John Wick 2 (2017)

Tématicky trošku zívačka. Akční scény, ano, jsou surové a jsou hmatatelnější než v jedničce, kde cítíte, že to zkrátka režíroval kaskadér ale v podstatě jim chybí kreativita co se týče choreografie (vyjímaje 1v1) a co se týče mytologie okolo hlavního hrdiny, přijde mi to už trochu přes. Naopak mytologie okolo podsvětí paráda. Pak především potěší pár scénáristických nápadů, že celé je to velmi, velmi stylové a že Reeves do toho dává očividně vše, žije tím a to by se mělo ocenit. Na Commona se budu těšit v dalších dílech ;-).

Moonlight (2016)

Nedivím se, že jde o film roku, kdyby ne, tak by ještě dnes probíhali protesty proti rasismu a homofobii. Prvoplánovej šit.

Strážci Galaxie (2014)

Space opera, lehká satira.. Audiovizuálně opojná a zábavná Marvelovka s úžasnou výpravou a s jedním z nejlepších a nejdojemnějších finále.

San Andreas (2015)

Dva důvody proč to vidět - levé prso Alexandri Daddario a pravé prso Alexandri Daddario. Když je v katastrofickém filmu nejvíce adrenalinová scéna skok padákem, je nejspíš něco špatně.

Morgan (2016)

Scénář je máčka a škatulka "horor" vtip ale je to luxusně natočené a má to úžasně nasnímanou a přehlednou akci. Relativně zajímavé a zábavné a Kate Mara.. čičí.

Kmotr II (1974)

Nevýslovně smutný příběh člověka, který ztratil vše. Doceněno napodruhé.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Čistá space opera a špinavá válečná akce, která je téměř stejně přitažlivá jako zvuk zkřížených světelných mečů.. téměř. Nakonec snad pocit, že efekty už nemůžou být lepší, že postavy jsem si všechny do jedné oblíbil a že se Vaderova "one man show" zapíše do dějin (v předaleké galaxii tedy určitě). Navíc to rozvíjení a doplnovaní SW světa je pro věrného fanouška prostě extáze.

Hory mají oči (2006)

Heroic hixploitation v nadupaném videoklipu s překvapivě velkou psychickou újmou.

12 let v řetězech (2013)

U takové témy mám vždy obavy z kalkulu a naopak, že k nadšenému příjmutí hraje roli vždy nějaká ta povinnost či vnitřní vina. Dvanáct let v řetězech je výpovědí doby, stejně tak člověka, bez laciného sentimentu.. Brilantně natočené, brilantně zahrané (Fassbender je dábel !) a silné, opravdu silné drama. Tedy bez obav.