Piraní je aj veľmi desivý film, s hodnotným posolstvom pre IT-čkárov a inžinierov.....a kto iný by zahral robota lepšie, než Schwarzenegger?

Largo (2001) (seriál)

ách, tento super seriál ma v zrelom veku 12 rokov naučil základy ekonomickej kriminality.....a čo-to o psychológií super bohatých

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

CSI Enterprise hľadá topánky.......a Klingončinu v slovníkoch.......a to je dobre. Teraz už dokonale chápem, prečo ľudia nadávali na Into Darkness, ale tak, ako často dá niekto dokopy dvojitý remake, navyše, ak je scenár pomaly lepší než originál? A ešte niečo....ten výbuch Praxisu mal byť odvolávka na černobyľ?

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

po piatich minútach ma naozaj osvietilo: toto je tá najbrutálnejšia paródia na Star Wars.......nehovoriac o Supermanovi, tuším tam bol aj Mad Max, a Sybok vyzerá ako Mojžiš od Monty Python. Podľa mňa to Shatner celé dobre zaonačil tou filozofickou vložkou, aby to až tak nekričalo...len to riadne nezamiešal a vznikol z toho celkom nepríjemný mood whiplash.......to dnes zvládajú režiséri oveľa lepšie........a samozrejme, v 89 bolo o.k. robiť si srandu z fanatikov, teroristov a fanatických teroristov.....ja už si to neviem ani predstaviť.....a sranda bola tiež slušná, shout-outov bolo požehnane....len škoda tých trápností a protirečení.....teraz si ešte viac vážim realistický prístup, ktorý Abrams priniesol

Kredenc (2014) (pořad)

na prvú epizódu dosť zábavné, hesso mohol veštiť intenzívnejšie, ale tie paródie boli slušné. Keď si matne spomínam na veľmi trápny úvod SOS a čo sa z toho vykľulo.....mne tento humor vyhovuje, herci tiež vyhovujú, parodizujúca relácia musí byť*mením hodnotenie na ****** všetci sa posnažili a nabehli na rýchle tempo, super skeče, parádne postavičky.....

Muž z oceli (2013)

Začnem týmto, ak už po 20 minútach rozmýšľam, či bude za **** alebo za *****, tak na filme dačo bude. Mne sa najprv zdal pokus urobiť realistického Supermana rovný pokusu pestovať tabak v Tatrách. Ale Zack Snyder nie je žiaden súdruh s externe vyštudovanou botanikou, on je fakt dobrý režisér. Dobrý je za tri, ale herci dodali tiež svoje trošky a mne neostáva iné, než konštatovať, že Kansas musí byť hrozné miesto, ak urobí z vymakaného mimozemšťana hrdého Američana...... SPOILER: tie dve stupidity v podobe Costnerovej smrti a patetického záverečného súboja, ktorý napravil len monológ na záver tuším zrazia tú jednu *.

Fórky a vtípky (1989) (pořad) odpad!

odpad jednoducho preto, že práve videokamery spustili ten chorý trend, nakrúcať svoje deti v kritických situáciách, a nielen že sa na tom rehotať a dokrútiť, miesto toho, aby im pomohol, ale ešte to aj ukázať celému národu.......tento jav sa bohužiaľ presunul aj na web a v priebehu rokov už len nechutne pritvrdzuje......a tých detí sa nikto nikdy nezastane

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

tento film je zábavný v momente, keď ho prestanete brať vážne......nápad dobrý, herci sa asi zapotili, treba uznať, scenáristi menej.....ale bizarné to bolo, takže dobre